Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi pótlék esetében, ha...

A családi pótlék esetében, ha más számlaszámra szeretném kérni, arra van valamilyen formanyomtatvány?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni, de én sajnos nem találtam meg. Nem tudtok valami adatmódosító nyomtatványt? Személyesen nem szeretném ezt intézni, sajnos már elég sok rossz tapasztalatom van az itteni ügyintézéssel, ha reggel 8 után érek oda, akkor már felesleges sorszámot húzni, mert úgysem kerülök sorra, ezt meg is mondták többször.

Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő kell ehhez? Ha most, január elején elküldöm az adatmódosítást, akkor a februári családi pótlék már az új számlámra jön, vagy ennél tovább tart?


2012. jan. 2. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég intéztem én is, mert férjemtől különváltam, a közös számlàt megszüntettem, az új számlámra kellett kérnem mindent.

Én személyesen mentem a MÀK-ba, ott adtak egy Adatmódosító formanyomtatványt, amit ki kellett tölteni. Azt kellett beadni. Velem nem szemétkedtek, pedig volt olyan adat amit véletlen rossz helyre írtam be. De amúgy csak ellenőrzik a papírt, nyomnak rá egy pecsétet, átírják a számítógépben és annyi. Kövi hónapban már az új számlámra jött a pénz. Ja, hónap közepén módosítottam!

Tehát ha hó elején megteszed, a következő màr tuti az újra jön. Remélem segíthettem!:)

2012. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor szerintem a nyomtatványért bemegyek személyesen, úgy emlékszem, vannak ott mindenféle papírok kirakva, ahhoz nem kell sorszám. Aztán maximum elküldöm postán, ott kisebb a sor :)
2012. jan. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!