Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes hörcsögöt vennem a...

Érdemes hörcsögöt vennem a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom egyik jellemző állata az aranyhörcsög volt, amiből főként az a fájdalmas élmény maradt meg, amikor elpusztult szegény, hiszen nem élnek sokáig.

Ennek tudatában vajon vegyek -e a kislányomnak úgy hörcsögöt, hogy tudom, viszonylag hamar szembesülnie kell majd kis kedvence halálával?


2012. ápr. 18. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
semmi és senki sem él örökké !!
2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megismermi, megszeretni, elveszíteni. Igen, érdemes. Meglátja, miről szól az élet, és mennyire szép és fájdalmas egyszerre. Igen, fontos ezt átélni. Nagyon boldog lesz, és utána nagyon szomorú. Te mellette állsz majd, de hagyd, hogy kiélvezze azt, amíg együtt vannak, mert azokat a szép élményeket sem veheti már el tőle senki!
2012. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy hány éves a kislányod? (Meg az sem utolsó dolog, hogy magadnak akarod-e, vagy neki?)

Ha veszed, akkor olyan helyről vedd, ami tuti biztos egészséges állatot ad, mert kis gyerekekre nézve nagyon veszélyes betegséget hordoznak a rágcsálók.

Nálunk albérletben volt 2 hétig a tesómék tengeri malaca, akkor volt 1,5 éves a fiam és nagyon szeretett enni adni neki.

2012. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A lányom most 2 éves, de nem is most tervezem neki venni, hanem később. De félek attól, hogy neki is annyira fájdalmas lesz az élmény, mint nekem. Én a jóra már nem emlékszem, csak arra, hogy a kis hörcsögöt el kellett temetni. Olyan élénk az emlék, hogy még 20 évvel később is fájdalommal gondolok rá, és nem akarom, hogy a lányom is ezt érezze. Azt persze tudom, hogy minden meghal, és a hörcsög egy nagyon aranyos állat, de ez bennem van, és kíváncsi vagyok, más mit gondol erről.
2012. ápr. 18. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanezért nem vettem a lányomnak, pedig sokat rágta érte a fülemet. Végül tengerimalacot kapott, mert az kb. 8 évig él. De csincsillát is érdemes venni, hasonló az élettartama, mint a malackának, és nagyon jól szelídíthető.

Még jobb is, mert a csincsi mozgékony, játékos, a legtöbb malacka meg csak ül és néz.

2012. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, így legalább nem lesz hasonló rossz emléke nagyon fiatalon, de nem marad ki a rágcsálótartásból sem. Köszi!
2012. ápr. 18. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!