Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Narcissza név, romás?

A Narcissza név, romás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy vannak bizonyos nevek amiket szinte csak romák adnak a gyereküknek pl.: Amanda, Szamanta stb...


Ismertek ilyen nevű lányt?



2012. máj. 19. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez a név a Harry Potterben szerepel. :D A "civil" életben még sosem hallottam ilyen nevű emberről.
2012. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig van ilyen is, igaz a 100leggyakoribb női név között ilyen nincs.

Egyébként én Jókai Mór Aranyember c. könyvében olvastam (egy kiscicát hívtak benne így)

2012. máj. 19. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem romás, inkább fura, de mondjuk ezen kívül is elég sok fura név van. Úgy szebbnek találom, hogy Nárcisz.
2012. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó: a Narcisz fiú név:)

Kedves kérdező! Nekem tetszik ez a név egy kislánynak,nem romas!

2012. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok, igazad van 5.-ös. Volt valami görög fazon akit így hívtak még valamikor az ókorban, vagy még régebben. Innen ered a nárcisztikus kifejezés is. De okos vagyok.
2012. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a Nárcisz női név.

[link]

2012. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam írni. Én ismerek is ilyen nevű lányt.
2012. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem romás, és szép név! Amúgy szerintem nincs ilyen, hogy egy név romás. Ismerek több Noémit és Máriát is, akik romák, ettől nem hiszem, hogy ezek a nevek már kimondottan romásak lennének.
2012. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!