Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Milyen fogamzá...

Kedves Anyukák! Milyen fogamzásgátló módszert tudnátok javasolni, ami nem gyógyszer és nem óvszer?

Figyelt kérdés
Kétszer szültem. Most 1 éve Stodettet szedek. De legutóbb nem jött meg mert a doki szerint a tabletta miatt nagyon elvékonyodott a méhnyálkahártyám. Nektek milyen fogamzásgátló szer, módszer jött be?

2012. ápr. 13. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én jelen pillanatban semmilyen fogamzásgátló eszközt nem használok (nincs senkim, egyedül vagyok a babámmal) a nővérem spirált használ, neki nagyon bevált. A hüvely kúpokat meg géleket én nem ajánlanám, nem egy ismerősöm azok mellett esett teherbe.
2012. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi mindig is megszakítással védekeztünk, csak akkor lettem terhes, amikor akartuk, de azért is ezt a módszert választottuk, mert ugyan tudjuk, hogy nem teljesen biztonságos, viszont nálunk ha véletlenül besikerülne egy újabb baba, nem probléma. Csak akkor éri meg ezt választani, ha nem gond, ha mégsem működik tökéletesen.
2012. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nuvaring hüvely gyűrű. Nagyon jó, én nagyon szeretem. Havonta egyszer kell feltenni, 3 hétig van fent. Utana menstruacio, és egy újabb gyűrű.

Nem is lehet érezni, hogy ott van, nem zavaró, és nem kell minden nap bevenni.

2012. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Mirena spirált rakattam fel.Eddig úgy tűnik bevált.Két gyermekem van és nem szeretnék többet.Kicsit drága de 5 évig nem kell cserélni.
2012. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Én hüvelykúpot használok és még nem lettem tehes mellette.
2012. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mirenat hasznalok. Spiral, de ez is hormonos kis mertekben. Fogamzasgatlot nem szedhetek, a nuvaring valt be regen, de eleg draga. Mi szeretnenk meg harmadik babat kb negy ev mulva, addig meg jo lesz ez a spiral.
2012. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok anyuka, de azt hiszem elég járatos vagyok a témában:)


Ha a tablettától nagyon elvékonyodott a nyálkahártyád, akkor gondolom nem konkrétan a tablettával, hanem a hormontartalmú szerekkel van a probléma.

Így kizárnám a hüvelygyűrűt, mivel az is hormonos, mint a tabi, a lényege is ugyanaz, annyi a különbség, hogy nem a bélből szívódik fel, hanem a hüvelyből.


Kérdés az, hogy mennyire nem szeretnél babát, Mármint tényleg biztos módszerre van szükséged, vagy azért kockáztathattok is, mert ha véletlen mégis baba lesz belőle, akkor sem gond?


Ha biztosra akartok menni:

Spirál: Van belőle olyan, ami nem hormontartalmú. Az egyik legmegbízhatóbb módszer, de vki nem bírja. Viszont olcsó, és ha bejön, akkor 5 évig lehet használni.

A hormonos még megbízhatóbb, de gondolom a fenti okokból az nem nagyon játszik most (ez a Miréna).


Pesszárium és spermicid együtt: Önmagában egyik sem túl megbízható, viszont a kettő kombinációja az óvszerrel azonos hatásfokú. A pesszárium egy sima kis gumi vagy szilikon félgömb, amit a méhszájra kell helyezni (előtte be kell kenni spermicid anyaggal). Állítólag egyik fél számára sem érezhető, viszont Mo-n. nem kapható, külföldről kell rendelni. Ez sem egyszer használatos, így hosszú távon megéri, de egy összegben annyira nem olcsó (kb. 36 euró).


Spermicid és megszakítás: Szintén külön-külön egyik sem megbízható, de a kettő együtt jó hatásfokú. Spermicidet a patikában vény nélkül lehet kapni.

Nekem egyébként nem jött be, nagyon csípett, de bnőmnek semmi gondja vele:)


Ha nem olyan nagy baj a baba, akkor alkalmazhatjátok ezeket a nem túl biztos módszereket külön-külön. (Akár a megszakítást, akár a spermicidet, akár a pesszáriumot).


A nem túl biztos módszerek közé lehet még sorolni a különböző természetes módszereket (hőmérőzés, naptármódszer, méhnyaknyák figyelése, ovu tesztek).

2012. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Goldlily spirálom (nem hormonos) van egy éve, semmi bajom vele.
2012. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azert azt tisztazzuk, hogy hiaba hormonos a nuvaring es a mirena is, de teljesen maskepp hat es joval kevesbe terheli a szervezetet, mint a bogyo. Epp ezert erdemes ezekrol is erdeklodni a dokitol, ezt o tudja, hogy azokat sem szabad-e.

Mint irtam pl en sem szedhetek normal fogamzasgatlo tablettat, de nekem a majam nem birta, tobb fajtatol is par honap utan gondom volt, rossz lett a verkepem, stb.

Ennek ellenere javasolta a doki a nuvaringet, mondta, hogy kevesbe megterhelo, kiprobaltam, ket evig hasznaltam tokeletes ertekek mellett. A mirenatol szinten semmi bajom.

2012. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, hogy a májat nem terheli annyira, de itt most a kérdező méhnyálkahártyájáról volt szó, amit minden hormonos szer elvékonyít.

Különösképpen a Miréna, hiszen sok nőnek teljesen elmarad tőle a vérzése.

De azért is írtam le a többi módszer nevét is, hogy ha annyira megtetszik a kérdezőnek vmelyik, még mindig meg tudja kérdezni a dokit, hogy ő alkalmazhatja-e.

2012. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!