Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszalkodó gyereket eltanácso...

Rosszalkodó gyereket eltanácsolnak az ovodából?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam nem körzetes oviba járt, 5,5 éves kora előtt kirakták.

Végül a SZB kielölt másik ovit, oda jár mét 2 évig

Utólag "hálás vagyok" az első ovi döntésért, persze rohadt szar érzés volt, hogy 1 óvónő mindenkin keresztülvitte aza karatát és kirakta a fiamat.

2011. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor most jobb oviba jár? Vagy ő változott meg?

Mit csinált, hogy az ovónéni nem akarta, hogy a csoportjába járjon?

2011. szept. 13. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én keresztgyerekem csoportjából tavaly küldtek el egy kisfiút!

De ő tényleg nagyon rossz volt. Az óvónénit szabályosan leszarta, és bántalmazta a gyerekeket. Elég csúnyán. Többször szóltak a szülőknek. Most,hogy nem tudtak, vagy nem akarta csinálni vele semmit,nem tudom, de már több kisgyerek félve ment oviba a csoportból. Eltanácsolták,hogy mi lett vele nem tudom.

De pusztán azért,mert egy gyerek kicsit rosszabb a többinél még nem hiszem,hogy kiteszik!

2011. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

első

Ennek már 6 éve.

Azóta 5-es, de a másik ovi 1000x jobb volt.

2011. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idáig azt hittem,hogy "rosszalkodásért" nem tehetik meg,küldhetik nevelési tanácsadóba,kérhetnek szaksegítséget,de kitenni?


Akinek kitették a gyermekét mégis mire hivatkozván tehették meg?


Mert úgy tudom,hogy például a hiperaktív gyermeket sem tehetik ki az állapota miatt,főleg ha a szülő együttműködik.


Olyan mérvű abszurditás szükséges oda már,hogy ezt megtehessék ,valamiféle őrjöngő,agresszív ,nagyon-nagyon súlyos pszichiátriai probléma kell.

2011. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra hivatkozva, hogy az nem körzetes óvoda volt.

A körzetesből nem rakhatják ki, főleg, hogy 5 éves kor felelt kötelező is az óvoda.

2011. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kitehetik, ha találnak neki helyet, ahova mehet.És hát vannak speciális intézmények problémás gyerekeknek. Ami nem biztos, hogy rosszat tesz a gyereknek.

Persze ha egy alapból elhanyagolt, neveletlen gyerekről van szó, akkor összeeresztik a többi állatkával és lesz belőlük Híradó hír, megölték egymást, megverték egymást... Minden héten van egy ilyen.

2011. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek speciális intézmények, és ehgy kicsit elevenebb gyereknek nem is kell az.

Az óvónők hozzálállásával van baj, ők az szeretbnék, ha minde gyerek olyan lenne,a kit beültetnek sarokba és egséz nap ott ül.

2011. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek speciális intézmények, és ehgy kicsit elevenebb gyereknek nem is kell az.

Az óvónők hozzálállásával van baj, ők az szeretbnék, ha minde gyerek olyan lenne,a kit beültetnek sarokba és egséz nap ott ül."


Ezt alátámasztom ,az enyhén hiperaktív kisfiam olyan meghökkenést okozott az oviban,hogy mindent elkövettek,hogy valamiképpen elvegyék a kedvemet oda járatni.

Most,hogy egy idő után mi szülők minden lehetséges nevelési,fejlesztési lehetőséget felhasználva eredményt értünk el és együttműködőbb lett végre ,most már más elbírálás alá esik,de kérdem én még hány gyermeknek és szülőnek fogják ezek az óvónők megkeseríteni az életét,éreztetve velük,hogy az ő gyermekük nem képes megfelelni a normáknak,hányszor adnak kéretlenül tanácsot az amúgy is kétségbeesett szülőknek,hányszor ítélkeznek a szülők felett,holott semmit sem tudnak az életükről,ami esetleg szeretetteljes,boldog családi idill is lehet,annak ellenére ,hogy a kisgyermek küzd az adott sajátossággal.


Kizárólag a szigorban bíztak és a bűntetésben,napról-napra dacosabb,ellenállóbb lett a gyerek,mivel úgy érezte kár az igyekezetért,ha olyasmiért is büntetik amit nem direkt csinál,amiről nem tehet,amit még nem képes uralni (mozgáskényszer).


Nyáron a rengeteg dícséret,a szenzomotoros torna,az odafigyelés ,a szeretet rengeteget javított a kisfiam állapotán...attól tartok ha továbbra sem lesz egy kis rugalmasság az óvónénikben,hogy értékeljék a kis előrelépéseket,hogy a jót is felfedezzék benne (dícsérettel bármire rá lehet venni,dolgozik azon,hogy megfeleljen az elvárásoknak,segítőkész,nagy szive van),akkor visszaesünk ugyan oda.(Emellett szeret a központban lenni,bohóckodik,szaladgál)


Reménykedem erre nem kerül sor.


Ha megfelelő tudást kapnának az óvónénik a problémásabb gyermekekhez ,akkor kevésbé éreznék tehetetlennek magukat és türelmesebben kezelnék a nevelési helyzeteket,idővel persze amit érik az adott gyermek,ahogy a sok türelem,szeretet meghozza a gyümölcsét sikerélményük lenne.


Az óvónők is a áldozatok sok esetben,35-ös csoportlétszám egy oviban :-O és ebből legyen csak 2-3 hiperaktív ...mindjárt másképp tudnának hozzáállni a gyerekekehez,ha 15-20-as csoportlétszámok lennének.


A mi esetünkben most végre képes a kisfiam alkalmazkodni,nem sokkal kezelhetetlenebb mint egy hasonló korabeli,de ebben sok munka van,miért is lett volna elszeparálva speciális óvodába?

Az óvónők lehettek volna türelmesebbek vele,nem elkönyvelni úgy,hogy "MI már nem tudunk eredményt elérni nála" ,mert lám igenis CSODÁT műveltünk vele a gyógypedagógus szerint,akkora a javulás.

2011. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Attól függ, mit értesz rosszalkodás alatt. Rosszalkodás például az, hogy az óvodát rövid ó-val írtad.
2011. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!