Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem járok terhesgondozásra...

Ha nem járok terhesgondozásra a védőnőhöz és megszületik a baba, mi alapján és ki lesz gyermekorvosa a babámnak az ő "közbenjárása" nélkül?

Figyelt kérdés
Történetem a következő: első terhességemmel hozzá jártam, aztán megszületett a pici, majd újra várandós lettem a másodikkal, most vagyok 7 és fél hós és hogy őszinte legyek nem tudok eljárni hozzá se tanácsadásra az első babával és természetesen terhesgondozásra sem, az okokat most nem taglalom.Eddig jártunk kéthetente tanácsadásra a 11 hónaposommal + még külön alkalommal hozzá terhesgondozásra.Hogy őszinte legyek, kézenfekvőbb lenne, ha ő jönne ki.Erre felhív a minap, hogy mégis mi van, miért nem keresem őt, erre elmondtam az okokat, hogy ezért és azért nem, és nagy valószínűséggel, ha megszületik a második, akkor meg végképp nem fog működni, főleg az első időkben, hogy járkáljunk tanácsadásra, a két gyerekkel, segítség nélkül bumlizni ( ezt nem tettem hozzá neki, pedig ez a valóigazság; a 11 hósom még nem jár, ergo, sehogy nem tudom megoldani, hogy a kettőt hurcolásszam hozzá egyszerre ).Ahelyett, hogy felajánlotta volna, hogy akkor majd ki jön ő arra a havi egy alkalomra ( ha már itt tartunk, úgy tudom, kötelessége is lenne ), nagy flegmán kijelentette, hogy ez nem így működik, ő nem jön ki, igenis vigyem be én, ha kell a párom vegyen ki szabit.Na, itt telt be a pohár, azt hittem lerakom a telefont, mert már így is sok van a padlásomon belőlük ( orvos + ő ).A lényeg a lényeg, semmiben nem állapodtunk meg, neki az volt az utolsó szava, hogy oldjam meg vhogy.Természetesen sehogy nem oldom meg, receptet íratni megyünk majd csak egy késő délutáni rendelésre, amikor a férjem végez a munkájával és el tudunk menni autóval.A kérdésem az lenne, hogyha megszületik a második baba, lehet-e ez a háziorvosa anélkül, hogy már bocs, meg kéne hunyászkodni a kedves sehogy-nem-állok a dolgokhoz védőnéninek, mert ezt a hivatalos részét igazán szeretném elkerülni.Kinek mi a tapasztalata, esetleg van itt hasonló cipőben járó anyuka?Válaszokat előre is köszi, csak korrekt és kulturált véleményeket várok, nem szapulásokat, mert nem gondolom, hogy én állok nem megfelelően a szituhoz..
2012. jan. 18. 11:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Akkor véleményt nem írok. Tudomásom szerint lehet más védőnőt kérni.Esetleg vele tudsz arról beszélni,hogy kimenjen hozzátok.
2012. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell a védőnő közben járása ahhoz.Kérdezősködj, más anyukáknál hogy ki a szimpatikus és utána TE döntsd el , hogy nektek ki a jó.A védőnéninek meg üzenném hogy igenis neki kell kimenni a házhoz ha ilyen akadályok gördülnek a kismama útjába.EZ A DOLGA NEKI!!EZÉRT FIZETI ŐT AZ ÁLLAM....
2012. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A védőnőnek mi köze hozzá, hogy ki lesz a gyerekorvosod? Nálunk úgy működik, hogy körzetekre van osztva a város és a lakcímed szerinti körzeti orvoshoz tartozol. A védőnők is körzetre vannak egyébként osztva nálunk szintén a lakcím határozza meg. Lehet máshová is jelentkezni orvoshoz, ha szeretnék, de alapvetően a körzetek a mérvadóak, tehát automatikusan így kerülünk be. Nálatok nem így van?
2012. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok....védőnőt nem lehet váltani.Az mindenkinek területileg ki van jelölve.
2012. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen független a védőnő a gyerekorvostól. Tehát édes mindegy van-e vagy ki a védőnő. helyileg amelyik gyerekorvos hozzátok van rendelve ahhoz tartoztok.

persze kérheted máshoz is magatokat.

Nem kötelezhet a védőnő semmire. Ha jársz rendszeresen terhesgondozásra a nőgyógyászhoz akkor minden rendben van.

Majd ha megszültél felhívod a gyerekorvost hogy ha hazaértek akkor mikor tudna elmenni hozzátok megnézni a picit.

2012. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem ismerem a körülményeid de attól még lehet a gyerek háziorvosa a háziorvos.

Egyébként nálunk is nekem kellett menni tanácsadásra a gyerekkel + terhesgondozásra 21 hónap van a gyermekeim között.

Vegyél esetleg testvérbabakocsit.

2012. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már a védőnő parancsolgasson nektek. Szép is lenne. :)

Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, de szerintem az orvoshoz attól még nyugodtan járhattok, nem hiszem, hogy a kettőnek köze van egymáshoz.

2012. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
Azért ez nem egészen így van. Mondjuk halkan megjegyzem, sokezer kismama, köztük én is, megoldja, hogy 2, sőt neadjisten 3 gyerekkel is elmenjen a védőnőhöz. A terhesgondozás nem kötelező, de a gyermek védőnőhöz való rendszeres hordása igen. Ezt a gyermekvédelem számonkérheti. Szóval minimum a kötelező oltásokon és a státuszvizsgálaton meg kell jelenni.
2012. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi azoknak, akik értették a kérdésemet, bocsi utolsó, de engem nem érdekel, hogy más hogy oldja meg egyszerre több gyerek védőnőhöz vitelét, én se testvérbabakocsit, se semmit nem fogok venni, tízezreket elkölteni csak azért, hogy nekik meglegyen a "darabszámuk" gondozott szülőből és gyerekből!!Valszeg császárral fogok szülni, aki már átélte, gondolom nem kell magyaráznom mit jelent abból felépülni, nem fogom a 10 kilós babakocsit lépcsőkön föl-le cipelgetni az újszülött babámmal együtt + még akkor a nagyobbik ( őt meg a hátamra kötözöm?!Aki a hordozókendővel jön, annak meg üzenem, hogy hordja ő azzal a gyerekeit, egészségére!!), na nem!!Anyósom mellesleg egy az egyben lemondta szolgálatot, nem sokat sz*rozott, pedig hozzá ki is ment volna a védőnő, semmiféle gyermekvédelem nem kereste azóta se érdekes módon, juttatásokat kap, óvodába felvették a gyerekeit.Ennyit erről!!
2012. jan. 18. 11:35
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen a stílusod, mint az utolsó kommentedben, a védőnő helyében én se mennék ki hozzátok... Biztos ők is odavannak az ilyen arrogáns ámde rendkívül kényelmes kismamákért :)

Gyerekorvost amúgy azt választasz, akit akarsz, de védőnőt nem lehet "lecserélni".

Amúgy, ha az ember nem hisztizik meg kifogásokat keres, hanem megoldásokat, el lehet jutni terhesgondozásra és orvoshoz egyedül nagyobb babával is.

Várom a lepontozást :).

2012. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!