Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett vezetni tanulni?

Kisbaba mellett vezetni tanulni?

Figyelt kérdés
Aki kisbaba mellett tanult vezetni (akar ujra, mert addig nem vezetett a jogsi ellenere sem), milyen tapasztalata van, hogyan csinalta? Mennyi ido utan "merte" beultetni a gyereket? Mikor, hogyan gyakorolt?
2012. máj. 15. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én terhesen kezdem el kresz-re járni, de akkor nem jutottam tovább. Az első alkalommal meghúztak kresz-ből, és nem mentem el újra, mert egy csomó más dolgom lett, utána megszületett a kisfiam, akkor azért nem volt rá időm.

Most álltam neki újra, tavasszal, de már négy éves a kisfiam. Eddig úgy 15 óra vezetésnél tartok, de egyelőre nemhogy őt, de senki mást nem ültetnék be magam mellé, akinek kedves az élete :D

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy majd vizsgázni úgyis akkor mehetek, ha az oktató úgy ítéli meg, hogy biztonságosan tudok már vezetni. Ha már meglesz a jogsim, először biztos, hogy olyannal fogok csak vezetni, aki már rutinos vezető, gyerek nélkül, aztán ha így nem csinálok katasztrófát, akkor megyek egyedül is, és ha így is oké minden, na majd akkor gyerekkel együtt. De nyáron mindenképpen akarok már vele autózni, mert jó lenne eljárni a közeli tóra fürdeni, a városban nincs rendes strand, és ha már lesz jogsim, biztos, hogy nem akarok majd busszal menni, eddig is mindig azon vergődtem, hogy strandidőben pusztulat tömeg van rajta, és lehetetlen időközönként jár, főleg hétvégén. Na most, mivel az egyik barátnőmmel szoktunk járni erre a tóra, és neki nincs jogsija, az fix, hogy rám marad a vezetés, szóval vagy vezetek én, vagy nem megyünk sehová. Úgyhogy megpróbálom összeszedni magam, nem parázni, és nem 20 km/h sebességgel vezetni az országúton :D

2012. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 éves jelenleg a kislányom.

Tavaly októberben kezdtem járni kresz oktatásra hétvégente.

A vizsga elsőre meglett.

Aztán jöttek az ünnepek, és a gyakorlatot csak januárban kezdtem el.

Semmi segítségem nincs, ezért csak hétvégente, vagyis egy héten 1x tudok járni vezetni.

Ez irtó kevés, és rettenet lassan haladok. Vizsgám még nem volt, de már pótórákat veszek, hogy ne dobjam ki feleslegesen a vizsgapénzt, hanem inkább gyakorlásra menjen el.

Nagyon élvezem egyébként. Most megint egy nagy fék lesz, mert családi okok, illetve a 4 hét múlva történő nyaralás miatt még a heti 1 alkalom is kimarad. Július közepén tervezem meghúzni a tempót és legalább 2x eljutni egy héten. Augusztusba pedig terveznék egy vizsgát.

Hát én ilyen lassan csinálom a jogsit. Nekem 1 éves meló ez. Nagyon nehéz megoldani, bánom, hogy nem hamarabb csináltam, de nem gondoltam, hogy ekkor a segítség, és ilyen nagy szükség lehet rá gyerek mellett.

Ha egyszer meglesz a jogsim nem fogok félni, mert nem szabad, és akkor semmi értelme nem volt az elmúlt 1 évnek.

Be fogom ültetni a gyermekem, mert tudom, hogy vizsgára is csak akkor fogok elmenni, ha már nagyon jól megy a vezetés.

Nekem nem a jogsi megszerzésének gyorsasága a lényeg, hanem a tudás, a pontosság, a rutin.

2012. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én akkor tettem le mikor a 3.gyerekem 5 hónapos volt,ennek már 9 éve.Azóta született egy 4. is,aki 2 éves.

Nem igen vezettem,mert valahogy féltem,hogy összetöröm a szép autónkat.Bár mostmár bánonm,mivel közbe ellopták,amit ki is kellett fizetnünk mivel hiteles volt.

4 gyerek mellett szörnyű volt.

Ha én törtem volna össze,talán nem lopják el!

2012. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!