Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kontaktlencsés anyukák, hogy...

Kontaktlencsés anyukák, hogy oldjátok meg a fürdőben a csúszdázást a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Persze van szemüvegem is, de ha leveszem alig látok. Készülünk élményfürdőbe, de nem tudom hogy leszek a medencében velük, ha alig látok. Kontaktlencsét meg kimossa a víz. Ti hogy csináljátok?

2012. márc. 31. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudod megoldani máshogy, csak apukával, vagy aki megy veletek!!!!

Én is szemüveges vagyok, és kontaktlencsét is hordok, főleg nyáron ha strandra megyünk (egy napos lencsét). Addig nincs gond míg pocskolnak, azt még túléli a szemünk, viszont ha belemegy a víz......ki is eshet. Egyszer így nekem kiesett, lenyomtak a víz alá...... másodjára meg gondoltam jó ez a kontaktlencse, kibírja hogy hátúszok benne egy kicsit. Nem bírta ki. Csere lencse nem volt nálam. Azt hittem kieesett ez is. Kb negyed órát hunyorogtam mire rájöttem hogy még a szememben van, valahogy "visszaállt" a helyére.

Próbáld ki az eldobható lencsét!

Egyébként semmi gond az élménnyel sem :). Napszemüveget azért tegyél fel hogy védjen

2012. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mármint a csúszdázás részét nehéz megoldani, de a többi része kontaktlencsével megoldható.

Milyen lencséd van?

2012. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Milyen az egynapos lencse?

Hát nekem olyan van, amit nem muszáj mindennap kivenni, elméletileg 30 naponként kellene másik, de van, hogy bírja fél évig is. Meg van olyan hogy 1 hétig sem veszem ki. Jól bírja a lencse. De félek, hogy belepocskolják a vizet és kiesik. Hajmosásnál is nagyon szorítanom kell a szemem.

Mi meg élményfürdőbe mennék, ott meg azért van nagy vízhullám meg hatalmas csúzdák, ahova nem engedném egyedül őket.De az élménytől sem fosztanám meg őket emiatt :(

2012. márc. 31. 15:17
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű a megoldás. Vegyél egy úszószemüveget, amikor mentek fel a lépcsőn akkor feltolod a homlokodra, és amikor csúsztok lefelé, rárakod a szemedre és kész. Szerintem nem olyan ciki, ha pedig annak tartod, akkor valóban az egy napos, eldobhatót kell használnod ilyenkor, ha elvész elvész, de mégsem olyan drága, mit a havi.

Most úgy csinálok, mintha nagy szakértő lennék, pedig nem vagyok:)

Csak annyiban, hogy épp a minap vettünk a nagylányomnak kontaktlencsét, másfél órát oktatott minket az eladó ezzel kapcsolatban, és én is rákérdeztem a fürdőre, mert lányom nagy búvárkund:)

Szerencsére ő azért elég jól lát anélkül, de valóban az eldobható volt a válasz.

A havit nem javasolta az eladó, mert fertőzés kerülhet a lencsére, innen a szemeden tartja egész estig, míg ki nem veszed, stb. de ezt Te jobban tudod nálam.

2012. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Élményfürdőbe voltunk mi is:) Sőt, még a "bugyborékba" is bementem lencsébe.

Neten szoktam venni, szerintem az optikusok is innen rendelik, mert ugyan azt a lencsét féláron megvettem itt, mint nálunk a legolcsóbb optikában.

[link]

2012. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De jó!!! Van benne 30 db egynapos lencse, jól értem?? Nahát, 15 éve lencsés vagyok, de sose hallottam ilyenről.Bár ez pici városka. már annak örülök, hogy "modernebb" lencsém van, amit nem kell kivenni minden este :-)


Más kérdés, ha már itt vagytok. milyen lencsetisztítót használtok. Olyan szakértők vagytok, hátha jobbat tudtok mint nekem van.

2012. márc. 31. 16:08
 7/14 A kérdező kommentje:
A "görbület" értéket honnan tudom? ti melyik márkát vettétek?
2012. márc. 31. 16:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Én az anyuka vagyok, lányom épp 15 éves.

Mi Ofotértben voltunk, ahol ingyenes nagyon alapos szemvizsgálat után választotta ki a hölgy azt ami még a fejlődésben lévő szemének nem káros, és azt vettük meg. Szerencsére akciós volt, elmondása szerint középkategóriás, árban és minőségben egyaránt. A típusa Wear dr. Supreme+.

Én abszolút nem ismerem a lencséket, még kezdő vagyok:)

2012. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is lencsés vagyok 15 éve. Nekem eddig soha nem esett ki. Élményfürdőben és nyílt vízi pancsolásnál is figyeltem arra, hogy soha ne kerüljön a fejem a víz alá, ha meg a szemembe cseppent a víz akkor nekiestem kitörölni, hanem szépen, óvatosan töröltem le az arcomról.

Nekem a lencsén Bausc&lomb, a folyadékom is ilyen márkájú.

A görbületet a szemvizsgálati papírodon megtalálod.

ezt az oldalt én sem ismertem! Hálás köszönet érte!

2012. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 porcukormókus ***** válasza:

Szia!

Én mindent kontaktlencsében csinálok, hajmosást is például. Egyszerűen becsukom a szemem és kész. Voltunk már párszor élményfürdőben is, na az egy kicsit rázósabb ügy volt, de azért nem hagytam el őket egyszer sem. Én nem költöttem egynapos lencsére, használtam tovább, de az én szemem nem valami érzékeny. Esetleg próbáld úgy időzíteni, hogy a lencséidet azon a napon cseréld le újra, ha nem akarsz ezért külön beruházni.

Azért szerintem vigyél magaddal egy pót-párat, biztos ami biztos. Én mindig viszek, mert egyébként tök vaksi lennék.. Nálam az ilyen strandos-fürcsi napokon a szemüveg szóba se jöhet, olyankor nagyon kényelmetlen.

2012. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!