Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre illik (kell)...

Keresztelőre illik (kell) ajándékot venni akkor, ha nem mi leszünk a keresztszülők?

Figyelt kérdés
Párom húgának az 5 hós fiának lesz a keresztelője májusban, a keresztszülők nem a mi családunkból lesznek, hanem az apáéból. Kellene nekünk is ajándékot venni neki? Hozzáteszem 2 éves a mi lányunk és tőlük még nem kapott semmit a 2 év alatt. Mindig el jönnek minden "rendezvényre", de közlik, hogy most nem vettek semmit, mert nincs pénzük, majd bepótolják. Hát még idáig nem pótolták egyszer sem. Mi vettünk a kisfiúnak karácsonyra is meg egy csomó ruhát adtam neki oda. Mi lenne a helyes? Szívem szerint nem vennék semmit!
2012. márc. 30. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen illene vinnetek valamit,anyagi lehetőségeitektől és ötletességetektől függően.

Nagyon kínos lenne szerintem ha nem vinnétek semmit.

2012. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ezt monda egy családtag tavaly: "bocs, de nem hívlak meg az esküvőmre, mert nincs hely." A mi esküvőnk az idén lesz: "gyere én szorítok neked helyet". Érted mire gondolok, a kislányom keresztelőjére is meghívtam, pedig el sem jött megnézni. Valami jelképeset vegyél, kis ruhák, játék.
2012. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinnék semmit. Bocs de ha ekkora b...kók, hogy 2 év alatt semmi. Ennek már nincs köze pénzhez. Én még a rossz anyagi helyzetben lévő barátnőmtől is kapok ajándékokat a fiam részére, alig várom hogy viszonozzam.
2012. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is illik vinni valamit.

Ha a rokonok bunkón viselkednek, akkor azért nektek nem kell azzá válni.


Kislányunk keresztelője tavaly volt, együtt az esküvőnkkel. Elég szűk körben tartottuk, azok voltak a keresztelőre meghívva akik az esküvőre és a vacsorára is. Kb 35-en voltunk összesen.

Kivétel nélkül mindenkitől kapott valamit a kislányom is, nem csak mi a nászajándékokat.

Kapott 3 aranyláncot, egy ezüst láncot, egy fehérarany fülbevalót, ruhákat, játékot, bundazsákot.

Szerintem ez azért túlzás volt, nem is értem, hogy miért vettek a rokonok/barátok ilyen drága ajándékokat. Nektek azért nem kell ilyen túlzásokba esni.

Egyetlen embertől nem kapott semmit, az a saját apám a feleségével. Nagyon rosszul esett, legalább egy plüssmackót vehettek volna:(

Mikor szóvá tettem egy vitánk alkalmával, nem is értette, hogy miért mondom, hisz nászajándékot kaptunk és ő ezzel elintézte. Én nagyon csalódtam az apámban, de most már látom, hogy nem számít neki egyetlen unokája sem:(


Ne legyen, hogy egyszer majd a szemetekre vetik, hogy Ti sem adtatok semmit a kisfiúnak. Vegyetek mondjuk egy szép plédet kispárnával és kész. Ráadásul nem is egy távoli rokonról vagy barátról van szó, hanem a sógorékról.

2012. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy plüssmacit vennék, csak azért, hogy mégis vigyek valamit.
2012. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 5 hónapos picit bűntetni azért,mert a szülei ilyenek ?

Ismerem milyen az amikor mindig csak egyoldali az,hogy a másik gyerekére vigyázunk,programokra visszük stb.,tettem fel itt régebben kérdést erről,hogy a testvérem gyerekei sokat vannak nálunk,nagyon szeretnek minket,a testvérem viszont még egyetlenegyszer sem vitte sehová az én gyerekeimet az enyéim még sosem aludtak nála,miközben az övéi nálunk töltik az összes szünetet,gyakran hétvégét.


MIvel a gyerekek ennyire ragaszkodnak hozzánk végül rájöttem,hogy őket kell néznem és ,hogy az én gyerekeim is nagyon szeretik az unokatesókat.


Az 5 hónapos pici még olyan ártatlan,tiszteljétek meg őt egy kis ajándékkal,a szülők pedig lehet,hogy kínosnak fogják érzeni,hogy ők még nem viszonoztak felétek semmit idáig.

2012. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!