Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyermekes anyukák, hozzáto...

Két gyermekes anyukák, hozzátok lenne pár kérdésem? Tervezzük a 2. babát.

Figyelt kérdés

- Mennyi idő van a két gyermeketek között és mennyi idősek a gyerekek, fiú-lány?

- Mennyit költötök kb. havonta a babákra, gyerekekre?

- Egy szobában aludtak a kezdetektől, vagy külön szobában?

- A nagyobb gyerek nem volt féltékeny és irigy a kistestvérére? Hogy kezeltétek?

- Ha az első baba császáros volt, a második baba is az lett?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2011. szept. 28. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1. 11 hónap van a gyerekek között, 11,5hós + 22,5hós, 2 fiú

2. Változó, min. 10 000 Ft max. 40 000 Ft

3. Egy szobában alszunk velük (bár van saját szobájuk ami jelenleg játszó szoba)

4. Kicsi volt még mikor megérkezett az öcsi, így egymással nőttek, egymáshoz szoktak hamar (Cicin volt némi "vita")

5. mindkettő sima szülés volt


Sok sikert!:D

2011. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

4 a fiú 14 hós a lány októberben jön a 3-ik fiú.

Pelus ,gyógyszer babacuccok stb kb. havonta 25.000-től akár 50-ig 60-ig.

Egy szobában alszunk velük sztem biztonságosabb.

Nagyon féltékeny volt a kistesóra a fiú, megakarta ölni olyanokat mondott vágjuk le a lábát fürdésnél fojtsuk vízbe meg ilyenek.4-5 hó elteltével ami a mai napig van valaki hozzáér a húgához veszekszik és védi.Nagyon szereti óvja,:)

Nekem császásr volt mind 2 .A második lehetett volna sma de belekakilt a ányom a magzatvízbe ezért császároztak.Most októberben is császár lesz ez viszont a kis időeltelte miatt hogy hamar teherbe estem.

2011. szept. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- 2 év és 2 hónap van a gyerekek között

- nagyon változó. a havi kiadásunk a kismanó miatt em sokkal nőtt (a nagy szobatiszta lett,mire a kicsi megszületett,így nem nőtt a pelus fogyasztás és a pici anyatejes)

- külön szobában, de már most látszik,hogy nálunk lassan egy szobában kell majd altatni őket

- nagyon-nagyon féltékeny volt, tanítgattuk,hogy simizze inkább, (sosem szídtuk meg), értelmezgettük,hogy miért féltékeny, mi ez az érzés, amit érez. Most már ott tartunk, hogy a nagy odajön és szól, hogy "anya,most már velem játssz, mert nagyon hiányzol" - egyre kevesebbet bántja, nagyon szereti a kistesóját. a kicsi most 9 hónapos

- mindkettő természetes úton született

2011. szept. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

- nálunk, pár nap híján pontosan 2 év van a két baba között

- két kisfiú, az "nagyobbik" 2 éves, a kicsi 2 hónapos

- ezt nem írnám le, mert sokat. Lényegesen kevesebből is meg lehet oldani.

- külön szobában alszanak, de ha később szeretnék, akkor majd összeköltöztetjük Őket :)

- szerencsére nagyon szereti a picit. Eddig semmi féltékenység nem volt.

- hüvelyi szülés volt mindkettő, így ehhez nem tudok hozzá szólni.

2011. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. 2 év 2 hónap. 2év9hónapos most a fiam, lányom 7hónapos

2. én nagyon sokat, többet a kelleténél, de mivel senki nem vesz semmit a gyerekeimnek, nem kapunk játékokat, ruhákat, kaját, semmit, mindent magam veszek meg, így drága, pedig a nagy már nem pelenkás jópár hónapja. cca a 2 gyerekre mindennel együtt: havi 60 e ft-ot.

