Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen "óvintézkedéseket"...

Milyen "óvintézkedéseket" tudok tenni, hogy a szülés ne rontsa jelentősen az alakomat?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy év múlva tervezzük a babát (aztán a természet eldönti, hogy milyen gyorsan jön).

Mivel nem szeretnék se megereszkedett testrészeket, se nagyobb térfogatot, mit tudok tenni?

Számít valamit, ha sokat sportolok terhesség előtt? Az izomzat esetleg gyorsabban és jobban visszahúzódik,ha erősebb?


A bőrrel lehet valamit kezdeni, vagy teljesen genetika kérdése, hogy mennyire lesz a hason löttyedt/csíkos?


Gondolom a mell szintén genetikai alapon fog változni, úgyhogy ott csak a szerencsében lehet bízni.


Terhesség alatt elkerülhetetlen a saját zsírra hízás (tehát nem a hasban növő súlyra gondolok)?


Azt tudom, hogy a csípőcsont szélesedhet, de eléggé szűk a csípőm, így az még kedvező változás is lenne.


2011. nov. 15. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alkati, genetikai kérdés.

Persze nem baj, ha sportolsz valamit, de ha a sors neked lógó melleket rendelt, akkor nincs mit tenni. :)

Na de ne is aggódj, lásd az én példám:

Szerencsére csak 8 kilót szedtem fel, szinte csak pocira híztam, nagyon szépnek éreztem magam a terhesség alatt. Szülés után minden lement róla, a szoptatás alatt pedig még fogytam, úgyhogy csinosabb voltam mint valaha.

Én előtte nem sportoltam, bár apró mellizomgyakorlatokat végeztem (két kezed vízszintesbe -a válladdal egy magasságba- felemeled és a két tenyered összeszorítod naponta mondjuk 15-20x).

A mellem nekem soha nem volt rugalmas és hű, de szép, de sem a terhesség, sem a szoptatás miatt nem nyúlt meg, nem lett csúnya.

Terhesség alatt bármit megettem, nem voltam piszkosul mértéktartó, de nem is zabáltam teli magam.

Úgyhogy szerencsével semmi gondod nem lesz. Ha meg mégis, akkor az néha elkerülhetetlen. De akkor majd teszel érte és tornázol.

2011. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

Semmilyet.

A tested meg fog változni, ha szülsz, az tuti. Hogy pontosan hogyan, azt előre nem lehet tudni. Még az sem számít, anyukád milyen volt és lett, mert lehet, hogy ebben a kérdésben apai ágról örököltél.


Ha sovány vagy, valószínűleg az is leszel újra, bár a has feszessége eltérő lehet.

Ha hízásra hajlamos vagy, könnyen elhízhatsz.


HA az izomzatod irtó feszes, valószínűleg nehezebben szülsz majd.


Hogy mennyit hízol terhesség alatt, az szinte mindegy is lehet. Én mindkétszer 20-20 kilót híztam (vagy még többet is), popsi, comb, arc, de fél évvel a szülés után kiindulási súlyomnál voltam, sőt, később még kevesebb, így két gyerek után 5-6 kiló mínusz van rajtam.


Ameddig ennyire parázol a változástól, addig inkább ne vállalj gyereket...

2011. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el sportolni, de ne a szülés utáni külsőd miatt, hanem magad miatt, mert ez neked jó. Tehát az alaphozzáálláson kapásból változtass.

Ha előre ezen parázol, hogy fogsz kinézni szülés után, az életben nem esel teherbe.

Sportolj, ami jól esik.

Táplálkozz egészségesen.

Ha már terhes vagy, nyugodtan lehet tornázni, ha bírod és engedi a doki. Kenegesd a hasadat, cicidet csíkosság elleni krémekkel, aztán vagy használ vagy nem.

Ha nem zabálod halálra magadat, akkor nem is fogsz meghízni.

Szülés után, ha majd szoptatsz, 3 lehetőség van: vagy hízol tovább, vagy nagyon lefogysz, vagy ugyanolyan maradsz. Szoptatás alatt is lehet tornázni, egészségesen táplálkozni.

Sok minden genetika kérdése.

Én pl olyan lettem mint egy giliszta, tök gáz a külsőm, oldalról kb nem látszom. Pedig régen csinos voltam, kerek fenékkel, viszonylag nagy és szép cicikkel.

Hiába volt erős hasizmom, mégis megszakadt hosszában, ezzel nem is lehet mit tenni. Ez nem látszik, csak ha épp felülök. Két gyerekem van.

