Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő lesz. A Nóra mellé...

Keresztelő lesz. A Nóra mellé ajánlanátok második nevet?

Figyelt kérdés
Állítólag a katolikus egyház nem kereszteli meg a lányomat Nóra néven, kell mellé választani egy keresztény nevet is
2012. márc. 30. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Anyakönyveztetni nem kell másik nevet, csak védőszentet kell választani, és amikor megkérdezik mi a gyermek neve, akkor bemondod, hogy Nóra Anna Pl.

Ilyenkor szép szokás felmenő nevét választani, hugom kislánya Anna Erzsébet így (nagynéni után), a fiam Boldizsár József (néhai apósom után).

2012. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vezetéknévtől is függ, de Zsuzsannna vagy Magdolna szépen hangzik, esetleg Orsolya.
2012. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne már.Az én kisfiam Milán(és az apja után Zoltán),és szó nélkül megkeresztelték...a Nóra mellé pl. a Bernadettet választanám(még ha csak a keresztlevélben szerepel is majd ez a név).Védőszentje:Szent Bernadett.Az Erzsébet,Magdolna,Mária olyan elcsépelt.
2012. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom Eleonóra,neki van vedőszentje, így meg tudták keresztelni,érdekes hogy a Nórának nincs. Én is a Zsuzsannát ajánlanám.
2012. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha a keresztanyukának a neve szent név, akkor az ő nevét szokták választani. Nekem a második nevem Andrea, így lett a keresztlányom második neve is Andrea.
2012. márc. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nóra Liliána
2012. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy ilyenkor a keresztszülő nevét szokták adni, ha az szent név. Nálunk is így lett volna, kisfiam Ákos, és Anyósom meg a Mamám azt mondta hogy nem szent név, de végül mégsem kértek másikat.
2012. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak sem volt a neve után védőszentje,de minket meg sem kérdeztek,az Atya mondta,hogy Apollónia lesz.Jesszus ezt mi is eldönthettük volna? Na nem mintha bánnám,soha szóba sem kerül,csak azt gondoltam ez az ő"reszortjuk"eldönteni,hogy ha a neve nem volt egy szenté akkor ők adnak egy megfelelőt.
2012. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magdaléna? Szerintem az amúgy is gyönyörű név. De lehet nagyon sok minden Johanna, Katalin, Bernadett, Mária stb
2012. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A Szent Szűz nevét válaszd : Mária! A magyarok Boldogasszonya, ki oltalmazza népünket!
2012. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!