Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség hányadik hónapja...

A terhesség hányadik hónapja után tabu a szexuális élet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos nem tilt el a szextől, akkor az utolsó napon is megengedett. Miért lenne tabu?
2012. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 napja derült ki,hogy terhes vagyok.Ő lesz az első babánk a párommal.22 éves vagyok és igazából nem vagyok még otthon ezekben a babás témákban.Pl:el sem hiszem,hogy terhes vagyok,örülök de egyben félek is,hogy vajon jó anya leszek,vagy nem túl korai még......ilyesmire gondolok.
2012. márc. 3. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó 6 hetet mondják rizikósabbnak, akkor sem tilos, csak óvatosabban, ha a doki eltilt akkor kell leállni! :D

Az első hetekben kerülni szokták vagy óvatosságra intenek!

De nálunk nem volt baj, miután kiderült a várandóság ténye, óvatosabbak voltunk!

2012. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon örülök,hogy terhes vagyok(még leírni is furcsa)te is így érezted és tele voltál kérdésekkel mikor kiderült az első terhességed???
2012. márc. 3. 12:57
 5/10 A kérdező kommentje:
És a terhestorna segíthet a szülésnél???Könnyebb lesz tőle a szülés?
2012. márc. 3. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben lesz! :) Én is aggódtam először és el sem mertem hinni (tervezett baba, elsőre összejött), de aztán a 9 hónap pont elég arra, hogy az emberben tudatosuljon és felkészüljön r. Életem legszebb 9 hónapja volt :)

szexelni meg végig lehet, hacsak a doki nem mond mást.

2012. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi kérdésed van.... Persze, nekem is volt. De ne akarj mindenre egy nap alatt választ kapni. Tessék felfogni, hogy IGEN, TERHES VAGY! :)


Valakit az első pillanattól az utolsóig eltilt a doki, valakit nem. Ez sokmindentől függ, de amíg nem lát a doki, nem látszik a babóca, a méhlepény, addig bármi lehet. Ha vérezgetsz, tilos a szex, ha a méhlepény fedi/rálóg a méhszájra, szintén tilos. A végefelé, ha kinyíltál, akkor is tilos. Szóval bőven lehet indok arra, hogy miért élj aszkéta életet. De nyugi! Lehet, hogy a doki megengedi, de te a hátad közepére sem kívánod: hányinger, aluszékonyság és társai.

1. terhességem: a 3. hónaptól, mint a nyulak (előtte ha ágyat láttam, akkor inkább az alvást választottam), a végefelé már volt, hogy röhögésbe fulladt az egész történet, mert beleszólt a babóca is.

2. terhességem: a szülés előtti éjjelen is szerelmeskedtünk.

3. terhességem: mint az első.

2012. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ érdekes mások tapasztalatait is olvasni.:)
2012. márc. 3. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első időkben csak akkor kell óvakodni a szextől,ha görcsölni kezdesz,vagy vérezni,esetleg barnás folyásod,pecsételőd van! Egyébként probléma mentes terhességnél nem kell lemondani a szexuális életről. Szülés után szokták a 6 hetet javasolni,illetve a 6 hetes kontrollig javasolt az önmegtartóztatás,de van aki nem tartja be,és pl. 3-4 héttel a szülés után beleveti magát az élvezetekbe. - persze ilyenkor fokozott óvatosság kell,nem csak a fokozott fertőzések miatt,hanem mert ilyenkor is teherbe lehet esni (nem lehet kiszámítani,hogy kinél mikor lesz először peteérés-ami mint jól tudjuk,a menstruáció előtt átlagosan 2 héttel van)


A szülés akkor lesz könnyebb,ha sokat sétálsz! Nem kell semmi mást csinálni- persze,ha jól esik mozogni,akkor nem kell kihagyni,de egyébként bőven elég,ha minden nap sétálsz félórát,órát,vagy amennyi jól esik! Ha idő előtt nyílna a méhszájad,akkor persze nem ajánlott! Erről majd az orvosod felvilágosít! :-)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-D


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Nekem is a sétát ajánlották.....ezek szerint tényleg jó lehet.:)
2012. márc. 4. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!