Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat a...

Miért ítélik el azokat a nőket, akik nem akarnak gyermeket szülni?

Figyelt kérdés
ehhez senkinek semmi köze, az én szívem joga, hogy akarok-e vagy sem.
2011. aug. 20. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Csak. Mert az a szokás, az az élet rendje, hogy a nő, a nőstény utódot hoz a világra. Ennyi a magyarázat szerintem :)


De én azt mondom, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, ha nem akar, jobb is, ha nem szül egy nő :)

2011. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki itéli el? Elég sűrűn van ilyen kérdés,és a válaszolók 95%ban nem itélik el.Ez már más témákban is feltünt,hogy túl sok itt az üldözési mániás fórumozó:)
2011. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%

Hát biztos azért, ha ők szenvednek a porontyaikkal, akkor más is szenvedjen :)

Nem túl toleránsak ám az emberek, azt hiszik, mindenkit az tesz boldoggá, ami őket, pl. gyerek.

Aztán biztos van benne irigység is, hogy akinek nincs gyereke, annak megmarad csomó pénze meg szabadideje és karrierje is van. Mert persze minden kellene, a fentiek+gyerek is.

2011. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Inkább sajnálják, hogy annyira értetlen, hogy nem fogja fel, hogy egy idő és kor után minden unalmas lesz.

Mindenkinek egy gyomra van csak és egy idő után az önmagával való foglalkozás és utazás stb. hobby is unalmassá ruitnszerűvé válik.

Az öregedés nem kerül el senkit, és ekkor jön a felismerés, hogy üres gyerek nélkül az élet. Ez a felismerés 50-60-70 évesen jön, hormonális és egyéb változások miatt, senkit nem kerül el, de akkor már késő.

2011. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem ítélem el, csak furcsállom.


Nyilván jó oka van rá, hogy nem akar babázni, de nekem akkor is érdekes, hogy a "természettel" szembeszáll.


Amúgy pedig való igaz, aki nem akar gyereket, még véletlenül se szüljön, mert az sem az anyának, sem a gyereknek nem lenne jó!

2011. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Egy idő után a szülők elhalnak, a barátok lekopnak, főleg, ha gyerekük is van. Ha megfelelő társ sincs, akivel meg lehet öregedni együtt, akkor jön a magány érzése.

Egy idő után mindenki kicsit elgyengül lelkileg, amit szeretett fiatalon, az unalmassá válik. Hiányzik vmi majd az életből. Sokan a szülési fájdalomtól félnek, ezeknek a nőknek drága magánkórházat profi orvost ajánlok.

Én özvegy lettem fiatalon, ha gyerekem sem lenne, teljesen egyedül lennék.

2011. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert "ez az élet rendje" hogy a nő gyereket szül...de legalább is asszonyállat pl. ez apósom meglátása is többek között...volt is ebből konfliktus mivel én is sokáig úgy gondoltam nekem a világ minden kincséért sem kell gyerek!

17 évig éltünk a férjemmel házasságban mire nálam is "bekattant" valami és 36 évesen szültem! Eddigre már a család beletörődött, hogy nálunk nem lesz utód, mivel én ezt hangoztattam folyton és ha valaki szóbahozta már annyira ideges voltam, hogy sokszor nem szépen vágtam vissza! Így a közvetlen család már szóba sem hozta.

2011. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találkoztam még olyannal, aki elítélt volna ezért egy nőt. Inkább mondja azt, hogy nem akar gyereket, minthogy szüljön egyet, mert elvárja a társadalom és utána szenvedjen a gyerek is és az anya is. Ennek semmi értelme. Mondom én, aki világ életében gyerekre vágyott.:) Én úgy gondolom, hogy egy gyerekkel lesz teljes az életem és ha senki sem szülne az országban engem az sem érdekelne, nekem kell és kész.:)
2011. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért,amiért azokat a nőket,akik több gyermeket szeretnének-vagy már több gyermeket szültek is elítélik! (pl. engem)


Ilyen társadalomba élünk! Ha valaki nem akar gyereket,az a baj,ha valaki akar meg az! Szomorú!


Ha Te nem akarsz szülni,akkor ne tedd!

De ha nem akarod,hogy ezért megszóljanak a "kedves" emberek,akkor ne is beszélj arról,hogy Te nem szeretnél,mert csak piszkálni fognak,és ettől csak ideges leszel!


Látod,vannak normális emberek is a földön! 3. babánkat várom,és nem szekállak! :-D


Szép estét!

2011. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, miért ítélik el. Én sosem itéltem el, és én is jóval 30 fölött szültem amúgy. 5-en vagyunk barátnők, ebből 3-nak van gyereke, 2-nek nincs, és nem is lesz. Mégis a legjobb barátnők vagyunk mindjárt 20 éve :)


Ja, és engem meg idegenek azért 'ítélnek' el, mert csak egy gyereket vállaltunk. Hát magasról szoktam tenni minden ilyen okoskodóra. :) Tedd azt te is! :)

2011. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!