Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nagyon gyakori a...

Akiknek nagyon gyakori a vezetéknevük! Igyekeztetek a gyereketeknek valami ritkább keresztnevet választani mellé? Vagy ez nem is volt fontos a névválasztáskor?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a sok Kovács, Szabó, Tóth, Takács, Nagy, Kiss, Simon stb... nevűekre.


Ebben a cipőben járunk, fiúnk lesz és a környéken sok a hasonló vezetéknevű.


2012. febr. 16. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem.Normális nevet választottuk mindhárom gyerekünknek. Ez a divat nem érdekelt egyikünket sem. Magyar gyerekeknek magyar neve legyen.
2012. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

azért mert ritkább nevet választanak,attól még lehet normális név!

én is próbáltam valami különlegesebbet adni,ami nem tömeg név! pl: szép név az Anna,de az ovis csoportba 3 is van!


mondj példákat! mire gondoltál?

2012. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A Biró is elég gyakori név, a kisfiam keresztneve Nándor.
2012. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A mi nevünk Simon.

A környéken nagyon ilyen nevű van, szép keresztnevekkel. Pl. Petra, Zsófia, Dániel, Dávid, Anna, Adél.

Nyilván nem adom ezeket, bár tetszenek.

Egyik barátnőm most szült. Tóth a nevük, a kislány Anna lett. Tóth Anna. Abszolút tömegnévnek tartom. Vagy egy másik példa: Horváth Petra nevűt kettőt ismerek, Horváth Zsófiát meg hármat.


Szóval nem extrém neveket tervezünk, de a mostaniaknál kicsit ritkábbat, ami kissé azért különlegesebbé tenné a vezetéknevet.

2012. febr. 16. 15:55
 5/22 anonim ***** válasza:
közepesen gyakori keresztneveket választottunk, viszont a vezetéknév lett kettős. férjemé tucat, enyém ritka. de más családi ok miatt is lett dupla, így nagyon egyedi. kisvárosban lakunk, de már találkoztam egy kislánnyal, aki a férjem vezetéknevét + lányom nevét viseli. pedig a keresztnév nincs a top 100-ban...
2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Mi nem törekedtünk rá úgy jött ki, hogy különleges, de magyar név és ritka pedig szép.

Ha lesz még gyerekünk már tudom a nevét. Nem különlegesek.

2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
és neked még nincs semmi ötleted?
2012. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mi nem törekedtünk rá úgy jött ki, hogy különleges, de magyar név és ritka pedig szép.

Ha lesz még gyerekünk már tudom a nevét. Nem különlegesek.

2012. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Körvonalazódik, de úgy érzem emiatt leszűkül a kör. Tetszene a Dávid név, de a szembe szomszéd fiú is Simon Dávid. Tetszene a Kristóf, de ilyen nevűt is ismerek az oviban.
2012. febr. 16. 16:00
 10/22 anonim ***** válasza:

Én olyat akartam, ami nincs benne a 100 leggyakoribb névben.

S találtam is olyat, amúgy nem különleges név, csak nem is gyakori. Nekem nagyon általános lett volna pl. a Tóth Anna, nem is azzal van bajom, hogy csúnya név lenne, mert nem az, csak valahogy egy nagyon gyakori vezetéknévhez nem akartam egy nagyon gyakori keresztnevet.

2012. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!