Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nagy bajban vagyok, de...

Nagyon nagy bajban vagyok, de azt érzem nem bírom beledilizek. Abortusz? Nekem? Aki világ életében abortusz ellenes volt? Kérlek mondjatok valamit

Figyelt kérdés

Tudom kapok majd hideget meleget, de muszáj kiírnom magamból mert senkivel nem tudom megbeszélni.

Nos majdnem 2éve gyógyszer melett terhes lettem, mivel nem volt stívem abortuszra menni, megtartottuk, 1éves múlt a fiam. Imádom, ő az életem.

Jan 13-án parmatex hüvely kúppal voltunk együtt, +megszakításos módszerrel. Nos 30,án kelett volna megjönnie azóta semmi.

Holnap tesztelek, ha pozitív lesz....Bele se szeretnék gondolni.

Apuka most lépett le,én visszaköltöztem szüleimhez.Esélem sincs ilyen anyagi körülmények között megtartani a babát.

De szerintem abortusz után egyből mehetnék a zárt osztályra.... Biztos nem bírnám feldolgozni.

1hónapja voltam hasi uhn mert nagyon görcsöltem, azt mondták a petefészkemnél görcsölök, sebészhez küldtek tovább.ahová még nem tudtam elmenni.

Valamint múlthónapban véreztem 15-16ig is.

Minden reményem hogy nem vagyok terhes, de nagyon rettegek.


2012. febr. 12. 09:21
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki hasonló helyzetben volt?

Tudom innen segítséget nem kapok, de ahogy írtam muszáj volt leírnom,és ha esetleg beszélhetnénk olyannal aki járt hasonló cipőben.

Esküszöm jobban viselném ha más problémám lenne. Szerdán megyek dokihoz,de addig is?

2012. febr. 12. 09:24
 2/47 anonim ***** válasza:
63%

Ha múlt hónapban véreztél, tehát január 15-16-ig, akkor miért kellett volna megjönnie 30-án?

Nem lehet hogy nem tartod számon a menzeszed és belekeveredtél hogy mikor kellene megjönnie?

2012. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
bocsánat nem voltam érthető dec 30.án menstruáltam, jan 28-30között kellett volna megjönnie, a15-16os vérzés nem tudom mi volt.
2012. febr. 12. 09:28
 4/47 anonim ***** válasza:
Szerintem se izgulj, 13-án voltatok együtt és utána 15, 16-án véreztél. Akkor még nem is kellene most megjönnie. Hogy jött ki a 30-a? Miért izgulsz? Nem értem.
2012. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én nem akarok itt semmiféle jóslásokba bocsátkozni, de ennyire ne félj.

A 15-16-i vérzés lehetett menstruáció simán.

Nekem is előfordult hogy az óramű pontosságú 32 napos ciklusom, egyik hónapban 23 napos lett és 3 napig tartott. Máig sem értem mi volt, de sajnos nem terhesség. Mert én meg azt szeretném, na mindegy.


Szóval lehetett ez neked menzesz, majd a dokid megnéz. Szerintem tesztelj egyet, hogy megnyugodj!

2012. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
szerintem azért izgul, mert pont félidőben voltak együtt és azóta sem jött meg. a védekezési mód miatt kevés esélyt látok a terhességre, viszont annál inkább arra, hogy valami más baj van amire utal a köztes vérzés és a görcs amivel dokihoz mentél. ha mégis baba, akkor a te esetedben nehéz a döntés, de én is annyira abortuszellenes vagyok, hogy inkább megtartanám. ha imádod a fiad, akkor őt is fogod. nem tudom, hogy a szüleid milyen emberek, de ha segítőkészek és jó helyen vagytok náluk, az ő segítségükkel sikerülhet egyenesbe kerülnöd két gyerekkel is. és még az is lehet hogy kibékültök.
2012. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

Szerintem először is meg kellene győződni róla, hogy terhes vagy-e tényleg. (teszteljél) Aztán ráérsz gondolkodni azon, hogy melyik számodra a rosszabb döntés, az abortusz vagy az, hogy most ingatag anyagi körülmények közé bevállalsz még 1 gyereket.

Nem tudom milyen viszonyba vagy a szüleiddel, de ha jóban akkor érdemes lenne anyukád tanácsát is kikérni.

Idegen emberek könnyen mondják, hogy vetesd el vagy tartsd meg. Mind a kettőt ész érvekkel alá lehet támasztani. Neked kell ebben dönteni és ami fontos bárhogyan is döntesz ne agyalj a mi lett volna ha-n. Ne ostorozd magad, hogy rosszul döntöttél.


Egyébként meg nem biztos, hogy terhes vagy, mert írtad, hogy vannak nőgyógyászati gondjaid lehet az kavar be, szóval érdemes lenne azt a műtétet elvégeztetni amit a dokik ajánlottak, hiszen van már 1 gyereked biztosra és miatta karban kell tartanod az egészséged (na meg magad miatt is)


És remélem nem veszed sértésnek (meg már úgy is mindegy), de ez a fajta védekezés nem igazán biztonságos. Ha nem akarsz/tudsz gyógyszert szedni vagy spirált feltetetni akkor inkább maradjon a gumi.

2012. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Megtartani nincs esély, mondta édesanyám is hogy ide biztos hogy nem. amit megértek mert most lett munkanélküli, már csak pár év kéne a nyugdíjhoz....

Köszönöm a válaszokat.

És akit babát szeretne sok sok sikert hozzá

2012. febr. 12. 10:00
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom :( Akkor szorítok, hogy ne legyen baba. Viszont ha elveteted akkor se ostorozd magad. Sok esetben az abortusz a felelősségteljes döntés. Biztos nehéz lehet, nekem is a szívem szakadna meg, de ha nincs más út akkor nincs :(
2012. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
háát tesztelj ..írd meg aztán "dumálunk" MEGINT..
2012. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!