Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min spóroljak még? Van még...

Min spóroljak még? Van még aki írja, hogy mennyit mire költ? 2 gyerekünk van.

Figyelt kérdés
Itt ülök és fogom a fejem. Már azt is felírom, ha veszek egy kiló kenyeret. Aki hasonló anyagi helyzetben van, mit hogy csináltok?? Leírom nagyvonalakban az első hozzászólásomban mire költök és mennyit.
2011. dec. 8. 14:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nekünk az nagyon bejött, hogy egy hónapban egyszer vásárolunk és így tényleg kevesebbet költünk mintha hetentemennénk vásárolni.
2011. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

November havi bevételünk 146000+62250

kiadások:

Hitel 73 ezer (megjegyzem 36 ezerről indult)

Csekk: 27 ezer

pelenka+egyéb tisztítószer, tisztálkodás: 18300

nagyobbik szakkör :6000

gyógyszer+doki (kicsi tartós beteg): 13ezer

ovi :1300

benzin:4000 (már alig merem használni)

ruhanemű muszáj volt 8000 a két gyereknek

ünnepekre költöttem 7400 ft-ot, ebből a két miluáscsomag volt 1600 (nem nagy összeg) a többi karácsony

bolt(kaja) 30 000

És még nincs fizetés , a pénztárcában van 300 ft.

Ja a férjem 12ezret költött ebben a hónapban. sajnos cigizik, a kaját én csinálom itthon.

Magamra egy nagy nulla, semmi fodrász, ezer éves cipő .


Ti hogy jöttök ki??hol spóroljak még??

2011. dec. 8. 14:39
 3/28 A kérdező kommentje:
Jó nektek, egy időben én is azt csináltam, de akkor már fizu előtt egy héttel kifogyott a pénztárca. Így nem megyek nagybevásárolni , már az se..
2011. dec. 8. 14:40
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Tartós elálló dolgokból vegyél többet, ha jó akcióban van. Ami nem áll el, mindig vegyél keveset, inkább, mint hogy megromoljon, és kidobd. Mindig húzd ki az áramból az elektronikai cikkeket, hidd el 1-2 ezer forintot fog jelenteni havi szinten.
2011. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden szombaton vásárolunk, és kb. 12-15 ezret hagyunk ott a Lidl-ben. Egy gyermekünk van, szerencsére már nem pelenkás :) Ott veszünk meg mindent ami kell, és abból gazdálkodok egész héten. Csak friss kenyeret vagy zsömlét veszünk hétközben, illetve néha gyümölcsöt, ha fogytán van. Mi így tudunk "spórolni". Még gyesen vagyok... és hát elég xar így...
2011. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Lidl-be mit éri meg venni. Nekem olyan drágának tűnik.
2011. dec. 8. 14:42
 7/28 anonim ***** válasza:
Igaza van a 4. válaszolónak, mi havi 20-21 ezer villanyszámlát fizetünk, a bojlerünket lehet állítani lejjebb vettem a meleg víz hőfokát, a hűtőt is lejjebb vettem és kihúzom a mikrót ha nem használom, ha hiszitek ha nem azóta 12-13 ezer a számlánk.
2011. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A Lidl-ben tejet, tejfölt nagyon megéri, mi csak ott vesszük, igaz, mi 1,5%-ost használunk mindenből. Tejföl 69 Ft, tej 169 Ft. Azokból sok kell. Lencse, hús, tészta, mirelit zöldség (egy kg 250-350 Ft között van). Fél kg brokkoli sokszor akciós, 190 Ft. (egy nagy tepsi rakott brokkoli van belőle). Rizs 200 Ft, Tarhonya 180 Ft. Olaj 370... Mi előtte az Auchanba és a Tescoba jártunk, de mióta a Lidl-be járunk, 3-4 ezerrel kevesebb a számla.


Jó, mondjuk mosószerben ragaszkodom a jó márkához, azt nem a Lidl-ben veszem, Ariel, Persil és öblítő, de azokat is olcsóbb helyen veszem meg.

2011. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

A Lidlis vagyok megint. Nekem még az jött be spórolásként, hogy csak 1 ezer Ft van a pénztárcámban. Igy ha járok kelek a városban, és mondjuk nincs tervben a vásárlás, így nem csábulok el semmire. A bankkártyámat direkt itthon hagyom, mert egyszer az Árkádban elpuhultam egy nagy leárazáson, és 15 ezerért csak magamnak vettem pólókat, nadrágokat, stb... Holott a Háda-ban sikerült előtte vennem 3 vadiúj farmert.. :)


Előtte való hónapban vettem 9 ezerért egy farmert Cund A-ban, rá egy hónapra 3 új farmert a Háda-ban 3.500 ért.. Azóta szeretek a turiba járni :)

2011. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ha tartós beteg a csemete (bár szerintem minden gyerekes párnak el kellene gondolkoznia), akkor érdemes eü. pénztári számlát csinálni.


Pl. K&H Medicinálnál (nekünk itt van, azért ezt írom, de a többi is jó) havi 2500 Ft-os a minimum összeg (ennyit szerintem mindenki otthagy a gyógyszertárban havonta). Ha ennyivel nyitsz számlát, akkor levonva a költségeket, hozzáadva az állami támogatást évi 30eFt helyett 35eFt-ot költhetsz. És nem csak a patikában, vehetsz rajta ( teljesség igénye nélkül) pelust, popsitörlőt, gyógyszert, tápszert, egyes gyógyhatású készítményeket, gyógyászati segédeszközt, stb. Szóval szerintem bőven megéri.

2011. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!