Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Wc szűkítő, vagy bili? Hogy...

Wc szűkítő, vagy bili? Hogy kell kezdeni a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés

Biztos mindenkinek az első lépés a legnehezebb. Fogalmam sincs, hogyan kezdjem.


Bizonyos időben, pl. ebéd után ültessem le a bilire? Mit csináljak, ha egyből lemászik róla?


2012. máj. 14. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyermeked? Csak azért, mert nagyon korán elkezdeni sem jó. Nálunk a wc szűkítő vált be, mert a biliről mindig felállt, arrébb ment...a wc-t viszont nagyon izgalmas helynek tartotta, így kapott egy szűkítőt és azon szépen elücsörög. Mi úgy csináljuk, hogy este fürdés előtt leveszem a pelenkáját, együtt elmegyünk a wc-be és elmondom neki, hogy most megpróbálunk pisilni. Pár percig ül a wc-n, kap egy könyvet, amit nézegethet vagy együtt nézegetünk. Ha sikerül a pisi, akkor OK, ha nem, akkor is. Reggel kelés után ugyan ez a teendő. Erőltetni semmit nem szabad, ha sír, akkor kicsit el kell felejteni az egész dolgot.

Ja és itt a jó idő, ha van kertetek, akkor kint nyugodtan vedd le róla a pelenkát. Nagyon fogja élvezni, rájön, hogy mennyivel kényelmesebb nélküle!

2012. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Másfél éves. Sajnos kertünk nincs. Te mikor kezdted? mikor már értette, hogy pisi, bili, stb. nagyjából mit jelent?


Bilire próbáltam pár alkalommal ráültetni, nem sírt, de egyből ment tovább. a Wc őt is izgatja, ezért gondoltam, hogy talán wc szűkítővel könnyebben menne.


Persze erőltetni én se szeretnék semmit. Csak próbálgatom a képességeit, hátha menne már neki. Megadom a lehetőséget :)

2012. máj. 14. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Zenélős bili.Tökéletesen bevált.

Aztán jött a wc szűkítő és most 1 hete nincs is pelusunk még éjszaka se.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-2,5 éves kor körül lesz szobatiszta,így van még időd.

Csak ismerkedni fog a bilivel.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezeket az elméleti dolgokat tudom, csak azt nem, hogy ez gyakorlatban hogy nézne ki.


Mivel lehet megszerettetni vele? Játékot adok a kezébe? Közben szórakoztatom? Vagy pont az ellenkezője? Addig hagyjam magára? Mennyi ideig üljön a bilin?

2012. máj. 14. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:

En kivartam amig erdeklodni kezdett a fiam, akkor volt kb ket es fel eges. Volt bili addig is, de nem igazan izgatta. Egyszer viszont eszrevettem, hogy tudatosan kezd figyelni a kukijara amikor pisilnie kell. Az elso lepes az volt, hogy furdesnel mindig jatszott ures flakonnal es spontan belepisilt. Hulyen hangzik, de tetszett neki, nagy sikerelmenye volt, azt a flakont erre mgtartottuk, jateknak fogta fel. Ezutan magyaraztam neki, hogy a bilibe/wcbe pisiles es kakilas is ilyen vicces.

A wc szukitot nem szerette, mert egyszer mozgolodott rajta es odavsipte a boret.

Oszinte leszek: ebben a tempoban nekunk nem volt nagy kihivas es idotoltes ez, kb ket het alatt szobatiszta lett baleset nelkul es nagyon buszke volt magara.

A kisbb fiam most ket eves es epp most kezdodik az, hogy nezi a kukijat ha furdes kozben pisilnie kell, mar a flakont is odaadtam neki, szerintem hamarosan o is rajon a dologra.

2012. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szűkítő,vagy bili? Szerintem a gyermek dönt,így jó,ha van mind a kettő! -nálunk a bili vált be.

Az este,a fürdés idő a legjobb kezdetben,akkor,amikor már tudja,mi az a pisi. Ha már most a "fenekedben" van amikor wc-re mész,az nem baj,közben magyarázhatod Neki,hogy: én most pisilni megyek,ráülök a wc-re,és ide pisilek,nekem már nincs pelenkám,majd eljön az idő,hogy Neked sem kell pelus, szép bugyid lesz majd Neked is.

A középsőm 2 éves még épen nem volt,amikor minden este belepisilt a fürdő vízbe,és közben nézte, "mi csurog ott?". Akkor kezdtem Neki magyarázni,hogy az ott a pisi,akkor kértem meg,hogy fürdés előtt üljön a bilire egy kicsit. Amikor "pont jókor" ültettem bilire,akkor megdicsértem,és onnantól egyenes út vezetett a szobatisztaság felé,ami persze nem volt sima út,de egyenes volt! :-)

Ha feláll,semmi gond,megkérheted majd,hogy üljön vissza egy kicsit.

De ez még Nálatok korai!! Mint ahogy fent is írták, 2 éves korban lesznek érettek a szobatisztaságra- ez lehet a két éves születésnapján,de lehet közel a háromhoz! Figyelni kell a gyermeket,majd látni fogod,ha érett a szobatisztaság megtanulására!!- hidd el,tényleg látni fogod! Az ösztöneid nem hagynak cserben!!


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a nagyobb fiunál bejött a kert alul semmi felállásban, és mindig megdicsértük ha sikerült lepisilni a megbeszélt fát. Ha mi is kint voltunk akkor gatya és mondtuk neki hogy szóljon ha kell. Hamar megszokta, csak általában a legutolsó percben szólt, ezért ilyenkor a legközelebbi alkalmas dolgot pisiltettük le vele. Utána próbálkoztunk a bilivel, az jött be hogy tettünk bele valamit,(kavics/bogyó/papírzsepi) és mondtuk hogy azt kell lepisilni. kakilni egy ideig csak pelusba volt hajlandó. Wc meg úgy jött hogy megmutattuk neki amikor kiöntjük a pisit meg kapott egy szűkítőt. Kisebb még csak másfél, valószínüleg nála is hasonlóan csináljuk, viszont este megpróbálkozom nála a flakonba pisivel.
2014. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!