Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltatónak mikor ajánlato...

A munkáltatónak mikor ajánlatos megmondani, hogyha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Három és fél éve dolgozom a munkahelyemen, határozatlan munkaviszonyban. Viszont hozzánk is eljutott a gazdasági válság, és már többeket elküldtek. Engem nem akart és nem is akar most sem elküldeni, meg is mondta. Viszont pár napja tudom, hogy 6 hetes terhes vagyok. Na most a kolleganőim közül ki fog rúgni valakit nemsokára. Viszont ha én majd így is úgyis elmennék szülni, akkor ha most tudná, akkor nem rúgnak ki senkit a többiek közül. Ha meg nem mondom meg, akkor kirúg valakit, aztán két hónap múlva meg bejelentem, hogy három hónapos terhes vagyok, akkor meg rám fognak haragudni, hogy miért nem mondtam azelőtt, mielőtt még az illetőt kirúgták volna, és úgy tovább dolgozni még mondjuk fél évet..hát elég rossz légkör lenne. De nem tudom, hogy mennyi idős korban ajánlatos megmondani ezt a munkáltatónak, vagy hogy ilyenkor, ha mondjuk most én megmondanám, azzal a jóindulattal, hogy ne mást rúgjanak ki, ha én így is úgy is elmegyek majd, megteheti, hogy most kirúg engem? Az sem lenne túl jó. Mit csinálnátok? Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett :)
2009. jún. 12. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan faxold át a vizsgálat eredményét.Ez az a helyzet amikor a saját érdekedet kell nézni.A kolléganőid elöbb-utobb be fogják látni,hogy hasonló helyzetbe még ők is kerülhetnek.
2009. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
most.:)
2009. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a kezedben van a kiskönyved, akkor már elmondhatod. Onnantól kezdve védett vagy!
2009. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, és úgy gondoltam jobb az őszinteség, mert 2 hónap múlva úgyis oda kell állni. Elmondtam, és a főnököm gratulált hozzá, egész jól fogadta. Megkértem, hogy más kollégának ne mondja még, mert szeretném megvárni a 12. hetet. Ennek 3 hete, és be is tartotta a szavát. Ha van papírod arról, hogy igazoltan terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki, még akkor sem, ha nincs meg a kiskönyved.
2009. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem értem, miért jönnek a kiskönyvvel állandóan...

Nem kell hozzá semmi papír, a teherbeesés pillanatától védett vagy. Nem rúghat ki.

Elmondhatod nyugodtan, de nem értem, hogy akkor miért ne rúgna ki valakit. Te még hónapokig dolgozni fogsz, vagy ha táppénzre mész, az is a cégnek kerül pénzbe, így nem lesz vele kisegítve szerintem a főnök.

Úgyhogy mondd el nyugodtan, de nem hinném, hogy valamit változtatna a dolog.

2009. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!