Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fura kérdés de ha eddig (2-3...

Fura kérdés de ha eddig (2-3 évig) durvábban bánt valaki a gyerekeivel de megváltozik akkor a gyerek mire fog emlékezni?

Figyelt kérdés
Örökre rögzül benne hogy durvaságok érték? Kiabálás, megrángatás, fenékre ütés, kézre csapás stb. Ez lesz neki a norma a megszokott? Elkanászodik ezek nélkül mert azt érzi megváltozott valami és most már mindent lehet?
2012. jan. 23. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek idegrendszere sérül. Szemmel nem igazán látható a jele, de egész felnőttkorára kihat. Ideges, szomorú, szorongó és bizalmatlan lesz, tele gátlásokkal. A gyereknek (a komoly fegyelmezés mellett persze) óriási szeretet kell, anélkül nem lesz normális lelkületű felnőtt belőle.
2012. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leírom miért kérdeztem. Van egy ismerős anyuka akivel szoktunk beszélgetni összejárni barátnőmnek nem nevezném azért mert lelkileg nem tudok azonosulni néhány dolgával. A gyereke 3 éves. Sokszor van náluk ilyen fizikai agresszió tehát ha rosszat csinál (mondjuk tényleg nagyon akaratos, aktív, egy perc nyugta nincs és állandóan azt lesi hol rosszalkodhat a kisfiú) van csúnyán ordibálás, megrángatás, kézre csapás mások előtt is szóval én is láttam.

Őszerinte se jó megoldás de azt mondja hogy már nincs értelme ezen változtatni mert az ő gyerekénél csak ez hat semmi más és amúgy is már tökmindegy mert ez neki már a normális és összezavarodna ha mostantól a szép beszéd lenne a módi...

2012. jan. 23. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegényke ilyen durvaság mellett idegbeteg lesz és szorongani fog felnőtt korában. :(
2012. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem normális a "barátnőd".

Valami azt súgja, hogy sosem próbálkozott más módszerrel.


Nagyobb baja nem lesz attól, hogy 3 évesen más módszert kell megszoknia, mintha egész gyerekkorában vernék. Ha tudsz, valahogy próbálj meg beszélni az anyával.

2012. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Inkább szedne ő nyugtatót.Persze, hogy ilyen a kicsi, nem hiszem el, hogy ez neki normális.
2012. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy kell elképzelni hogy egyfolytában veri amúgy...csak mondjuk együtt vagyunk van vmi szituáció amikor rászól a gyerekre mert az rosszalkodik az meg füle botját se mozgatja sőt még mosolyog és látszik rajta hogy provokálja anyut. És addig csinálja ezt amíg csak oda nem csap az anyja vagy ilyesmi:( akkor ordít egy jót a gyerek, majd lenyugszik és nyugodtan játszik tovább...egészen furcsa :((

Tehát mintha neki ez valami igénye lenne...

azért is jött fel ez a téma mert kérdeztem hogy esetleg más módszer nem hatna e rá (az én nagyobb fiam is egy ördög kb. de mi mondjuk bünti sarkozunk) és ő állítja kipróbált mindent de semmi se hat.

2012. jan. 23. 15:41
 7/7 ava87 ***** válasza:

Javulni sosem késő, úgy értem, az még mindig többet ér, ha egy idő után jön rá, hogy ezt vagy azt nem jól csinálta, és megpróbálkozik más módszerrel, mintha egyáltalán nem próbálná meg. Csoda persze nem fog történni, ha két napig más módszert alkalmaz, nem hiszem, hogy a gyerek viselkedése azonnal pozitív irányba fog változni, ehhez türelem és kitartás kell.

De egyébként azt gondolom, hogy egyáltalán nem kizárt, hogy még jó kapcsolat alakuljon ki, csak nem kéne fél vállról venni ezt a kérdést.

2012. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!