Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem vagyok várandós, de...

Még nem vagyok várandós, de szeretnék az lenni, addig is mire készüljek fel, mit tanuljak meg, mit gyakoroljak?

Figyelt kérdés
Várandósággal, szüléssel, gyermekneveléssel kapcsolatban.
2011. szept. 6. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam rá sehogy készülni. Az ismeretlenre nehéz. :)


Annyit tudtam csinálni, h az anyagi hátteret megteremtettük, hogy biztos "fészekbe" és családba, szeretetbe és nyugalomba születhessen meg a gyerekünk. A többi mind újdonság és meglepetés volt, ezekre nem tudom, hogy készülhettem volna fel.. valszínűleg sehogy.


De nagyon "jó" gyerekünk született (most már 3 éves) nem volt sírós, nem voltak nagy hisztik, nagyon jól kezelhető, értelmes, élelmes kis lurkó.


A sógornőméké hisztis, sírós, akaratos, nehezen kezelhető.. ő sem tudott (volna) felkészülni előre, hiszen nem tudod, mi vár rád. De tök jó, h felelősen gondolkodsz a dologról már így előre. :)

2011. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A türelmet gyakorold, azzal jársz a legjobban. Amúgy az ismeretlenre nehéz felkészülni. Azt is gyakorolhatod, hogyan kell semmi perc alatt megfőzni, kitakarítani. NEm tudhatod, milyen gyermeked lesz. Mást nem igazán tudsz gyakorolni. De azért aranyos a kérdés:)
2011. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem aludj nagyon-nagyon sokat, mert a gyerek születése után jó eséllyel igen sokáig nem fogsz! :) De félretéve a tréfát, nem hinném, hogy a gyerekvállalásra fel lehet készülni, annyira megváltozik az egész élete az embernek, hogy elképzelni sem tudja.

Ha aggódós típus vagy (és a kérdésedből erre következtetek) keress valami olyan dolgot, ami el tud lazítani (napi jóga, séta, bármi), ez jól jöhet gyerek mellett.

Esetleg gondold át, hogy ki az, akinek a véleményére adsz a gyerekneveléssel kapcsolatban, mert meglátod majd, mennyi érv és ellenérv csap össze, bármit teszel, mindig lesznek, akik azt mondják, másként kéne. :)

Sok sikert és (ahogy az első hozzászóló írta) türelmet kívánok!

2011. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!