Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 nap alatt mennyit bírsz a...

1 nap alatt mennyit bírsz a gyerekeiddel foglalkozni, úgy hogy közben végzed az otthoni teendőidet is?

Figyelt kérdés

1 gyerekesek kíméljenek a válaszadással.

Olyan anyukák hozzászólásai érdekelnek, akik 2- vagy több kicsivel vannak otthon.


2011. szept. 4. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem attól is függ hogy hogy vannak a gyerekek nevelve. Tőlem anyukám tudott bármit csinálni mert 1 vödör vízzel eltudtam pancsolni órákat csöndben. Sőt tudta hogy mindig túl csendbe vagyok akkor rossza teszek éppen. Ha aludtam akkor is porszívózott ott meg minden mert így lettem szoktatva.


Szüleimnek vannak olyanok a baráti körükbe hogy olyan idióta s.eggfej kölyköket neveltek, hogy XANAX-on élnek amikor a gyerekeikkel kell tölteni egy napot, mindig inkább a nagyszülőknek lepasszolják őket. (Szánalom) 6 éves a nagyobbik (lány) de szellemileg 2 éves szinten van, nem túlzom. Az öccse 3 éves az is egy elmebeteg semmi mást nem mond 3 évesen csak "KAKI, KAKI" nekem nincs gondom a kölykökkel de ezeket egy kanál vízbe tudnám fojtani.


Szóval szerintem minden nevelés és szoktatás kérdése


20/N

2011. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
4 évesés lány és 1,5 éves iker lány anyuka. Én ezt így csinálom:Párom reggel 5 kor kell,én is. A lányokat én ébresztem 7 kór,addig megfőzöm az ebédet,összerámolom a lakást,beindítom a mosást. Amikor felkelnek a lányok készülünk megyünk az oviba.Visszafele bolt. Aztán már csak velük kell legyek,végre kertes házba költöztünk úgy ,hogy így könnyebb.Ebéd után alvás ,nekem is :). Majd irány az ovi,haza majd jön a nagy játszás akkor már apa is itthon. Elég sokat tudok velük foglalkozni,korán kelek későn fekszem.Szombat délelőtt apáé én ilyenkor végig takarítom a lakást,meg magam. sütők-főzök. Vasárnap csak a családé együtt vagyunk öten,ilyenkor még vendégeket sem fogadunk.
2011. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Off! Nekem 1 gyerekem van, de valamit biztos rosszul csinálok, nálunk a kisfiam ébreszt minket 6-kor és igazán muszáj vele foglalkozni, szóval ő nincs el egyedül, max pár perc, hív, rángat, visít, sír. Reggel a párom leviszi egy kicsit, én addig rendetrakok, letusolok, vagy hajat mosok. Amikor feljönnek reggeli 9 körül és utána megyünk babakocsival sétálni, illetve ő ilyenkor alszik, itthon nem szeretem altatni, panelban lakunk, alattunk állandóan itthon van a banya és időnként rángatja a szobaajtót, épp amikor nem kellene, amire már többször fel is ébredtünk, szóval inkább sétálok vele. Nekem ez a relax is, ilyenkor pár boltba is be tudok menni, vagy telefonálni nyugodtan. Aztán ha ébred, hazamegyünk, gyors ebéd, vagy szerencsére a szüleim szoktak hétvégente kaját hozni, az 2 napra elég is. Fél2-2 között eszünk, aztán játék, vagy házimunka, ilyenkor azt szoktam érezni, hogy alig foglalkozok vele, olyan gyorsan elrepül az a délután, 6 körül vacsi, 7 körül fürdés 8 körül ágyban van már. De sokszor le akar még menni délután a játszóra, akkor ugye megint nem tudom mikor csinálni az otthoni dolgokat. Nekem a párom heti 2 nap van itthon összesen, egyébként éjjel jön haza, szóval reggel vagyunk csak együtt arra a max. 3 órára. Nekem 1 gyerekkel is elég fárasztó, főleg, hogy alvásidőben nem vagyunk itthon. Még éjjel is párszor át kell menni hozzá. Születése óta, max 2-szer nem ébredt fel, ez is az utóbbi hónapokban volt. De sokszor már 6 előtt kel. 19 hós. Én nem hiszem, hogy ettől lehet nehezebb egy babával, szóval ha lenne másik, azzal már csak könnyebb lenne, ő meg már nagyobb lenne. Sokat gondolkodom rajta, hogy kvázi egyedül vállalnám, hogy legyne-e így tesó.

Szerintem segítség nélkül valóban keveset lehet 2 gyerekkel foglalkozni, főzés, mosás, takarítás, mosogatás, bevásárlás... stb. mellett. Segítségnél akár az apára is gondolok. Én a játszón szoktam látni egy 6 és egy 3 körüli kisgyerekkekel mindig a nagyszülök vannak lent, irígylem is az anyukáékat, ez iszonyat nagy segítség, hogy délután pár órát a nagyszülőkkel vannak a gyerekek.


