Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpol kérdés? Ha a férjem...

Szocpol kérdés? Ha a férjem idén tölti a 35-öt, de amúgy minden kritériumnak megfelelünk, nem leszünk jogosultak? Én 29 vagyok.

Figyelt kérdés
Ha biztosan tudja valaki,azt nagyon megköszönöm!!!
2011. okt. 14. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

lakás vásárlásra NEM lehet igényelni, csak építésre!!!

tök mindegy hány évesek vagytok, ha csak vásároltok használt lakást akkor a fundamentás hitelt tudjátok igényelni

2011. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak:ez NEM igaz!ÚJ lakás vásárlásakor,illetve új ház építésekor is fel lehet venni!
2011. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 10-14 20:00 Ez vagyok. :)

Én 3 éve jöttem el szülni a bankból ahol hitelügyintézőként dolgoztam/om és akkor még szocpol és akkor úgy volt, hogy vásárlásra is volt. Új lakásra szocpol, használt lakásra félszocpol. Most nem tudom, hogy mit változtattak rajta, szerintem nem csak építésre van. Ha építésre van akkor kell lennie új lakás vásárlásra is legalábbis nekem ez így volna logikus. Hisz az is most épül csak épp nem én építem hanem egy vállalkozó vagy vállalkozás építi nekem. :p

2011. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam írni az elején, hogy akkor még volt szocpol stb...
2011. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még de utánanéztem. A jogszabályban 40 év alatti fiatal házaspárok vannak leírva. Tehát a megelőlegező szocpolnál már nem 35 év a korhatár! Ezt én kérdeztem:

2012. január 12. csütörtök | 16:44

Az lenne a kérdésem, hogy igényelhetünk-e megelőlegező szocpolt 1 gyermekre, ha a párom 39 éves, én pedig 28? Eddig 35 év volt a korhatár, a rendeletben (bár alaposan átolvastam), nem találtam ezt a kitételt. Fiatal házaspárra vonatkozik, akik 40 év alatt vannak. Akkor ezek szerint vállalhatunk még egy babát? Van egy másfél éves lányunk már. Vennénk egy új építésű ikerházat, ami Pest megyében található. Általában 53 nm-esek a házak, de a terasz nincs benne. A minimum 65 nm-ben benne lehet a terasz is? Kicsit butának tűnhet a kérdés, de sehol nem találok választ ezekre!

Előre is nagyon szépen köszönöm!5

Hitelinfó

2012. január 12. csütörtök | 17:46

Kedves Anti!

Megelőlegező kölcsön igénybevételére azok a házastársak lehetnek jogosultak a jelenlegi szabályozás értelmében, melyek közül a lakásépítési támogatás iránti kérelem benyújtásának időpontjában

egyik fél sem töltötte be a 40. életévét. A meglévő gyermekek számától függetlenül legfeljebb 2 gyermek “vállalására” van lehetőség. A “teljesítésre” vonatkozó határidő 8 év.

2012. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bocs, rossz választ másoltam, ez a jó:

2012. január 12. csütörtök | 21:22

Kedves Magdolna!

Megelőlegező szocpol igénybevételére azok a házaspárok jogosultak, akik az igényléskor nem töltötték be a 40. életévüket. 39 évesen tehát még van lehetőségük “vállalt” gyermek utáni támogatásra.

2 gyermek esetén a megvásárolni kívánt új lakóingatlan hasznos alapterületének el kell érnie legalább a 60 négyzetmétert. Mivel a vonatkozó rendelet ezt a kérdést bővebben nem részletezi, a bankok eljárási rendje pedig még nem került kidolgozásra, ezért kérdésére egyelőre nem tudunk válaszolni.

2012. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!