2011. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a nagyon intenzív sporotlástól még nehezebben is szülhetsz.


de normál sportolás soha nem árt.


én 15 kilót hiztam és kentem a börömet naponta többször a legdrágább krémekkel, még is szét szakadt telejsen, olyan mintha télyeg szakadt volna a böröm. a mellem viszont semmit. habár megerszkedett, és elég nagy cickóim vannak, de nem csikozódott be, pedig a pocakom mintha széttépték volna.


barátnöm 30 kilót hízott és soha nem kente magát egyetlen egy csík nincs a hasán, de a ciciein pár lett, pedig kiscicü.

2011. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A sportolas mindenkeppen jo otlet, nyilvan egy ev alatt nem fogod magad egy normal sportos eletmoddal ugy kiizmositani, hogy emiatt szulesi gondjaid legyenek. Meg azoknak a spotoloknak sincs feltetlenul tagugasi problemaja, akik gyermekkoruk ota versenyszeruen sportolnak.

Allitsd ra magad az egeszseges taplalkozasra is, akkor terhesseg alatt is gyors marad az anyagcsered, ami mar egy nagyon jo dolog.

Es akkor terhesen is normalisan fogsz etkezni, nem szabad atesni a lo tuloldalara. Dietazni nem kell babavaras miatt, de 20-30 kilokat hizni sem.

Ha a hasfalad eros, azaz van hasizmod (ezen mar elkezdhetsz dolgozni), akkor jobban meg fogja tudni tartani a babat. Ezert szokott a sportosabb, izmosabb noknek szinte mindig kisebb pocakjuk lenni. Ettol fuggetlenul a baba csinal maganak bent helyet, meg tud noni rendesen. Viszont ha jobban tart a hasfalad, akkor bornek nem kell annyit tagulnia, van esely ra, hogy meguszod a stiakat es szules utan is konnyebben/hamarabb visszahuzodik a bor. (Bar arra azert merget ne vegyel, hogy olyan feszes lesz, mint volt, mert azert meg kis pocaknal is eleg jelentosen nyulik a bor, ha a kotoszoveted nem hiper-szuper, akkor teljes feszessegre nem fog visszahuzodni.

A csipommel en is igy voltam, mint te, nekem 85 koruli volt szulesek elott, a ket gyerek utan lett 90-es, ezzel tokeletesen meg vagyok elegedve, kifejezetten orulok neki, hogy tagult a medencem.


Terhesseg alatt egyebkent valamennyi zsir igy is, ugy is feljon, mert kb fel kell jonnie, a hormonok hatasara raktarozodik valamennyi, de nyilvan nem mindegy, hogy 2-3 kilonyi, vagy 10 kilonyi.

Talan a mell az egyetlen, amivel sok mindent nem tudsz kezdeni. Mivel a mell zsir, igy nyilvan ha nem hizol sokat, akkor nem fog annyit noni, viszont a hormonok miatt valamennyit igy is no, szoptatas kozben megtelik/kiurul, szoptatas utan pedig beall egy meret/forma, ami vagy jo, vagy nem.

Nekem peldaul a mellem terhesseg alatt csak teltebb lett, nem nott meretben, igy ott sem repedt a borom egyaltalan, szoptatas utan pedig kisebb lett, mint elso gyerek elott volt. Annyiban szerencsem van, hogy a bor is huzodott, igy nem log.

2011. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem parázok rajta, egyszerűen érdekel és gondoltam most kérdezem meg, minthogy később a szülés utáni években sajnálkozzak, hogy "ha erre időben odafigyelek".


Tudom, hogy a has és a mell olyan, hogy ha a genetika nem áll mellém, akkor maximum a sebészkés segíthet.

De akik már átestek terhességen/szülésen, biztos tudnak tapasztalatból tanácsokat adni - ahogy néhányan tették is és köszönöm is nekik!


Aki pedig egy kérdés alapján ex catedra kijelentette, hogy ne szüljek inkább...inkább nem mondok semmit.

2011. nov. 15. 14:06
 7/13 anonim ***** válasza:

genetika

Én mondjuk nem étkezem túl egészségesen és 4 kilós babákkal szedtem fel 10 kilót viszont mivel alacsony vagyok, a babáim hatalmasak voltak, akkora pocakom volt 12 hetesen, mint mának 9 hónapos terhesen. Engem nem aggasztott, majd ha már nem tervezek többet szülni, sebészkés alá fekszem, a megnyúlt bőrrel nem lehet mit tenni.