Bocsi, hogy írtam!

2011. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál!
2011. okt. 11. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy 3 és egy 4 éves fiam van, most várom 34 hetesen a következő kispasit :)


Amíg picik voltak sokkal nehezebb volt megoldani, hogy tudjak érdemben velük foglalkozni.

Sajnos maximalista vagyok :( Minden bajom van, ha nincs kész a kaja időben, nincs cakk-pakk rend a lakásban :(

Tudom nem jó ez, de ilyen vagyok.

Ez mellett a fiúkra is muszáj volt időt szakítani, így mindig én voltam az utolsó :(

Nem ettem, este 11 után kerültem be a fürdőbe stb...


Most, hogy már nagyobbak kicsit lazább lettem én is.

A nagy oviba jár, reggel 7-kor kelnek, tea/kakaó...indulás az oviba.

Autóval megyünk mert 5 km-re van az ovi.

Azután a kicsivel hazamegyünk, reggeli, főzés, mosás.

Szóval ami kell.

Már tud "segíteni" így együtt csináljuk a dolgokat, nem érzem azt, hogy elhanyagolom.

Ebéd után megyünk a bátyusért-haza-déli alvás.

A délután már csak az övék!

Udvar, vagy játszótér, játszóház mikor-mi.

Este 7-kor vacsi, fürdés. 8-kor ágyban vannak, Apa mesél.

Addig én a fürdőben vagyok.


Félek, ha majd megszületik a pici újra belebújok a maximalista bőrőmbe, és azt nagyon nem akarom.

Amióta lazábbra vettem a napokat sokkal több a türelmem, kevesebb a hangos szó.


Nálunk Apa sokat van itthon, segít is (akár főzésről, porszívózásról vagy csak gyerekezésről van szó)


Neked, hogy van időd mindenre?

2011. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermekes anyuka, én is heteket egyedül vagyok a babámmal, és tényleg nem könnyű. Férjem külföldön dolgozik. Semmi segítségünk nincs, van viszont egy nagy házunk, nagy kertünk, amit rendben kell tartani. Én is hulla vagyok sokszor :))


Szóval kedves kérdező, nem csak a többgyermekesek fáradnak el napközben :)

2011. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon korán kelünk (2 lány 3 éves és 16 hónapos) nagyjából rendbe rántom a lakást, majd a nagyobbat elvisszük a kicsivel oviba. Hazafele bolt, majd itthon reggeli és mosás, főzés talarítás + játék úgy minden ami jön. Írtó lassan haladok mindennel, de mindig van délre főtt étel. Délben a kicsi alszik olyan 2 órát. Olyankor eldobok mindent és tanulok (fősuli + most szombaton nyelvvizsgázom így magántanárhoz is járok). Kicsi felkel játszunk, majd megyünk a nagyért. Itthon kint az udvaron megint játék + olyankor szoktam csinálni a kertet, kapálni, gyümölcsöt szedni. Aztán apa is befut valamikor, 16-ig van munkaideje, de ki tudja azt hogy végez e addig.

Ha világos van kint vagyunk még ha nem bejövünk. Nekem szerencsém van, mert mára összenőttek annyira, hogy nagyon jól elvannak ketten is + van kutyánk, macskánk. Fürdés után nagy bögre kakaó és 20:30-kor takarodó. Utána tudunk apával beszélgetni úgy, hogy halljuk a saját gondolatainkat is. Illetve mostanában bevezettem, hogy olvasok esténként, mert elég könyv függő vagyok. Olyan 11 fele fekszünk és 6 körül kezdődik az egész előlről.

(Most tervezünk 3. babát ettől a hónaptól)

2011. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem is két gyermekem van és 10 hónapos és egy 3 éves. mindketen velem vannak itthon. én is maximalista vagyok a gyereknevelés terén. egyszerűen nem bírom elvielni, ha nem foglalkozhatok velük. úgyhogy nálunk a lakás fut. Átlagban heti kétszer takarítunk, gyerekekkel együtt: kicsi a hátamon hordozókendőben, a nagy pedig segít - játék neki szerencsére :)

amíg porszívózok kap egy rongyot port törölni, amíg port törlök porszívózhat, amíg felmosok megnéz egy mesét a tv-ben. a kicsi pedig rajtam tölti a délelőtti alvását.

délelőtt, felkelés után van egy órám, ami "csak az enyém" addig a gyerkőcök játszanak a szobájukban, én meg olvasok egy picit és megiszom a reggeli kávémat. utána az övék vagyok, ezt tudják is, úgyhogy azalatt az egy óra alatt teljesen egyedül játszanak. kétnaponta főzök,általában egy fogást. az egész napot hármasban töltjük, a férjem hajnalban megy el és fürdetésre jön csak haza.

2011. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!