Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gyakori az manapsá...

Szerintetek gyakori az manapság, hogy szülés után a férfi marad otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint úgy, hogy gyesen?
2012. márc. 8. 15:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem gyakori. Én egy olyan apukát ismertem aki Gyedre ment, de ők csak munkaundorból csinálták, anyuka nem dolgozott. Apukának éppen kifutotta a munkaviszonyának az ideje a Gyedet. Gyed után le is számolt és az anyuka Gyesre ment. Azóta külön élnek, született még egy gyerekük és az anyuka az apukával "egyedülálló"-ként neveli.
2012. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De például, ha a nő jobban keres, akkor érdemesebb a férfinak otthon maradni ebben az esetben. Nem?
2012. márc. 8. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szomszedom ferfi es gyesen volt a kisfiavalpont akkor amikor az en kisfiam szuletett. Sokszsor ossze is talalkoztunk a jatszoteren. Azota mar van masodik baba is nalluk es most is otthon van mind a ket gyerkoccel. A nagyobbik bolcsibe van napkozben 3 orat. Anyuka viszi el reggel amikor megy melozni es apuka megy utanna ebed ido elott. Egyut ebedelnek majd mindket gyerkoc megy aludni. A kisebbik kislany es 8 honapos. Nallunk anyuka nagyon jol keresett es keres. Apukanak is megvan a munkahelye, akkor fog visszamenni amikor a kislany 1 eves lesz. Akkor mindket gyerek oviba meg bolcsibe megy. Addig o van otthon veluk. Anyuka tanul is mert tovabbkepzest igenyel a karriere es olyan napjuk is van heti 2-szer, hogy az anya este 9-re er haza mert melo utan megy meg suliba. Az apuka siman foz, sot anyukat meleg kaja varja suli utan, a gyerekek meg agyba vannak mar. Le a kalappal elotte az biztos. Segitsege meg nulla. A nagyszulok legalabb 300Km-re vannak mindket fel reszerol.
2012. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Anyagilag mindenképp. Viszont ha én tízszer annyit keresnék is mint a férjem akkor is én akarnék a gyermekem első hónapjaiban otthon lenni. Nincs az a munka és az a pénz ami többet érne a kisbabámnál. Pedig tudom, hogy a férjem nagyon jól gondoskodna róla, de az anyja én vagyok engem úgy alkotott a természet, hogy a babámmal legyek a legtehetetlenebb hónapjaiban.
2012. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, Magyarországon ez még nem elfogadott. Nálunk szóba került, mert sokkal jobban keresek, mint a férjem, de teljesen kiborult rajta. Néhány hét rágódás után rábólintott, de láttam rajta, hogy nincs hozzá kedve, úgyhogy inkább hagytuk az egészet a fenébe.

Azért sem nagyon akartam, mert akkor elvesztettem volna a védettséget, ha ő van GYES-en, és hiába akartam volna visszamenni, valószínűleg ki lettem volna rúgva, mert nem kell most ember. Bár ahogy tapogatóztam, ezt nem nagyon tudják a munkaadók, hogy ilyenkor átszáll a védettség apukára.

2012. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem is ritka, én is csak egyről tudok. nálunk a férjem irigyli is, de nem érné meg.
2012. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!