Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák, akiknek...

Többgyerekes anyukák, akiknek az első terhességüknél nem viselkedett "jól" a párjuk! A második terhességnél megváltozott?

Figyelt kérdés

Az én párommal rengeteg baj volt. Nem simogatta a hasamat, közönyös volt, rátört vmi "kapuzárási pánik", csavargott, elszórta a fizetését, nem rajongott körbe,... Csak annak köszönheti, h még együtt vagyunk, h szeretem, és tudtam, h csak megijedt.

Megszületett a lányunk, imádja, nem csavarog, kedves velem, leadja a fizetést,...

Szeretnék kistestvért a lánykámnak, de tartok attól, h a párom újra kifordul önmagából, megijed, bepánikol. Gyötrelmes terhességem volt, másodjára nem ilyet szeretnék!

Van vkinek tapasztalata erről? Mi történt apukával a 2. (3., 4.,...) terhesség alatt?


2009. jún. 5. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

NEEEEM!!!!

Csak terhesség alatt volt vele probléma?

2009. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem terveztük a babát, még "élni" akart bepánikolt.

Szeretjük egymást, túléltük. Beszéltünk róla azóta, elmondtam neki, h mennyire rossz volt nekem ez az egész, azt mondta, h tudja, sajnálja, és ennyi, már nem lehet visszacsinálni.

Mióta megszületett a lányunk, példásan viselkedik (hónapok óta). Megkomolyodott, nem akar minket elveszíteni, ennek érdekében jól viselkedik.

Nem tudom, h az 1. babánál csak ennyire megijedt, a 2.-nál már nem lesz probléma, vagy a terhességem volt rá ilyen hatással, és a 2.-nál is ez lesz majd?

Mert ha igen, inkább nem kell még egy gyerek!

2009. jún. 5. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő mit mondd a második gyerekről, szeretné? Mert ha igen, le kell ülnötök beszélgetni, elmondani neki őszíntén az érzéseidet, hogy Te nem szeretnéd úgy vállalni, hogy minden a te válladat nyomja. Ha készen áll rá, szeretne még egy gyerkőcöt, akkor ketten kell vállaljátok, minden nyűgével, boldogságával együtt. Ha erre nem képes, akkor inkább ne vállaljatok gyereket. Ennek az időnek életed legboldogabb 9 hónapjának kell lennie. Az jó, hogy megváltozott, valószínű tényleg bepánikolt az új helyzettől. A második terhességet talán már nem így éli meg, hiszen tudja már mit jelent apának, szülőnek lenni.
2009. jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amikor jó napja van, azt mondja, hogy majd szeretne tesót a lánykánknak. Amikor nem, akkor meg azt, hogy nem kell, elég ez az egy. Nem tudok kiigazodni a viselkedésén. Ha véletlenül terhes lennék, nem kérné, hogy vetessem el, ez biztos. De egyrészt én nem vagyok az, aki direkt úgy intézi, hogy sikerüljön, aztán meg előadja, hogy "jajj, hát véletlenül besikerült", másrészt most gyógyszert szedek (még), így ennek kicsi az esélye.

Rengeteget változott mióta megszületett a lányunk, tényleg le a kalappal, de nem tudom, hogy maga a terhesség ilyen idegen neki, vagy csak akkor volt beijedve, azért volt olyan. Megkérdezni nem merem. Talán az idő segít. Nem akarom, hogy egyke legyen a lányom, de amíg nem tudom, hogy apuka hogy reagálja le, nem merem megemlíteni újra. Bár fogalmam sincs, hogy hogyan kéne megbizonyosodni erről.

Na mindegy, majd lesz valahogy.

Köszi a választ és bocs a késedelemért! :)

2009. jún. 17. 07:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én párom nem változott meg(bocsi tudom régi a kérdés de leírom)az első terhességemnél dettó mint a te férjed!Sőt akkor is lelépett 7hónapra...visszajött,mden tök happy,legyen fiúnk is,elsőre sikerült,és bumm októberbe lelépett,azóta megszültem,és a szüleimnél kötöttem ki 2 gyerekkel!Kutyából nem lesz szalonna,vagy lehet kapuzárási pánik?!Nem tom,mdenestre az biztos h ezt már nem lehet arra fogni h fiatalok vunk!!!
2010. febr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!