Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angolul tudó anyukák, hogy...

Angolul tudó anyukák, hogy tanítjátok a gyermeteket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éves.

A bölcsiben van angol foglalkozás,azt itthon is ismételgetjük amikor kedve van (2 naponta 1 óra itthon,bölcsiben heti 3 óra)


de csak dalok,mondókák,ábrák,alap dolgok

2012. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam még csak 1 éves. Éneklek neki és néha beszélek is hozzá. A célom az, hogy a megszokja a hangzását.
2012. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 15. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 10 hós. Van sok angol nyelvű babakönyvünk, szavakkal, ábrákkal és olyan is ami mesésebb. Vannak angol nyelvű cd-ink. Párom csak angolul beszél hozzá, én csak magyarul - viszont szoktam neki énekelni, meg olvasni angolul. Pl a tapsolni-t már angolul is tudja - ezt úgy értem, hogy mindegy magyarul vagy angolul mondom neki hogy tapsolj, ő felismeri a szót és tapsol, uez igaz a pá pá-ra is.
2012. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a tanítást majd azért inkább pedagógusra bízom, hiába tudok angolul. Most kiscsoportos a fiam, következő évtől szeretném vinni angol foglalkozásra, addig nem.

Viszont mivel nagyon nagyon érdeklődő és szeret utánozni is, pár szót már tud, mert sok dologról megkérdezi, hogy mi a neve angolul, és akkor ezeket ismételgeti. (de ugyanezeket meg kell neki mondanom svédül és héberül is, mert most ezeket tanulom :))

2012. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 16. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elunk (mi beszelunk angolul a ferjemmel).

A fiunknak (2,5 eves) egyenlore az alap dolgokat tanitottam meg mert magyarul beszelni is nem reg kezdett el (csak magyarul beszelunk itthon).

De az alap kifejezeseket, koszonni,megkoszonni, stb mar regen tudja es egyebkent mindent ert angolul.

Ha bekerul oviba ott ugyis megtanul angolul. De mi ragaszkodunk ahoz,hogy magyarul is jol tudjon es ne feletse el majd kesobb se a nyelvet.

2012. márc. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek (igaz nem Anglia), a masik nyelvbol meg tanari diplomam van, megis csakis magyarul beszelek hozza.
2012. márc. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon élünk Magyarországon, beszélek angolul, olaszul, kicsit franciául is, a férjem angolul, de eszembe nem jutott másfél éves kisfiamat előre trenírozni. Majd kisiskolás korában elkezdek foglalkozni a dologgal, de előre nem trenírozom....feleslegesnek tartom addig, ameddig a saját anyanyelvét sem tudja rendesen. Jó hogy könyvelni vagy gépírni nem tanítja manapság néhány szülő a kisgyerekét :) A gyerekek bár fogékonyak kicsi korban, tény, de én 7 évesen kezdtem tanulni a nyelveket és két és fél idegen nyelv mégis hamar belement a fejembe. Nem féltem a fiamat sem attól, hogy ha nem kezdem el trenírozni kisgyerekkorban akkor nem fog neki menni.
2012. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!