Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi inspirált, mi vonzott, mi...

Mi inspirált, mi vonzott, mi fogott meg abban a névben, amit a gyerekednek adtál?

Figyelt kérdés
Miért választottad azt? Mi tetszett benne? Írjátok le légyszi!
2011. aug. 21. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Boglarka Dorka a lanyom


A Boglarka jol becezheto nev.Imadom a viragneveket kislanynak aranyos a becezese felnottnek viselheto nev siman.Nem tul regies es amikor kivalasztottyuk nem is volt divatnev.

A ferjem is Boglarka lett volna es ez is egy indok volt.

Dorka igazi kislanyos nev masreszt az en masodik nevem Dora.Ezert valasztottuk ezet a 2 nevet a lanyunknak.

2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is jól döntöttetek! És köszi a választ!
2011. aug. 21. 13:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányom Renáta, apukája akarta. (egy ismerőst hívtak így, és szerinte nagyon aranyos nő volt, semmi gond, én is kedveltem). Kisfiam Tamás, mint az apukája. Én Norbertet akartam, de az meg neki nem tetszett, mert egy ismerősünket hívták így. De mondtam, hogy a következő akkor is az lesz!
2011. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam Attila. Eredetileg csak második névnek adtuk volna ezt a nevet (párom elhunyt testvére után), de aztán annyira nem tudtunk megegyezni az első névben, hogy azt mondtam: begurulok, és csak Attila lesz és kész! :) Persze anyósékat előtte megkérdeztem, őket nem zavarná-e, de nagyon is örültek neki, megtiszteltetésnek érezték, hogy ezt a nevet szeretném adni kisfiamnak. És nagyon örülök, hogy így alakult, annyira passzol hozzá a neve, hogy ennél jobbat ki sem találhattunk volna. :)
2011. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fiam Gerő, Gergő regények írója, kedves barátom, Böszörményi Gyula javaslatára. Imádom a könyveit, akkor nagyon felkapott lett a név, ezért kereste nekünk ezt a régi, patinásabb verziót.
2011. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim mesélték, hogy azt a nevet szerették volna adni nekem, csak nem illett a vezetéknevünkhöz. Már akkor, kicsi gyerekként eldöntöttem, hogy a lányom fogja viselni, így is lett, mert szerencsére illik a férjem nevéhez, és neki is tetszik.
2011. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mi a név?
2011. aug. 21. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban lakott a közelünkben egy tőlem 2 évvel idősebb lány, Nórának hívták.

Gyönyörű volt, kedves, mindig mosolygott, minden fiú halálosan szerelmes volt bele :-))) (ma egyébként ismert színésznő), és talán emiatt, de nagyon megtetszett ez a név, és még gyerekként elhatároztam, hogy az én lányom csakis Nóra lehet!!!

Utána akárhány Nórát megismertem, mind nagyon szép és kedves lány volt, nem kellett "csalódnom" a névben.


Aztán 6 éve megszületett a kislányom, természetesen a Nóra nevet kapta, és biztos a neve miatt :-)), de ő is nagyon szép és kedves kislány! :-))

2011. aug. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi, vagyis elsősorban én ragaszkodtam ahhoz, hogy magyar/ősmagyar nevet kapjanak a gyermekeink.

Kisfiunk az egyetlen olyan nevet kapta, amelyik mind a kettőnknek tetszett.

Kislányunk neve nekem már fiatal korom óta nagy szerelem volt. 18 éves korom körül hallottam először, és már akkor elhatároztam ,hogyha egyszer lányom lesz ezt a nevet fogja kapni. Páromnak eleinte nem igazán tetszett, de aztán megbarátkozott vele.

2011. aug. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyobbik fiam Zalán Olivér.

Mátét szerettem volna,de 2004-ben rengeteg volt,így egy módszerrel kiszámoltam,hogy helyette mi legyen,így lett Zalán,az Olivér pedig már régóta tetszett.

Kicsi fiam Bulcsú Rajmond,Hunort szerettem volna,de apának nem tetszett,mindenképpen neki is magyar nevet akartam így lett Bulcsú,a Rajmond pedig már előtte is nagyon tetszett:)

Ha kislányaim születtek volna ,akkor Hanna Jázmin (nem tudom,miért:))és Zorka Regina lettek volna.(Zorka is Z betúvel kezdődik,mint a Zalán,Regina olyan betűvel kezdődik,mint az én nevem)

2011. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!