Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség szerintetek szándékosa...

Önzőség szerintetek szándékosan ezt tenni?

Figyelt kérdés

Szóval én egyedül nevelem a kisgyermekemet. Az apja elhagyott a kicsi pát hetes korában. Mára már jól vagyok, de érzem, sőt inkább tudom, hogy nekem nem kell pár többet.úgy érzem, úgysem tudnék egy normális férfit találni,szerintem én csak a "barmokhoz" vonzódom...

Végre érzem, hogy jó egyedülállónak lenni, nem vagyok elveszve és úgy jó az életem ahogy van.

De vajon nem önzőség ez a gyermekemmel szemben? Neki nem lenne joga egy apaképhez?

Jelentkező lenne, de én elzárkózom, nem csinálom végig még egyszer azt a kínszenvedést, amit a gyermekem apjával.

Én nem fogok egy férfi miatt még egyszer összetörni


2011. dec. 18. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem önzőség, mert a gyereknek az a férfi úgysem az édesapja, nem is viselkedne vele úgy. Egyébként ne add fel, most így érzel, de később még változhat.

Attól, hogy randizol valakivel, nem kell egyből halálosan komolyan is venni, de a szórakozás mindenkinek kell.

Én boldog házasságban élek, de gondolkodtam már rajta, hogyha esetleg elválnék, akkor mi lenne. Gyerek van, anyagilag elvagyok, minek még egy férj? De azért szexpartner az kéne, arról nem mondanék le, az tuti.

2011. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apakép szerintem nem annyira fontos. Inkább csak az, hogy férfi példakép legyen előtte. De ez lehet nagyszülő, nagybácsi stb.
2011. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2. válaszolóhoz.A FÉRFI minta a lényeg.Amikor én elváltam--1995-ben-a fiam 3 éves volt.Apuka végig képben maradt(ez a mai napig így van),ám ő egy elég laza típus(nem rossz értelemben,de egy gyereknek kell a következetesség).A fiam keresztapja a bátyám,ebből kifolyólag igen sokat voltak együtt.És mi a helyzet ma?A fiam 20 éves lesz májusban,informatikusnak tanul az egyetemen(a bátyám is az,illetve programozó).Apjával napi kapcsolatban van,ám az életvitelével,felfogásával nem azonosul.
2011. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen ebben igazatok van, inkább a férfiminta a fontos, nem jól fogalmaztam. Az apja egyelőre jön hozzá, de még nagyon kicsi, hogy később jön-e majd hozzá, az majd kiderül. Ahogy én ismerem, ezek a látogatások egy idő után el fognak maradni. Bár az ő életfelfogását, felelősségérzetét stb. jobb is ha nem tekinti mintának.

Talán ez így jobb is neki, mert nem fog emlékezni sem arra, mikor még együtt voltam az apjával. Neki ez így lesz természetes...bár ki tudja, majd meglátjuk. Köszönöm a hozzászólásokat, várom a többit is!!

2011. dec. 19. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!