Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol "érdemesebb" szülni?...

Hol "érdemesebb" szülni? Magyarországon vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ahhoz, hogyha az utóbbiban (Ausztriában) szülnék, akkor ahhoz kell X idős munkaviszony, hogy onnan kapjam a juttatásokat.

Minden tapasztalatot, véleményt szívesen várok/fogadok!

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 4. 17:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

A magyar törények szerint, ha két magyar állampolgárnak gyereke születik bárhol a világon, magyar állampolgár lesz.

Az amerikaiak, ahol születnek, annak az államnak a polgárai lesznek és kérvényezhetik az amerikai állampolgárságot.

De a magyar törvények alapján, bárhol születik a gyerek, nem lesz kettős állampolgár.


Egyébként kicsit off, de kiváncsi lennék, hogy az osztrák kórház miben nyújtott többet, mint egy magyar kórház. Mert ahol én szültem, én elégedett voltam a körülményekkel és kiváncsi lennék összehasonlításképp, mit nyújt egy osztrák állami kórház.

Én Magyarországon szülnék, mint írtam elégedett voltam maximálisan a magyar körülményekkel. Ha Ausztriában élnék és tökéletesen beszélném a nyelvet, akkor nyilván elgondolkodnék azon.

2011. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedni akartam, csak ágyból mobilról írtam már, és nem kényelmes onnan regényt írni.

Ha eu-ban születik, automatikusan a szülők állampolgárságát kapja. Ha apuka más nemzetiségű, mint anyuka, akkor kettős állampolgár lehet, de az is a legtöbb helyen csak 18 éves koráig, amikor döntenie kell, melyiket adja le. A legtöbb helyen az eu-ban. Mivel Ausztria a téma, ezért nem említettem, hogy eu-n kívül más a helyzet, USA vagy Kanada pl. automatikusan megadja az állampolgárságot, ha ott születik baba.

Eu-n Európiai Uniót érts, nem Európát, mert nem eu tagországban már előfordulhat, hogy más a helyzet, bár én még nem hallottam olyan európai országról. Gondolj bele, hányan vándoroltak volna csak szülni mondjuk az amerikai vízum miatt (amikor még nem is olyan régen vízumköteles ország voltunk) át Ausztriába vagy akárhova.


Kedves kérdező, nemrég szerintem már írtál ki ezzel kapcsolatban egy kérdést, oda írtam akkor bővebben a véleményem.

2011. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én most várom a picit nekem abszolút negatívak az eddigi tapasztalataim a magyar eü-vel... kezdjük azzal hogy egészen 9hetes koromig azt se tudták hogy egyáltalán mi bajom... csak tömtek a gyógyszerekkel hál istennek a babának nem lett semmi baja majd egy magán doki állapította meg a terhességet.. a párom kinn ment dolgozni ausztriába és most fogunk össze házasodni mivel úgy tudom hogy akkor szülhetek kinn az ő tb-je és munkaszerződése elég ehhez... és akkor én a magyar pénzeket kapnám a pici után vagy az ausztriait?
2012. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!