3. én a kislányommal egy szobába, apa a kisfiúnkkal a másik szobába

4. mostanában kezd féltékenykedni, bár nagyon szereti a húgát, látványos a féltékenység. Hogy kezeljük? Nehezen, magyarázom neki, hogy szeretem őt is, a hugi is szereti, ne érezze a fiam magát kevesebbnek-talán ezért is kap többmindent mostanában.

5. mindkettő természetes szülés volt.

2011. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

-2,5 év van közöttük, a nagyobb fiú, a kicsi lány. Még csak 2 hónapos, de azért leírom az eddigi tapasztalataimat.

-Mivel a kicsi anyatejes, csak a pelenka jelent plusz kiadást egyenlőre. Persze ez később változni fog. Összeget nem tudok, mert még soha nem számoltam össze, de kb.20-25 ezer lehet a két gyerkőc összesen.

-A kezdetektől egy szobában aludtak, nem zavarják egymást. A nagy volt már beteg is, de a kicsi nem kapta el.

-Testvérféltékenység van, de úgy jött ki a kisfiamon, hogy rám haragszik. A hugit imádja, viszont nekem már többször mondta, hogy nem szeret. Látszik, hogy csak büntetni akar, mert ha baja van akkor csakis anya kell neki. Én etessem, itassam, olvassak neki, játsszak vele, vigasztaljam meg, de persze Ő nem szeret. Apát meg a hugit szereti, de anyát nem.

-Mindkettő császáros volt. A másodiknál természetes szülésre készültünk, de szétvált a hegem.

2011. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év van a gyerekek között, a nagy ma 3 éves fiú, a kicsi pedig 5 hónapos kislány.

Átlagban 20000 Ft-ot költök rájuk. Van, hogy kevesebb, van hogy sokkal több, attól függ, éppen mit kell venni.

Az első naptól mindkettőnek külön szobája van.

A fiam nem igazán volt féltékeny a kicsire, de azért a viselkedésében érzünk változásokat. Hisztis lett, akaratos és sokkal anyásabb.

Mindkettő császáros volt.

2011. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

19hónap van a gyerekek között, 27hónapos a fiam, a lányom 8hónapos.

Kiadások: a lánynak egy csomag pelus, plusz egy 4es csomag popsitörlő(4000+1200), a fiam szobatiszta rá ez nem kell már.

Ruhák évszaknak megfelelően egyszer bevásárolok, hogy mennyi a vége ez csak tőlem és az áraktól függ.

Nagy vonalakban télre a fiamra 2csomag atléta(10db), 2csomag kisnaci(10db), 2csomag zokni(10pár) 3csomag pizsi(6db), 3garnitúra melegítő, cca4hujjú póló, 5utcai nadrág(farmer, szövet), kabát, overál tavalyi még jó(most, ha szezonja lesz és kinőné, akkor egy kabát és egy overál) csizma/meleg téli cipő 2téli sapka.

lányom: 2csomag body(10db), 2pár harisnya, 2csomag zokni(10pár) 2csomag rugi(pizsinek), 3garnitúra melegítő, cca4hujjú póló, 5utcai nadrág/szoknya/kisruha(farmer, szövet), kabát, overál, csizma/meleg téli cipő, 2téli sapka.

nyárra (gyerekenként): 4-5 garnitúra sort+póló, 1-1szandál/papucs, 2garnitúra vékony hosszú utcai ruha(kicsit hűvösebb időre), 3-4 napozó(inkább a csajosnak)(body, atléta, zokni, alsónadrág-bugyi, pizsama amíg jó értelemszerűen hordják)=> ezek összességében határ a csillagos ég, ha turi pár ezer, ha brendon pl akár 80ezer is:D

Tisztálkodás: fürdetőt-sampont kapjuk, arra nincs gondunk.

popsikrémet nem használunk, egy tubus fogkrém nagyon nagyon sokáig elég, fogkefe sem nagy pénz.

