Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves kislány még nem szobati...

4 éves kislány még nem szobatiszta, most kezdi az ovit. Mennyire lesz ez káros a beilleszkedésében?

Figyelt kérdés

Párom 4 éves unokahúga a délutáni, valamint az éjszakai alváshoz még igényli a pelenkát. Napközben már (egy-két balesetet leszámítva) teljesen szobatiszta, viszont a szülei nem akarják erőltetni nála az éjjeli bilizést. Konkrétan úgy zajlik náluk a dolog, hogy az anyukája ráadja a pelust éjjelre, mondván: aludj csak nyugodtan, ha pisilni kell ott a pelus.

Állítólag azért nem akarják nála erőltetni a dolgot, mert az édesanyja azt olvasta valahol a neten, hogy "lelkileg sérülhet a gyerek, ha erőltetik". Inkább vettek neki bugyipelenkát, amibe egyedül is bele tud bújni.

Én kicsit megdöbbentem ezen: a gyerekek alapjában véve nagyon gonoszak tudnak lenni, és anyósomék most attól tartanak (meg persze mi is), hogy ez a pelenkás hercehurca csak megnehezíti majd a kicsi beilleszkedését az oviban.

Hozzátenném, még nem vagyok szülő, 8 hét múlva születik meg az első gyermekem, de a mostani eszemmel úgy gondolom, inkább "erőltetni" kellene egy kicsit a leszokást a pelusról, mint később megküzdeni a szülőknek és a gyereknek az óvodai attrocitásokból eredő lelki problémákkal. Vagy én látom rosszul?


Ui.: Anyósom már javasolta a fiának, hogy vegyenek egy gumilepedőt, altassák a kicsit pelenka nélkül, és lehet, hogy két-három alkalommal bepisil, de utána tutira nem fog, mert megszokja, hogy felkeljen, elvégezze a dolgát az ágy mellé készített bilibe, és kész. Nem tudom, ez megoldás lenne-e, de az, hogy SEMMIVEL sem próbálkoznak, szerintem nem jó.

Még annyit: a kislány végtelenül értelmes, fejlett, nem az jelenti a problémát, hogy nem értené meg a dolgokat, hanem hogy a szülei nem AKARNAK megértetni vele semmit.


Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket, esetleges tapasztalatokat!


2011. aug. 31. 07:59
 1/6 anonim válasza:
100%
Nálunk csak a szobatiszta gyerek mehet oviba. Ott nem? Kell egy kicsit erőltetni, de nagyon erőszakosan nem. A négy éves kort már kicsit sokallom, ott más is lehet a probléma (szülő nem akar takarítani a gyerek után).
2011. aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elméletileg itt is csak úgy mehetne oviba, de a szülők beszéltek az óvónénikkel, hogy ha tudja a gyerek magának cserélni, akkor rendben.

"A négy éves kort már kicsit sokallom, ott más is lehet a probléma (szülő nem akar takarítani a gyerek után)."

Hidd el, nem erről van szó. Sőt. Az anyukája kissé rend- és tisztaságmániás, ráadásul iszonyúan túlfélti a kicsit (korababa volt, első gyerek), ezért is nem akarják erőteljesebben próbálni leszoktatni a pelusról. Nehéz helyzet, és annyira sajnálom azt a kicsi lányt, mert félek, hogy emiatt nagyon sok bántás és csalódás fogja érni... és mindezt csak azért, mert anyuka nem akarja, hogy lelkileg sérüljön a gyerek. Bahh.

2011. aug. 31. 08:11
 3/6 anonim válasza:
100%
Éppen ez az, az anya rendmániás. Lehet, hogy arra fogja, hogy nem akar neki lelki sérülést, és közben az az igazság, hogy megőrülne attól, ha pisis lenne a szőnyeg, a bútor stb. Szerintem lehet. De azért ne féltsd te is a gyereket, ha senki nem áll hozzá lazábban, mitől lesz egészséges élete?
2011. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Tényleg furcsa a dolog, négy évesnél inkább tényleg az okozhat lelki sérülést, ha majd az óvodában kigúnyolják. Persze lehet, hogy segíteni fog, és akár pár nap után leszokik róla, mert a többieknek nincs. Szerencséjük van az óvodával, hogy megengedik a pelust.

Az éjszakával kapcsolatban még nincsenek elkésve, kb. 5 éves korig semmi kóros nincs abban, ha éjszaka még nem szobatiszta a gyerek.

2011. aug. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most akkor nem szobatiszta(mivel azt írod:Napközben már (egy-két balesetet leszámítva) teljesen szobatiszta),vagy nem ágytiszta?!A kettő nem ugyanaz,SŐT!Ágytisztává 5 éves korig kell válniuk.Különben az én fiam holnap kezdi az ovit,májusban volt 3 éves.Június óta szobatiszta,és félig ágytiszta,mert a délutáni alváshoz nem kell neki pelenka,de éjszakára igen(van is benn pisi).Én sem erőltetem az éjszakai bilizést.Eszem ágában sincs felébreszteni,majd megérik rá.
2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 josek ***** válasza:
Ha nem szobatiszta akkor hogy vették fel oviba? mert ez feltétel, az én lányom 3 éves több mint fél éve szoba és ágy tiszta, nem volt könnyü de drága a pelenka, vettünk fisher price bilit és az tetszett neki
2011. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!