Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a baba születésénél nincs...

Ha a baba születésénél nincs jogviszony, mert passzív gyed van, akkor van olyan kiskapu, mely alapján az anyuka tgyást, gyedet igényelhessen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 2 éven belül szül, az 1 baba születését követően.

Mondjuk épp felszámolják a céget és be is fejeződés még szülés előtt a felszámolási eljárás.

Ilyenkor lehet tenni valamit a gyed érdekében?


2012. máj. 24. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ha nincs jogviszony,akkor semmit sem tehetsz sajnos. maga a gyed nem számít annak.


de oep-től kérdzz azért rá

2012. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondolok, hogy bejelentkezni egy céghez vagy munkanélkülire menni vagy ehhez hasonlók.
2012. máj. 24. 17:36
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
T-gyás jár passzív gyed után is, gyed viszont nem. egy év biztosítás kell hozzá, tehát a munkanélküli sem megoldás, illetve attól függ, van e valamennyi aktív jogviszonyod. bejelentkezés céghez jó, de akkor is kell egy év jogviszony.
2012. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Esetleg azt tudjátok, hogy mennyi idő egy felszámolási eljárás?

még nem számolták fel, még alatta van a cég.

Épp egy éve kezdődött.

Egy nagy multicég, melyet a végén eladtak.

2012. máj. 24. 17:53
 6/16 A kérdező kommentje:

És ilyenkor mi a tgyás alapja?

max gyedet kapok jelenleg.

2012. máj. 24. 17:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én pont ebben a helyzetben vagyok, mint te.2 éven belül született a második gyerek, a céget felszámolták.A tgyást kapom, de Gyedet már nem.Kiskapu, hogy a munkanélküli által elmész álláskeresési támogatásra, és közben szülsz.Biztosított leszel akkor.Én is így csináltam, viszont a 365 nap feltételhez hiányzott 20 nap,tehát csak 345 nap biztosított időm lett így is, hogy igényeltem az álláskeresésit.Azt mondták az Oepnél, hogy adjuk be a méltányossági kérelmet, de sajnos kevés az esélye, hogy megadják.
2012. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Nemigazán értem, hogy hogy lett 345 napod, ha két éven belül született a 2. baba.

Hogy van ez?

Amikor terhes lettél a 2. babával, akkor már megtörtént a felszámolás vagy honnan a 345 nap?????

2012. máj. 24. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a munkaviszony megszűnése utáni gyed idejét csak a tgyás esetében lehet a szükséges 365 napba beszámítani, a gyednél már nem.


Ha pl. születik az első 2010. augusztusban a második meg 2012 augusztusban, és mondjuk a munkaviszony megszűnik 2011. januárban, akkor az azt jelenti, hogy a szülést megelőző két éven belül a gyedhez csak 4 és fél hónapnyi biztosítotti idő van, míg a tgyáshoz 2 évnyi.


Ilyen esetben a gyed nem fog járni semmilyen kiskapu nincs erre.


Azonban ha a munkaviszony csak 2012. januárban szűnik meg, úgy a gyedhez szükséges 365nap is megvan, vagyis itt már szóba jöhet az álláskeresési, mint biztosítottság, és azzal járhat mind a tgyás, mind a gyed, csak több az utánajárás, és az ügyintézés.


Ha álláskeresésiről szülsz, akkor a tgyás összegét a minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani, azonban a tgyás alapja nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás képező átlagkereset harmincad részét.

A gyed alapja pedig a minimálbér lesz, de csak akkor, ha ez nem több, mint az álláskeresési támogatás képező átlagkereset harmincad része.

2012. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A te válaszodra vártam, te mindig annyira jól tudod a válaszokat!!!!!

Segítenél légyszíves?

3. baba

Első 2009. januárban született

második 2011. február végén

3. várhatóan 2012. december elején.

Azaz jelenleg a 2. babával vagyok itthon GYEDEN.

Már tavaly megkezdődött a felszámolás, 2011. június elején.

Nem tudok a felszámolás helyzetéről semmit.

Most mondjuk június eleje van. Bő 5 hónap van szülésig.

Tegyük fel, hogy mostantól bármikor értesíthetnek, hogy kész, vége a cégnek.

Na ebben az én esetemben mi fog történni?

nagyon köszönöm a válaszodat előre is!

2012. máj. 25. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!