Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, Ti hogyan spóroltok?...

Anyukák, Ti hogyan spóroltok? Ötleteket szeretnék!

Figyelt kérdés

Biomosószert használunk, tisztított vizet iszunk a flakonos helyett, mossuk a pelenkát, mi sütjük a kenyeret (és mennyivel fincsibb is!)

Érdekelne, hogy Ti mit-hogy csináltok másképp, hogy kevesebb legyen a havi kiadás, és még a környezet is védve legyen!

Ötleteket várok, mit tehetnék még én... Köszi!



2012. máj. 17. 07:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
92%

- szintén mosható pelus,

- csapvíz (itt jó minőségű, nem kell tisztítani),

- nem jellemző ránk a halmozás, mint általában társadalmunkra (tényleg azt vesszük meg, amire szükség van),

- igyekszünk odafigyelni, hogy ételt ne kelljen kidobni, - alapanyagokat veszünk, már felhasznált termékek helyet, egyszerűen idegesít, ha csomagolást kell vennem

- odafigyelek, hogy egész mosást indítsak be, addig menjen a tűzhely amíg feltétlen szükséges, hogy lekapcsoljuk a villanyt, ha nem kell, a fürdésnél a víz mennyiségére, stb., stb


Ez nem is spórolás alapvetően, hanem inkább egy hozzáállás, aminek egyik kedvező eredménye, hogy több marad a zsebünkben

2012. máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, kérdésem lenne: biomosószer hol lehet kapni? tényleg olcsóbb? emellett ugyanolyan hatékony, mint a nem bio? ha hozzá lehetne jutni, már rég kipróbáltam volna a mosódiót is, de csak netes rendelést találtam eddig
2012. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Részletesen átnézem a kilószámra bedobott újságokat, és ott veszek meg mindent ahol olcsó. Havi 10.000-et biztos hogy spórolunk, ha nagyobb tételben vásárolunk, kiszámoltuk. Persze négy-öt különböző élelmiszerbolt is van nagyon közel hozzánk, tehát nem okoz gondot a közlekedés. Nem veszünk meg mindent a gyereknek, és abból is csak a legolcsóbbat, a gyerekbiznisz, és az arra épülő iparág átverés, a gyerek akkor boldog igazán, ha apával barkácsol. Amúgy jó a kérdésed, klassz lenne ha minél többen válaszolnának rá!
2012. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
93%
Vettünk egy mosogatógépet. Töredék mennyiségű víz fogy azóta. (És tisztábbak az edények, és több időm van!! :o)
2012. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
92%

nekem azért van egy-két dolog amiből nem engedek, ilyen pl. a tej:

- láttam már lidlben dobozos tejet 135 Ft-ért,(nem magyar, nem is néztem, pontosan milyen) de én akkor is a termelői (ráadásul teljes!) tejet fogom megvenni,ami igaz, hogy kicsit drágább, 180 Ft


Ilyenek miatt is írtam az előbb, hogy nekem alapvetően nem is a spórolás, hanem inkább a tudatosság a cél

2012. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
46%
mosogatógép amortizációja, (mennyiért vettétek és mennyi az élettartama kb? ezt leosztva egy hónapra) víz, áram és mosószer fogyasztását figyelembe véve mennyi spóroltok így?
2012. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségűt vettünk, alacsony vízfogyasztásút. Egy programhoz 9-11 litert használ. Én a napi mosogatáshoz minimum 50-70 litert és másfél órám is ráment. Plusz a konyhai világítás, amit ez idő alatt égettem, a gép meg sötétben is elmosogat...

10 hónapig fizetjük, 0% THM-re vesszük részletre, igen, ez alatt az idő alatt még "veszteséges" ha úgy vesszük.

Amortizáció szerintem nincs az ilyen gépeknél. Azt remélem, 10 évet kibír, aztán másikat kell venni. Ezek így vannak kialakítva manapság, mert egy szerviz többe kerül...

a mosogatógépes

2012. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mosogatószer nem több, mint ha kézzel mosogatok, mert az akkor is kell...
2012. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm a válaszod, azért kérdeztem, mert én is gondolkodom rajta, de nem tudom, hogy megérné-e.


(amortizáció: mindennek van amortizációja. mag is adtad a választ: 10 év. tehát azt a 60-70 ezer, vagy nem tudom, mennyi most egy ilyen gép, kell leosztani havi szintre)

Köszönöm, még egyszer!

2012. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
68%

de abba más fajta kell, nem? ugyanannyiba kerül?

meg pár dolog úgyis maradni fog kézzel mosogatni. na nem akarom teljesen elvinni a témát, befejeztem :)

2012. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!