Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki mostanában...

Van itt olyan aki mostanában ment vissza GYEDről és a cége TB kifizető hely? Tőletek is kértek vmilyen határozatot?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy a kincstártól igényeljek egy határozatot, hogy mikortól mennék vissza. Néztem nagyokat, mert úgy tudtam, h nekik kell ezeket intézni. A kincstárnál nem tudnak semmit adni, mert az oephez tartozik a gyed, az oepnél szintén nem tudnak semmit adni, mert a cég TB kifizetőhely.

Munkaügyes közli, töltsem le a netről a nyomtatványt, küédjem el és megkapom. De milyen nyomtatványt és hol keressem? Ha ezt így folytatjuk a fiam 10 éves lesz mire le tudom mondani a GYEDet. Ennyire buták hogy ülhetnek egy munkaügyön? Mert ha tovább kérdezek tőlük, hogy hol és a többi mindenre "nem tudom" a válaszuk.

SEGÍTSETEK, kérlek!


2011. dec. 8. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szept. végén, a gyedem megszakításával vetettem magam újra állományba, de már másnaptól táppénzen vagyok. Semmilyen határozatot nem kértek. Egy levelet írtam nekik, hogy X. nevű gyerekem után járó gyedemet Y nappal megszakítom, és Y+1 naptól vesz. terhesség miatt táppénzen leszek. Gondolom ugyanígy működik, ha "csak" lemondod a gyeded és másnaptól a szabidat töltöd.

Én azt tenném a helyedben, hogy tértiv-vel írnék egy levelet, hogy x. nappal megszakítod a gyedet és másnaptól a szabidat töltöd. Ez az x. nap 30/60 nappal később kell lennie, attól függően, hogy mennyi időt töltöttél már fiz. nélküli szabin: 6 hónap alatt 30, 6 hónap felett 60.

2011. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyébként felettébb érdekes, hogy egy nyomtatványt kérnek, amit azt sem tudják, hogy pontosan mi és hol lehet beszerezni. Akkor honnan tudják, hogy jó-e az a nyomtatvány, amit beküldesz???
2011. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már megtettem, erre kaptam a választ, hogy vigyek valamilyen határozatot neki, de nem tudták elmondani, hogy milyen határozatot, csak hogy igényeljem meg:( Már ki vagyok tőlük, semmit nem tudnak, én meg szaladgálhatok:(

Gratulálok a babákhoz!

2011. dec. 8. 13:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én sem, én eddig úgy tudtam, hogy ő nekik kell intézni, nekem csak ezt a határozatot kell beküldenem amit te is írtál.
2011. dec. 8. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszi, ő már a 3. bébink lesz :)


Olyat nem kérhetnek, amiről fogalmuk sincs, hogy mi. Ha írásban kérték tőled, akkor írj vissza nekik, hogy oké, küldöd, de mit is? Ha szóban, akkor ne foglalkozz velük, te a törvényi követelésnek eleget tettél azzal, hogy írásban kérded a fiz. nélküli szabi megszakítását, a többiről csak úgy tudsz, ha ők írásban közlik veled, hogy mit kérnek.

2011. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, várjál csak. Ezzel a kincstárral kapcsolatban eszembe jutott valami.

Ha kincstár, akkor gyes. Nem azt kérik? Azt viszont nem a kincstártól kell igényelni a munkáltatód részére, hanem a gyes igénylőn te nyilatkozol, hogy nem dolgozol heti 30 óránál többet. Vagy a munkáltatód azt kéri, hogy a kincstár nyilatkozzon, hogy részedre nem utal gyest???

2011. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az tuti, hogy nem a gyesről kérnek határozatot, mert közöltem, hogy nem veszem igénybe, de amit uolsónak írtál abban lehet valami, utána is nézek, aztán lehet holnap bemegyek hozzájuk kiverem a balhét...
2011. dec. 8. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hétfőtől dolgozom. Vagyis a szabikat töltöm, és csak februárban tölti 2. évét a kislányom. Tőlem nem kértek semmit, csak a szokásos levelet, hogy megszakítom a FN szabimat és vissza szeretnék menni dolgozni. Erre ők válaszoltak, kaptam egy új fizetési besorolást és ennyi. Én rá is kérdeztem, kell e intéznem bárhol vmit, de azt mondták:nem. Az enyém is TB kif.hely.
2011. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, úgy látszik csak az én cégem ilyen bonyolult:(
2011. dec. 8. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!