Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyes alatt szülöm a 2....

Ha a gyes alatt szülöm a 2. babát, akkor ugyanannyi lesz a gyedem, mint az elsővel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak akkor ha ugyanabban az éveben max.6 hónap a gyes a többi gyed vagy táppénz. Nem vagyok szakértő de én is hasonló cipőben vagyok ezért néztem/kérdeztem utána. Szóval gyes helyett inkább menj vissza dolgozni (csak papíron) és menj táppénzre.
2011. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, ha a szülést/igénylést megelőző évben nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyedben, tgyásban, táppénzben részesültél, akkor igen, ugyanannyi lesz, de ha nagyobbrészt gyest kaptál, akkor a minimálbér lesz az alapja, vagyis jóval kevesebb is lehet (attól függően, mennyit kerestél)
2011. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi az infót!
2011. okt. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!