Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik régi magyar #nevet...

Melyik régi magyar #nevet adnád a gyerekednek? Vagy melyiket soha?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 19:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Adnám:Attila,Hunor,Sarolta,Tünde,Illangó

Nincs olyan ami ne tetszene de a fentieket különösen szeretem!


Üdv:Saci

2009. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem tetszik az Attila, Csaba, de nem adnám a Taksonyt, a Töhötömöt, meg a Koppányt sem. A lánynévben nem gondolkoztam, de az Anna, Anikő, Hanna, Eszter nagyon tetszik


Bélát, Ubult, Árpádot sem adnék a gyerekemnek

2009. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Én semmi pénzért nem adnék "hagyományos" nevet.

Nem lenne Erszébet, Anna, László, József a gyerekem..

2009. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a magyar nevek között is vannak ritkaságok, amik mára feledésbe merültek.
2009. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak régi, magyar neve van (Gyula), a férjem kérte, hogy az Ő nevét kapja:) 4 éves a kisfiam, Gyuszinak, Gyuszkónak hívjuk, szerintem így aranyos!:)
2010. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
A feledésbe merült régi magyar nevek között szerepel a Bozsó is, ami most nálunk a favorit!
2011. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az en lanyom Aisa, de ugy irjuk Ayesha mert kulfoldi a parom. Sajnos egyre elterjedtebb ez a nev manapsag :(
2011. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Ha lányom lenne akkor Irma! Ha fiam akkor Miksa! 18/L
2012. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A Ferenc mindig is tetszett, de a párom sose egyezne bele, mivel 2 exem is Ferenc, így ez sztornó... (Tudom, hogy nem ősmagyar név, de elég régóta használatos és elterjedt...)

Lánynévből a Réka, ami nekem nagyon tetszik, ha lesz még egy kislány, jelenleg ez áll első helyen.


Amit nem adnék: József, János, a 7 vezér nevei, meg még sorolhatnám...

2012. jún. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia nekem az uncsimat Zdenkének hívják meg nagyon szép név még szerintem a Zsejke a hugomat így hívják
2012. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!