Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 3. gyermekemet várom,...

A 3. gyermekemet várom, rosszul állunk anyagilag, milyan anyagi juttatásokat igényelhetünk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 19:44
 1/10 anonim válasza:
80%
Ha rosszul álltok anyagilag miért vállaltatok három gyereket? Nem ítéllek el, csak kíváncsi vagyok. Nézd át a törvényt, mert sok kedvezményre lehettek jogosultak, de minden a körülményektől függ. Van e munkád neked meg a párodnak? az anyagi helyzettől is függ. fűtési támogatás, stb: Csak a konkrét adatok birtokában lehet megmondani, hogy mire vagytok jogosultak.
2012. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Ingyen tankönyv, étkeztetés, kirándulás, tábor. Plusz adókedvezmény, üdülési csekkek. Ha majd egyetemre mennek, kapnak egy csomó szociális támogatást, indulhatnak ösztöndíjakért.
2012. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem most járt le a gyesem, nem dolgozom, a férjem alkalmi munkákból él jelenleg, mert nincs más. Nem kell elítélni, normális család vagyunk, csak sajnos ebbe a helyzetbe kerültünk...
2012. jan. 26. 20:09
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
3 gyermekkel a nagycsaládosok kedvezményei járnak. A legtöbbet a második válaszoló le is írta.
2012. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A második válasz nem teljesen pontos.

- Ingyen tankönyv jár, nagy segítség minden augusztusban, remélem nem veszik el!

- Étkezés csak az oviban van ingyen, a suliban 50 %-ot fizetni kell, de az is nagy segítség.

- Kirándulásért, táborért ugyanúgy fizetünk, mint az 1- 2 gyerekesek. Persze, lehetnek különféle pályázatos kirándulások, de nekünk még nem volt ilyenhez szerencsénk.


- Üdülési csekk csak annak jár, aki 8 órában dolgozik. Tehát gyed-en, gyes-en lévő anyukáknak, vagy épp a 3- 4 gyerkőc mellett csak 4 vagy 6 órában dolgozónak nem jár, de apuka is igényelhetné, ha 8 órában dolgozik, egyébként nem jár :(


- A nagylányom egyetemista, de semmilyen szociális segélyt, ösztöndíjat nem kap. Ha tudja a kedves 2. válaszoló, hogy hol lehetne igényelni az a "csomó" :) szociális támogatást, akkor írja meg, nagy segítség lenne. Átlag fizetésűek vagyunk, én gyed-en, annyi hogy a férjem vállalkozó, tehát nem alkalmazott (többek között ezért sem vagyunk jogosultak üdülési csekkre) de a nagy lány támogatása sok pénzt elvisz a családi kasszából, tényleg jól jönne a tanács, hogy hová lehetne fordulni ez ügyben?!

2012. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakoznék az 5. válaszolóhoz. Engem is nagyon érdekelne az a rengeteg támogatás!!!


Üdv egy lassan 4 gyermekes színtiszta magyar édesanya.

2012. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ, hol laksz, mert kerületenként/településenként eltérő kedvezmények, juttatások léteznek. Ezeket az önkormányzatnál tudod megérdeklődni.


A mi kerületünkben pl. a 3 gyerekeseknek ingyenes a tankönyv a suliban.

Zuglóban az étkezés bölcsiben, oviban, iskolában is 50%-os kedvezménnyel van.


A többi szociális juttatás az 1 főre jutó nettó jövedelem föggvénye a családban, az tkp. nem számít, hány gyereketek van. Azaz kevesebb gyerekes is lehet ugyanúgy jogosult (pl. egyedülálló szülők stb.). Van lakhatási támogatás, rendszeres és rendkívüli nevelési segély, nevelési/gyermekvédlmi támogatás.


MÁV utazási kedvezmény: ha min. 1 szülő utazik a 3 gyerekekkel, akkor 90%-os kedvezményt adnak. Részletek a MÁV honlapján.

2012. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Felsőoktatási hallgatók által megpályázható cuccok:

- Bursa Hungarica (önkormányzati kiírások alapján)

- rendszeres szociális támogatás (egyetem felé kell a pályázatot beadni)

- tanulmányi ösztöndíj (ezt, ha jár, automatikusan küldi az egyetem)

- szakkollégiumok támogatása (be kell lépni a szakkoliba)

- köztársasági ösztöndíj

- rendkívüli szociális ösztöndíj

- intézményi ösztöndíj

- iskolakezdő alaptámogatás

- illetve egyénileg elígérkezhet a tanuló, ha tehetséges, egy céghez, aki a tudásáért cserébe támogatja

- külföldi tanulmányhoz ott az Erasmus

2012. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm LFA :) utána járunk!!! nagy segítség lenne!
2012. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így felsorolva soknak hangzik, de azért annyira nem az.

Ebből ami egy egyetemistának nagyjából állandó, az a rendszeres szociális ösztöndíj, ha eléri a ponthatárt. Az összege sem ugyanannyi mindenkinek. A maximum olyan 25 ezer forint körül van, de van, aki kevesebbet kap. A rendkívüli szociális ösztöndíj csak - ahogy a neve is mutatja - bizonyos rendkívüli esetekben igényelhető, mint pl. gyermekszületés, házasságkötés (azt hiszem), haláleset, stb.

A tanulmányi ösztöndíj az, ami. Mármint az nem függ anyagi helyzettől, tanulmányi eredmény alapján bárki kaphatja, de itt intézményenként, karonként és szakonként igen nagy eltérések lehetnek abban is, hogy milyen korrigált kreditindex fölött lehet kapni, és abban is, hogy mekkora az összeg.

Van még az elsősök kiegészítő alaptámogatása, de ezt, ahogy a neve is mutatja, csak az első félévben lehet pályázni, a szociális ösztöndíjjal együtt szokott lenni hozzá az űrlap, ez csak az első félévre jár(hat), amikor még nincs ösztöndíj. Ez nagyjából annak a helyettesítésére van kitalálva a rossz anyagi körülmények között élő hallgatók részére.

A Bursában nem vagyok nagy szakértő, azt még nekem sosem sikerült elintézni, annyit tudok, hogy amikor az egyik félév elején megpályázod, akkor a következő félévtől fogják folyósítani, az egyik felét az intézmény fizeti, a másik felét az önkormányzat. Az összege nagyon változó lehet, hiszen nem mindegy, hogy a helyi önkormányzatnak (a lakcím szerintinek) mennyi pénze van, hányan igényelték az adott településen, hány egyetemista van ott, stb.

Köztársasági ösztöndíj, nos, ehhez tényleg nagyon jó tanulónak kell lenni, azt is írják róla, hogy kiemelkedő tanulmányi eredmények, vagy kimagasló tudományos munka kell hozzá.

A szakkollégiumot nem tudom, az én szakomon ilyesmi nem került szóba soha, szerintem nálunk nincs is ilyen, de utána kell járni.

Az Erasmus, bár ad némi támogatást, ha a hallgató külföldre megy 1-2 félévre, azért mégsem nevezném igazán támogatásnak, mert amennyire én tudom (unokatesóm volt kint a program keretében külföldön) nem fedezi minden költségét, szóval a szülőnek valamennyire így is kell támogatni a gyerekét, és a legtöbben ezzel csúsznak is a tanulmányaikban.

2012. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!