Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokra számíthato...

Milyen juttatásokra számíthatok ha a tesó akkor születne ha már lejárt a gyes?

Figyelt kérdés
Szeptemberben múlt 2 éves a kisfiam és nagyon szeretnénk neki testvért de egészségügyi okokból nehezen fog összejönni ez már biztos ! Mi történik abban az esetben ha akkor születne meg a testvérke ha már a gyesem is letelt ???
2011. nov. 5. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy nem tudnál visszamenni dolgozni, illetve nem lennél biztosított sem semmilyen dormában (egyéni vállalkozó, őstermelő stb.)? Mert akkor csak gyes járna újra szerintem, ugyanis a többi (tgyás, gyed) akkor van, ha biztosított vagy, de a gyesnek ez nem feltétele.
2011. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van állásom de jelenleg gyesen vagyok ! Viszont az már biztos ,hogy veszélyeztetett lennék korábbi műtétek miatt ! Így mi járna ?
2011. nov. 5. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem papíron visszavennének állományba, kiadnák a szabijaidat utána meg mennél táppénzre a veszélyeztetettség miatt, aztán tgyás, és gyed, csak az a kérdés, hogy annak mi lenne az alapja, tehát mi után és mennyit kapnál. Jelenleg ezt nem szeretném kifejteni, mert addig ez még százszor változhat.
2011. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a része évek óta változatlan és nem is úgy tűnik, hogy változtatni akarnak rajta.


Ha van az igénylést megelőző évben 180 bérezett napod, akkor abból számolnak, ha nincs (mert pl. gyesen voltál), akkor minimálbér lesz az alapja.

Ha viszont azért nincs 180 nap, mert táppénzt/tgyást/gyedet kaptál, akkor a korábbi ellátás alapja az új ellátás alapja.

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!