Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakás vagy gyerek? A pénz...

Lakás vagy gyerek? A pénz kevés mindkettőre.

Figyelt kérdés
32 vagyok, a párom 33.Itt lenne az ideje a babavállalásnak,de nincs hova szülni...Én a húgommal lakok,ő a szüleivel.Ha kapnánk is hitelt,egyikünk fizuja elmenne a törlesztésre és a rezsire.Akkor nem marad a babára.Vagy szüljek babát ide a szobámba?Hülyén hangzik,de komoly a kérdés!
2009. máj. 30. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha jól elvagytok a húgoddal, akkor miért is ne?

Mi is így csináljuk, együtt lakunk, és már mindkettőnknek van gyereke. Jó, nálunk azért van is hely, de azért osztozkodnunk kell. De egyedül egyikünk se bírná anyagilag.

Szerintem a "mai világban" nagyon nehéz már önálló életet kezdeni, és szerintem nem is kell mindenáron erőltetni a dolgot. Én meg is kaptam anno a rokonoktól, hogy nem vettem saját házat 20 évesen, hiába mondtam nekik, hogy egy halom pénzt elköltöttem a szüleim adósságára, meg a házukra, amit azóta megörököltem. Na mindegy, ez más téma.

Azt azért nem ajánlanám, hogy te költözz az anyósodékhoz, mert ott nem lennének egyenlőek az erőviszonyok, és akármilyen jóban vagytok, előbb-utóbb problémák lennének.

2009. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyszerre a kettőt. Amúgy meg nem kérdés, hiszen valamikor mindenképpen szeretnél gyereket gondolom. A lakáshitel meg mindenképpen együtt futna akkor a gyerkőccel. Egyébként nem túl áldásos se a szülőknél se a húgodnál lakni, mert ha eddig nem is voltak, a gyerek után tuti lennének konfliktusok. Valahogy meg kéne oldanotok a külön költözést. Tudom, könnyű ezt mondani, de mi is így vagyunk. Törlesztjük a lakáshitelt és a gyereket is bevállaltuk. Azért megélünk, nem kell nélkülözni.
2009. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van egy pici gyerkőcöm, és közlkalmazotti GYED-em (ami nem sokra elég). Szerencsére a lakás kérdésünk megoldott, és kapunk is segítséget, de van egy havi 40.000 Ft-os hitelem (nem lakáshitel). E mellett igen nehéz gazdálkodni... A gyerkőc lássuk be, nem kevésbe van. És hát neki mindent meg kell adni. :-)

De ha mindent összevetek, mégis azt mondom, ha ránézek a gyermekemre, megéri. Ugyan másodikat nem vállalnánk, de ennek az egynek mindent megadunk.

Most már úgy látom, hogy nincs megfelelő idő egy baba érkezéséhez a mai világban. Később sem lesz jobb.

Mi jól döntöttünk.

2009. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi is lakáshitelet fizetünk,havi 60ezret és jön a baba.Egyszer be kell vállani,mert könnyebb nem lesz sajnos.Ha azt nézné mindenki,hogy hitel mellé nem vállal babát,akkor elfogyna Magyarország lakossága,mivel csomóan törlesztenek valamilyen hitelt/hiteleket.


22hetes pocis

2009. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék a helyedben, akkor nálam ez nem lenne kérdéses.

Ugyanis: a lakáshitelt bármikor a nyakamba vehetném, ha 32 éves lennék, akkor szülni kb már csak nyolc évem van. Lehet, hogy ehhez egy év is elég teherbeeséssel, terhességgel kompletten, lehet, hogy három évbe is beletelik, amik megérkezik a gólya.

Tulajdonképpen tényleg az lenne a kérdés, hogy inkább házam legyen, amit a következő 20 évben fizethetek, de utána már biztosan nem lesz gyerekem, vagy gyerekem legyen és házam ne.

Én mindenképpen a gyereket választanám. Főleg, hogy én mondjuk nem is egyet szeretnék (egy fiam már van), hanem kettőt mindenképpen.

Én bevállalnám egyszerre a kettőt, éhen halni, vagy utcára kerülni szerintem nem fogtok. Lesznek szűkös évek, de maximum valamelyikőtök keres még egy kiegészítő munkát.

Mondjuk az én szám könnyen jár, mert én még albérletbe is bevállaltam a gyereket, nem voltam hajlandó arra várni, hogy lakásom legyen. (Ehhez az is hozzátartozik, hogy külföldön élünk, sikerült a világ egyik legdrágább városában letelepedni és ha itt vennék részletre lakást/házat, akkor még szerencsétlen dédunokám is azt törlesztené.)

2009. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőt, nyugodtan.

Mi is elvagyunk, megoldjuk a dolgot, pedig nekünk már maga a "baba-projekt" is több 100 ezer forint volt (lombik). Kicsit eladósodtunk, de mindig megoldjuk valahogy a helyzetet.

örökké nem félhettek ettől. Valahogy úgyis lesz.

Esetleg ötletként felvetném, hogy mi például a lakáskérdést úgy oldottuk meg, hogy anyósomék házát osztottuk ketté, külön óráztattuk, felújítottuk (erre vettük fel a hitelt). Most egy telken, két külön lakásban lakunk és jól megvagyunk. De nem kellett telket venni, van kertünk és annyiban volt, mint egy panel lett volna.

Szülőkkel nem lehet ezt megoldani? Esetleg tesóval? Egy dologra kell ilyenkor figyelni: a tulajdoni viszonyok legyenek egyértelműen leírva (szerződés, tulajdoni lap, közjegyző), mert ha valamelyik fél el akarja adni a magáét egyszer, akkor baj lehet.

2009. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kettőnk nettó keresete 150.000.-Hitel minimum 40000.-+ rezsi.Rezsi:30000.Marad 80000.-így,hogy dolgozunk,kettőnkre.Kb.20000.-tal kevesebb lesz,ha csak gyedet kapok.Tehát 60000.- maradna hármunkra?íGy mi a véleményetek?
2009. máj. 30. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet nem túl fényes, de azért lehetne rosszabb.


Másodállás a párodnak vagy valami esetleg Neked, amit baba mellett is lehet csinálni?

Nálunk évek óta van valamelyikünknek másodállása, mert másképp nem megy. Csak akkor meg azért nehéz, mert keveset vagyunk együtt.

2009. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!