Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljem a gyerekem...

Hogyan neveljem a gyerekem hogy jó tanuló legyen?

Figyelt kérdés
Ti hogyan neveltétek?
2011. nov. 26. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt nagyon tudatosan lehetne csinálni. De pl. fontosnak tartom, hogy egész kicsi korától kezdve rengeteget foglalkozzanak vele, hogy érdeklődő legyen és kreatív. A rendszeres meseolvasást is fontosnak érzem, hogy neki is alap dolog legyen majd, hogy olvas. Továbbá következetesség is kell, hogy iskolás korában is tudja, hogy amit meg kell csinálni (lecke, tanulás), azt meg kell csinálni.
2011. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na erre nincs recept. Nem is a jó tanulás, azt tényleg nehéz, majd tőle függ, hogyan ragad rá az anyag, de a szorgalmasságot kell elérni valahogy, és az akarást.

Nálunk most elsős a kisfiunk, és épp a minap kérdeztem, hogy miért nem szeret olvasni adtam neki néhány opciót, és kiderült, hogy nem szereti a meséket, hanem csak amiből tanulni tud. Ennek örültem, mert az fontosabb és én is ezt vettem észre rajta, hogy bolygós könyvek, időjárásos könyvek, állatos könyvek, növényes (hogyan fejlődik) ilyesmik lekötik és meg is tanulja egyből. Szívesebbenis olvasgatja magától.

Mikor tesztjei vannak péntekenként mindig útban suli fele megkérdem mi is szeretnél lenni ha nagy leszel? Jön a válasz pilóta. No a teszt előtt erre gondolj, és úgy válaszolj, ha mindent tudsz, akkor lehet majd belőled pilóta, ha kihagysz kérdést, akkor már nem biztos. (nála ott a gond, hogy elmegy a figyelme kihagy kérdéseket, de tudni tudja.)

Olvassatok minden nap amit ő szeretne, játszatok együtt számokkal is lehet játékosan játszani, főzésnél is segíthet ezek mind segítenek. Sokmindent lásson, adjatok neki esélyt akkor érdkelődni fog, majd akarni is fog.

2011. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok múlik a jó tanítónénin is. Ha jól tanít és szereti a gyerekeket, akkor ők is több kedvvel tanulnak, hogy örüljön a tanítónéni. Legalábbis ez a normális.
2011. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!