Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik nem egyformán...

Anyukák, akik nem egyformán gondolkoztok a férjetekkel gyermekszám tekintetében próbáljátok időközönként meggyőzni a férjeteket? Hogy viselitek hogy más a véleményetek ezügyben?

Figyelt kérdés
Főleg ha ti még szeretnétek a férjetek meg elzárkózik. Pláne ha nem arról van szó hogy éhenhalnátok még egy gyerekkel, hanem jutna neki is. És azt látod más családokban meg simán jön harmadik negyedik is vagy legalább tervben van?
2012. ápr. 23. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
én elég rosszul viselem :( szeretnék majd még egyet ( nem most, hanem úgy 2 év múlva ) egy gyerkőc van a háznál és szerintem nem csak nekünk, hanem neki is jó lenne egy kistestvér, a kicsinek meg egy nagy. én nem tudom elképzelni, hogy éltem volna egykeként az életem. nagyon jó volt, hogy két testvérem is a közelemben volt mindig, középső vagyok. na de lényeg a lényeg, mostanában akárhányszor felhozom, hogy esetleg majd, MAJD, bővülhetne a család (3 éves a kisfiam) akkor mindig azt kapom, hogy felejtsem el, mert milyen nehéz volt egyel is... de érted, mondja ezt Ő, aki reggeltől estig dolgozik és rendszerint csak a fürdetésekre ért haza, aztán ment is az ágyba.. hétvégén meg nagyrészt programokat csináltunk/csinálunk, olyankor igazából semmi gond nincs a gyerekkel, mert elvan. nálunk sem anyagi oka van, mert ha azon múlna még simán kettő is jöhetne.. de hát ez az egész baba mizéria két emberes dolog, így tudok mást, mint beletörődni?
2012. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen ez az hogy kettőn múlik a dolog, és ez nem egy olyan helyzet hogy mondjuk nem akar valamit megvenni én meg rábeszélem, hanem egész életen át tart, nem akarom hogy "rá kelljen beszélni", de közben meg annyira fáj a szívem még egy kisbaba után, titkon reménykedem hogy kislány lenne ( 2 fiunk van). de ha fiú lenne annak is nagyon örülnék.

Mindig arra hivatkozik, hogy ez is bőven elég meg mindenre gondolni kell a mai világban, ki fog kisegíteni ha valami történik velünk, vagy elveszti a munkáját és hogy ő szeretne magára is költeni, ő is élni...amit értek, persze. Csak annyira sajnálom :(( És lassan kifutok az időből is ( a fiaink se sikerültek rögtön mikor úgy döntöttünk hogy jöhetnek).

Egyébként az én férjem is talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor kelt hozzájuk éjjel, esti fürdetésre, vacsira ér haza. Hétvégente is sokat dolgozik.

2012. ápr. 23. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Is-is. Van egy nagylány, meg egy 1 éves kisfiú. Mondtam, hogy felőlem jöhetne a következő, most, és akkor 2 éves korig még meglenne. De most még ne-mondja ő, hanem inkább 2 év múlva. Abba nem tudom őszintén, mennyire leszek majd benne, mert ha visszamegyek dolgozni, akkor nem tudom, mennyire akarok majd ismét évekre kiesni a munkából.

(most is épp elég lesz visszamenni, a törvények folyamatosan változnak, szóval idő kell visszarázódni)

Most még benne lennék, de akkor nem tudom.... Ismét kiesni a munkából, abból, hogy jövök-megyek, de majd akkor magára vessen. (ezért kicsit dühös is vagyok rá)

2012. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En epp forditva vagyok mint ti lanyok :)

Most varjuk a masodik babat es ugy erzem,hogy nem szeretnek tobbet vagy esetleg egy harmadikat de csak 3-4 ev mulva. Az az igazsag,hogy az elozo terhessegem se volt konnyu(a szules meg egyenesen nagyon nehez volt). De ez a terhessegem meg nehezebb mint az elozo es ugy erzem en ezt nem tudom vegig csinalni megegyszer.

Ferjem legalabb 4 gyereket szeretne pedig....

2012. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Engem az zavar ebben hogy egy ilyen kardinális kérdésben gondolkozunk ennyire másképp, pedig olyan nagyon sok mindenben egyformán gondolkozunk (másképp nem is tudnánk vezetgetni a közös életünket, anyagi dolgainkat ). És egy ilyen nagy dologban pedig ennyire nem tudunk azonosulni a másik által vágyott dologra. Igyekszem a szempontjait és érzéseit magamévá tenni de annyira nem megy :( Közben meg örülhetnék hogy van 2 egészséges fiunk, másnak egy se jut.
2012. ápr. 23. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!