Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a mai világba 3 gyerek sok?

Figyelt kérdés
És most nem az egymás után gyesért, segélyért szülő munkakerülő szülőkre gondolok. Azokat hagyjuk ki a válaszokból.
2011. okt. 28. 14:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Mondanak mindent! Szeretnek az emberek az másik életével kapcsolatban okoskodni. :)
2011. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
Magyarországon és a többi Európai országban sok,de pl. Kínában átlagos.
2011. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

2.,vagyok,pontosabban Európában sem sok,csak akkor ha azt vesszük alapul,hogy ritka a 3 gyerekes család.

De pl. még mindig vannak kivételek,az egyik osztálytársamnak még gimibe 9(!!!!) testvére volt(illetve még van).

2011. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%

Én 3 gyereket szeretnék minimum, de akárhányszor mondom édesanyámnak olyan ideges lesz, hogy azonnal témát is kell váltanunk. Ő azért reagál így, mert szerinte manapság mindenki elválik előbb vagy utóbb és utána a gyerekeket nekem kell eltartani. Nálunk elvált nagyim, nagynéném és édesanyám is és egyik esetben sem támogatta tovább az apa a gyerekeit, így minket sem. Nagyon sok nehéz időszakon mentünk keresztül és 4 évig éltünk 2 szobás lakásban hárman (anya, húgom, én), nagyimmal. Szóval ha én szülök 3 gyereket és netalán tán elválok, akkor értelemszerűen édesanyámhoz fogok költözni. Szóval ezért tartja soknak a hármat, mert neki kettőt is nehéz volt egyedül eltartani. Én viszont másképp gondolkodom, úgyhogy ha minden jól megy, akkor 3 gyerekem lesz.:) Igaz még egy sincs, de hamarosan szeretném az elsőt.

24/L

2011. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért mert bizonytalanabb lett minden. Az én szüleim nagyszüleim idejében mindig volt munka és pontosan kiszámítható volt az életpályájuk, pl.lakást kaptak 3 gyerekre hozzáférhető áron (az más kérdés hogy ez egy hamis illúzió volt a szocializmusban)

Manapság farkastörvények uralkodnak, senki sincs tekintettel a másikra, ha a szülők vmi miatt "kidőlnek" akkor nincs aki támogassa a gyerekeket, illetve az anyagi javak egyre jobban és jobban számítanak. Annyit érsz amennyi pénzed van és amilyen kocsi van a feneked alatt és ahány külföldi utazáson részt vettél már.

Nekem is 3 van ( a 3.nem volt tervezve, de megtartottuk) és én is szomorúan látom hogy pozitív hozzáállással még nem nagyon találkoztunk eddig. Inkább az "úristen, minek 3 gyerek"- kérdéssel.

Szeretem őket, mind a 3-at le nem mondanék róluk, mostmár hajtunk a 3-ért ugyanúgy mintha csak 2 lenne, de én is azt mondom, hogy elég 1 vagy 2.

2011. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Annyit érsz amennyi pénzed van és amilyen kocsi van a feneked alatt és ahány külföldi utazáson részt vettél már. "


Ez nem egy írott törvény, ezt mi alakítjuk.


Persze, régen kiszámíthatóbb volt, de milyen szegények voltunk. És mégis itt vagyok boldogan, nem gazdagon, de nem is szegényen. Magam tanultam magamért, magam kerestem az autómra a pénzt stb. És azt veszem észre ez már elítélendő a mai világban. Márpedig én akármennyi pénzem is lesz nem fogok a gyerekem segge alá autót rakni. Dolgozzon csak meg érte...

2011. okt. 28. 15:18
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Talán mert annyit nem tudnának már tisztességesen felnevelni. Nálunk a családban egyedül a nagymamámnak van 3 gyereke, de neki is 2 házasságból. Máshol mindenhol csak 2. És sokan mondják, hogy ahol jut kettőnek, ott jut 3-nak is de szerintem ez nem mindenkinél van így, sőt. Főleg ha már nagyobbak a gyerekek és úgy jön a 3. Mi például ketten voltunk (vagyunk) és tudom, hogy egy harmadikat már nem tudna anyám bevállalni.

Aztán unokatesóm fiatal jól keresnek a férjével, van 2 szép gyerekük. De múltkor pont erről beszélgettünk, és ő azt mondta neki biztos nem kéne még egy gyerek, elég ez a kettő és el se tudja képzelni mi lenne ha 3-an lennének. (Igen aktív gyerekekről van szó.)

2011. okt. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az megint más dolog, hogy ki hány gyereket akar. Ez rendben van. Mindenki máshogy képzeli el az életét. Ez így van rendjén!

De az a kijelentés, hogy a mai világban sok a 3 gyerek az nem saját magára vonatkozik, hanem általánosítás. És ezt nem tudom megérteni. Mondják azt, hogy neki nem kéne, nem bírná fizikailag, anyagilag stb, vagy egyszerűen elég a 2, mert csak. De kicsit lenézőnek találom ezt a kijelentést.

2011. okt. 28. 16:38
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
16:23 vagyok. Igen, ebben igazad van. Szerintem ez magánügye mindenkinek, hogy hány gyereket vállal, amíg el tudja őket tartani és nem mástól várja a segítséget. Ilyet tényleg nem lehet kijelenteni. Nekem van egy ismerősöm akinek 5 gyereke van, és sokan furán néznek rá, meg leszólják, de ők tisztességesen nevelik mindet, így szerintem senkinek semmi oka nincs arra, hogy beszóljon.
2011. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert:


3 gyerek tobb penzbe kerul mint 1, 3 gyerek tobb idot, energiat, turelmet igenyel mint 1 es az embereknek a mai vilagba ezekbol hiany van. Nincs penz igy mind a 2 szulonek dolgozni kell, ha dolgozni kell nem jut eleg ido a haztartasra 3 gyerek mellett es fogytan az energia meg a turelem is. Ha nincs penzed, idod, energiad es turelmed akkor sajnos sok a 3 gyerek. Es manapsag sajnos ide jutott a vilag.

2011. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!