Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném tudni, hogy hogyan...

Szeretném tudni, hogy hogyan jelentsem be a munkáltatómnak hogy terhes vagyok hogy ne tudjon kirúgni. Ha írásaban oda adom, hogy jelezzem mikor lettem terhes és mik a szándékaim, köteles aláírni a vezetőm a tényt hogy közöltem vele?

Figyelt kérdés
Vagy simán menjek állományba és az alatt közöljem hogy terhes vagyok?
2008. márc. 25. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ezt már én is kérdeztem régebben esetleg az egyéb kérdésekben menj vissza a régebbi kérdésekhez. Sokan válaszoltak. Egyébként a lényeg az, hogy mindenképp legyen meg a kiskönyved, amivel tudod igazolni, hogy terhes vagy. Ja és ha határozatlan idejű a szerződésed és van kiskönyved, akkor nem rúghat ki (elvileg). De nem igazán jó neki sem, ha beperelik...

:-))

2008. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2008. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez függ a munkáltatótól. A normális főnökkel meg lehet beszélni mindent. Nálunk az egyik kolléganőmnél pont aktuális. Mikor meg tudta, hogy babás beszélt a főnökkel. Elmondta, hogy babát vár és hogy kb. meddig szeretne dolgozni. A főnöknek annyi kérése volt, hogy kb egy hónappal a táppénz előtt szóljon, hogy tudjon szerezni helyettesítőt. Persze a főnök nálunk egy négy gyermekes anyuka, tehát "családbarát":-))) A kolléganőm ugyan eredetileg mondta, hogy kb meddig akar dolgozni, de most még is egy hónappal előbb megy tp-re mert már nagyon fáarasztó neki a meló. Tehát az sem okozott gondot, hogy előbb megy mint amiről szó volt. Persze gondolom nem megy mindenhol ilyen "családbarát" módon. Sajna kirúgni így is úgy is ki tudnak az írásbeli jelzés nem lehet kizáró ok, de hát mint már előttem írták a munkaügyi bíróságtól minden munkáltató fél (mert 90 %-ban a munkavállaló nyer i a pereket meg:-))))

Célszerű lenne meg kérdezni néhány kollégát hogy ez hogy megy a a ti cégeteknél?

2008. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megvan a kiskönyv, és már kész is. De nem is vagy köteles bejelenteni, csak ha táppénzre akarsz menni.
2008. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!