Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy kettő keresztnév?...

Egy vagy kettő keresztnév? Miért döntöttetek így vagy úgy?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy. Mert olyan helyen dolgozom, ahol meggyűlt a bajunk a második névvel (oktatás-bizonyítványírás). Sokszor nem adták meg helyesen az emberek a nevüket, lehagyták a második keresztnevet, vagy éppen nem azt használták, amelyiken a tanár szólította volna őket. S persze ott a személyi, abból kilestük az adatokat, de így is sokszor kellett módosítanunk.

Az esetek 80%-ában nem tartották az emberek maguk sem fontosnak a második keresztnevüket. Volt akinek személyiből kinéztük a két nevét, majd adategyeztetéskor ő maga kihúzta a második nevét, mert nem használja...igen ám, csak így nem lesz érvényes a bizije, ha más név van benne, mint a személyiben. Szóval volt kalamajka.


Ettől függetlenül nem érdekel, ha más két nevet ad, szíve joga, meg ne sértődjön valaki. Valakinél ez eleve hagyomány, pl. sógornőméknél is, így tiszteletben tartom. Viszont én mindent összevetve (személyes és munkahelyi tapasztalatok alapján) egy nevet adtam a gyermekemnek.

2012. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy. Hosszú a vezetéknév és a név amit választottunk is viszonylag. Fölösleges a kettő szerintem.
2012. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy nevet kapott a lányom. Én nem láttam értelmét, hogy két neve legyen. Biztos van olyan, aki mindkét nevét mindig használja, de legtöbb kétnevű ismerősöm le sem tojja a második nevét, és nem is használja, csak ha nagyon muszáj pl. hivatalos papírokon.

Nálunk hagyomány sem volt a két név, így nem is gondolkoztam rajta.

2012. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy keresztnév. Nem is gondolkodtunk kettőn. Szerintem kiszúrás a gyerekkel, mert úgyis csak az egyiket használja valójában, de hivatalos ügyekben mindkét névre szükség van. Ebből később bonyodalmak is lehetnek. Általában akkor szokott két név lenni, ha a szülők mindegyike szeretne egy-egy nevet választani.
2012. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kettőt adtunk. Az egyiket Anyukám, és utánam kapta, és mert a férjemnek ez a kedvenc női neve. A másikhoz én ragaszkodtam, mert Anyósomat is így hívták.
2012. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy. Úgy döntöttünk, hogy mindkét gyermekünk 1 nevet kap, de az olyan legyen, amit gyermekként és felnőttként is megállja a helyét.
2012. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kettőt. Lia Nikolett a lányunk neve.

Egyrészt dallamos, másrészt mind a ketten a Liát szerettük volna, ha lányunk lesz (lett). Nikolett pedig a legjobb barátnőm (gyerek keresztanyjának) a neve.

2012. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kettő.Ennek több oka is van:az egyik az apjáé(2. keresztnév),a 2. fiúnál nem tudtunk megegyezni,ezért.Szeretnénk még gyereket,ezek után tuti,hogy neki is 2 keresztneve lesz.
2012. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ketto.

Nagyon rovid a vezeteknevunk.

A fiunk elso nevet en valasztottam es masodikkent megkapta az apja nevet amihez a ferjem ragaszkodott :)De igy is ugy is lett volna masodik neve.

Most 4 hetes terhes vagyok.

A fiu nevbe mar megegyeztunk( elsot ferjem valasztotta masodikat en).

A lany nev is meg van mert a ferjem valasztotta az elsot es azt szeretne,hogy a masodik neve az en keresztnevem legyen(de en nem szeretnem). Ha sikerul lebeszelnem akkor egy altalam valasztott nev lesz a masodik.

Azert is tartom fontosnak mert a ferjem altal valasztott nevek eleg gyakoriak es pedig masodik nevnek ritkabbat szeretnek adni.

2012. jan. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Inkabb egy.

Teny, hogy sok szep nev van es nehez lehet sok kismamanak valasztani, de en ugy gondoltam, hogy ugyis csak egyet hasznalnank, nem szolitgatnank igy, ugy, szoval eleg lesz egy is.

Ennek ellenere az elso gyerek ket keresztnevet kapott, viszont csak csaladi hagyomany miatt. A ferjem csaladjaban nagyon-nagyon regen az elso szulott fiuk ugyanazt a keresztnevet kapjak, a ferjem nem szerette volna ezt egy az egyben tovabbvinni, en viszont nem szerettem volna teljesen elhagyni.

Szoval ezert lett az, hogy valasztottunk egy keresztnevet (ezen is szolitjuk a fiunkat), masodik keresztnevkent pedig megkapta a ferjem keresztnevet. Igy valamilyen formaban az is megmaradt, de szakitottunk is a hagyomannyal.

2012. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!