Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek önző vagyok?

Szerintetek önző vagyok?

Figyelt kérdés

Férjem másik városban dolgozik, 10 naponta jön haza 3 napra.

Anyósom minden áron azt szeretné, hogy velük menjünk nyaralni(összesen 8an mennénk) külföldre 2,5 éves lányunkkal egy 24 órás buszos utazással egybekötve. Éppen ki tudnánk fizetni az utat, de abból a pénzből itthon többször elmehetnénk a nyáron valahova. Azt mondták, hogy fizetnek nekünk bele az útba, de nekem nincs kedvem 10 napon keresztül hallgatni a sógorom 10 éves lányának a nyavajgását, anyósomék folytonos civakodását és olyanról szó sem lehetne hogy esetleg mi hármasban külön elmenjünk valahova, mert szerintük, ha együtt mentünk végig együtt kell lennünk. Én mondtam a férjemnek, hogy nem csak velük nem akarok menni, hanem senkivel, olyan keveset vagyunk együtt, hogy csak hármasban akarok nyaralni vagy sehogy.Anyósomék fizetnének az útba nekünk, de akkor inkább nem nyaralok. Legalább a férjem szabadsága alatt legyünk hármasban! Ha máskor itthon van a férjem folytonos jövés-menés van itthon!



2012. máj. 3. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző, teljesen igazad van. Ezt meg kell mondani nekik is, aztán majd abbahagyják.
2012. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző, minden család úgy nyaral, ahogy szeretne. Ahol együtt akar nyaralni valaki a nagyszülőkkel, ott együtt mennek, ahol nem, ott nem. Mi anyukámékkal megyünk 10 napra és alig várom, de anyósékkal nem mennék semmi pénzért....szóval szíved joga, hogyan szeretnéd tölteni a nyarad, a TE nyarad is.
2012. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Meg igazából a lányom csak náluk vág le hatalmas hisztiket, mert minden úgy van ahogy ő akarja. és ha közbe szólok, hogy ezt nem kéne akkor meg én vagyok a rossz. Hétvégén is kértem, hogy ne kavargassa kanállal az üdítőt, mondták, hogy jó, aztán öt perc múlva megyek vissza és látom, hogy a lányom az asztal tetején ülve kavargatja az üdítőt. Én ezt nem szeretném elviselni 10 napon keresztül. Meg ha valamit nem engedek, mindig én vagyok a rossz!

2012. máj. 3. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nem akarsz menni- amit tökéletesen megértek!!!- akkor mondd meg,mondd meg azt is,hogy mi van, foghatod a lányodra- bár nem lenne hazugság!-hogy egy 24 órás út sok egy 2,5 évesnek!

Én olyan viszonyban vagyok Apósommal,hogy ha valami nem tetszik,akkor megmondom. Eleinte iszonyat sértődés volt belőle,de már megszokta. Én bizony megmondanám ha a helyedben lennék,hogy mennyi oka van és melyek azok az okok, hogy miért nem fogtok menni velük nyaralni!

Egyet megtanultam az évek során! Ha megsértődnek,majd megbékélnek!! Lehet baromi rosszul fog esni anyósodnak ha kimondod amit gondolsz,de ne érezd Magad rosszul ezért!


Ha otthon van a férjed,meg zárd a kaput/ajtót,nem lesz jövés-menés! -tudom milyen ha ritkán látja az ember a Párját,a gyerekei apját!

Állj ki magatokért,még most!! Minél hamarabb ráállsz a sarkadra,annál hamarabb lesz jobb Nektek!!

2012. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most egy kicsit úgy érzem, hogy belefáradtam abba, hogy nincs egy nyugodt percünk se, mindig alkalmazkodni kell valakihez.

Olyan jó lenne végre egy kicsit csak hármasban lenni!

2012. máj. 3. 13:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is nagyon hosszú a 24 órás buszos utazás egy örökmozgó 2,5 évesnek. De mindig azt mondják anyósomék, hogy már nagyon pici babák is vannak lent a tengerparton. De az engem nem érdekel, hogy mit csinál a gyerekével, az én lányom nem bírna annyit utazni. Ja és náluk a nyaralás annyiból áll ki, hogy 10 napon keresztül fekszenek a parton. Na ez az amit egy gyerekkel nem lehet. Meg ha már elmegyek másik országba akkor én szeretek szétnézni.
2012. máj. 3. 14:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
mond meg h más tervetek van. mi sem megyünk ilyen hosszú útra,mert bármi történhet-nem jó a hely a gyereknek,lebetegszik stb-jobb ha több rövid út van. mi még 5 napnál tovább sehol sem voltunk,mert mindig történt valami. az út meg végképp rengeteg neki. még repülővel oké,és ha nem kötnek titeket magukhoz. de igy én sem mennék pedig mi jóban vagyunk
2012. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit itt,most leírtál,el is mondhatod nekik szemtől szembe.Lesz harag,nem mondom,hogy nem,de legalább észre fogják magukat venni,hogy van privát szférád és nélkülük is forog a föld.
2012. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A 24 órás busz út iszonyat lenne egy 2,5 éves gyereknek.Én voltam már nem egyszer.Szörnyű kibírni.Mi is anyósomékkal megyünk nyáron ők fizetik ki az egész nyaralást.Sajnos anyagilag nagyon rosszul állunk.Még a költőpénzt is alig bírjuk összeszedni.De ha úgy érzed ne menjetek együtt.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor a sarkamra állok és a következő alkalommal elmondom nekik! Ezek szerint nem csak én vagyok így!

2012. máj. 3. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!