Ugyanígy a terhességi csíkokkal sem, nekem az lett a hasam, de én nem csináltam semmit. A szomszédlány minden igénytelennek elmondott, ő már teherbe esés előtt kezelte a hasát, és a végén még rondább lett, mint az én hasam. Úgyhogy nem bántam meg, hogy ebbe sem feccöltem túl sok energiát, nagyobb lett volna a csalódás, mint így.


De egyébként semmi változás, csak a kötényhasam lett. De egyébként szülés után rögtön 2 kilóval könnyebb voltam és a lánykori ruháimat hordtam, mert valahogy annyival vékonyabb lett a csípőm és a combom is.

2011. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani hogy azért sportolj mert élvezed:)) Mert aztán vagy lesz neki hatása vagy nem.

Én pl. láttam anyukámat hogy milyen lett 3 terhesség után, elsőnél sokat hízott gyenge a kötőszövete is és kettévált a hasizma a végére így utána szegény akármennyit tornázott, nem ment vissza neki laposra a hasa.

Nekem 3 gyerekem van, az első terhességem veszélyeztetett volt így híztam is rendesen (de előtte nagyon erős hasizmom volt) 15 kilót szedtem fel mégis kisebb hasam volt mint aki csak 7-8 kilót. Gyorsan szültem.

A babámmal a szopi nehezen ment így nem mertem kockáztatni hogy akkor diétázok és sportba fogok így szoptatás alatt feljött még 3 kiló.

Mikor abbahagyta a szopit, akkor gőzerővel nekikezdtem a diétának és a sportnak és az izmaim jobbak lettek mint terhesség előtt és kilóra is kevesebb voltam mint teherbeeséskor.

A második babámmal már kevesebbet híztam és nála mivel minden rendben volt a szoptatással így 4 hónapos korában fokozatosan elkezdtem tornázni, futni.A rendes diétámat csak 13 hónapos korában kezdtem el, mert addig a tej miatt nem mertem.

Le is ment minden kiló.

Most a harmadikom 3 hónapos, szintén nem sok tejcsi van (nem kell még pótolni de 2 naponta kevés)így nem merek. Majd ha abbahagytam, ismét nekiállok.

Szóval a lényeg az egészből hogy vissza lehet fogyni, izmosodni még jobban!

De a kötőszöveten amit az ember örököl és a mell típusán ez sajnos semmit se változtat.:((

Nekem pl. már az első terhességnél tök laza lett a hasfalam és nem tudok mit csinálni vele, egyszerűen olyan mintha a bőr elvesztette volna a kapcsolatot az alatta levő izommal.

És mit szépítsem, nekem nagy mellem volt(van) és a szopi befejezése után siralmasan néznek ki. Ezen csak a műtét segíthet, semmilyen sport nem:(

Nekem pl. a csípőm egyiknél se szélesedett egy centit se. Mondjuk nem volt az a keskeny típus.

2011. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
béranya...tuti nem változik a tested:))
2011. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Béranyás troll, kösz...


Elfogadom azt a változást, amit nem tudok elkerülni (vagy megoldja majd a sebész később), de ha tudok valamit tenni a helyzet javítása érdekében, azt szeretném megtenni.


Sportolni sportolok, de olyanra is gondoltam, hogy érdemesebb-e most több energiát fordítani némi izomtömeg felszedésére (mielőtt megint jön egy jóindulatú kommentelő: nem, nem kokszozni akarok), mivel a nagyobb izomtömeg nyugalmi állapotban is több kalóriát éget.


Diétázni természetesen a gyerek kárára nem fogok, de szeretnék inkább tápanyagban, mint kalóriában gazdag étrendre áttérni a terhesség alatt.


Illetve anyám példáján vakarom a fejem. Háború alatt született, nem választás kérdése volt az éhezés, nagymamám hónapokig, terhesen csak néha-néha evett egy kis krumplit, nagyrészt az óvóhelyen reszkettek.

Anyám már idős, de egészséges, mamám mesélte, hogy ilyenkor a magzat parazitaként viselkedik és akár az anya kárára, de elszívja a testből, ami neki kell.


Szoptatás alatt is csak akkor és úgy sportolnék/diétáznék, amit jóváhagy az orvos.


Tehát szeretnék majd egyensúlyt teremteni a gyerek jóléte és a saját "esztétikám" között.


És nem, programozott császárban sem gondolkodom, császár akkor lesz, ha az orvos egészségügyi okokból indokoltnak tartja (nyitott gerinc miatt már kamaszkoromban is riogattak ezzel, nem tudom mennyire igaz), egyébként szeretnék természetes úton szülni, mindenféle szülésmegindító szer nélkül.

2011. nov. 15. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!