Gyógyszerek tudnak drágák lenni, a viburkol az pl 2000ft, viszont a fogzás alatt nekünk az vált be. Akkor 3féle lázcsillapító, és ahogy most jártunk, hogy egyszerre beteg a két gyerek, duplán fogy, de nem havonta fogyó tétel hála.

Játékok: 450ft-volt az utolsó forma összerakó játék a gyerekeknek, színes, finom mozgást segíti, csak ez noname, nem FP.(és ez is csak azért "kellett" mert civakodtak a nagy formabedobón). Szóval ezek sem tételek.

Egyedül a kisasszony kajája miatt érezzük a létszámnövekedést, én flancolok, és veszem a bébiételt+szopizik a gyerek. De ez sem horror összeg.

Kezdetektől egy szobában alszanak, később lesz átalakítva a ház és lesz külön szobájuk. A kicsi éjjel ugyan velem alszik, de most pl a saját ágyában csicsikál.

És nem keltik egymást, annyira összeszoktak, hogy egyszerre hangtalanul kelnek, és a csicsergésükre kelünk mi Ősök.

Tesóféltékenység az első egy hétben volt, meg amikor a kicsi elindult a világba és már nem csak azzal játszott amit a Bátyus adott, hanem maga szerezte a zsákmányt. De hamar lecsengett. Pontosabban nem egymást ölik, hanem a nagy nem fogad szót nekem, dackorszak és kudarcélmény, ez új, szóval ezt még én is tanulom, hogyan kezeljem. Egyenlőre nem megy)

2011. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. 19hónap,a nagy egy hónap múlva 3 a kicsi vasárnap lesz 16hónapos,mindkettő fiú

2.minimum egy 10ezres.de amikor üveges kaját evett és a nagy is még pelust hordott többre jött ki.(júli óta csak éjjelre van a nagyon pelus,a kicsi meg csak hébe hóba kap üvegeset)

3.az első 6hétben a kicsi a hálószobánkban aludt,majd visszaadtuk a (második) kiságyat,így bekerültek a közös szobába.De a kicsit hamar ki tudtam hozni,míg szopizott éjjel,a nagy meg ha megébredt általában nálunk kötött ki.Ilyenkor az ő ágyában szoptattam a kicsit

4.eleinte az apa és a nagypapa nem foghatta meg a kicsit,ő csak anyué-mondta a nagy.ez most oda jutott,hogy ha olyanja van akkor megsimogatja,de inkább a dackorszak közepén a lökdösi,kiabál rá megy.Elég idegesítő,mert hiába kérem nem fogad szót.Most kezdte az ovit,szobatisztaság....úgyhogy nem egyszerű.Próbálok,főleg este ha kicsi elaludt,csak vele foglalkozni,vagy ovi előtt elbicajozunk megnézzük a traktorokat,meg ilyenek.

5.elsőt 40+2hétr vacuummal szültem a másodikat 41+2hétre indították,simán meglett.


Ha van segítséged,akkor jó a kis korkülönbség.De tényleg kell egy ember akire néha rábízhatod őket

2011. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, nagyon aranyosak vagytok! :)


1. A lányom 20 hónapos, ha ebben a hónapban sikerült a baba(úgy néz ki igen :), június elején fog megszületni, akkor 28 hónapos lesz a nagy.

2. Ő még pelenkás, de remélem, mire megszületik a testvére nem lesz az, így nem kell pluszban pelenka.

3. Velünk alszik, de 2 évesen, átkerül külön szobába. Szerintem eleinte külön lesznek( a pici velünk), majd ha akarnak egy szobába kerülhetnek.

4. Szerei a gyerekeket, de a játékaira nagyon irigy, nehezen adja oda más gyereknek, remélem a testvérével máshogyan fog bánni, okosabb lesz.

5. Ő császáros volt, most arra készülök és hátha meglepetés ér. :)


Ha eszetekbe jut még valami nyugodtan írhattok!

2011. szept. 29. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!