Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezési tárgyalás,...

Gyerekelhelyezési tárgyalás, szerintetek milyen esélye van az apának?

Figyelt kérdés

Élettársi kapcsolatban éltünk együtt a volt párommal, két éves a kisfiúnk. A kapcsolatunk az apukával az utolsó egy évben megromlott, elhidegültünk egymástól. Az ő testévre lakásában laktunk. Amikor elmondtam neki, hogy nem szeretem már, és megismerkedtem valakivel, megcsaltam...akkor elküldött a lakásból, (ez nem is lett volna baj), de kijelentette hogy a kisfiamat nem vihetem magammal, és elfogja venni tőlem. El kellett költöznöm egyik napról a másikra, pénz nélkül minden nélkül, és a kisfiam nélkül. A rendőrség nem csinált semmit, sem a családsegítő, mondván hogy amíg nincs határozat ugyanolyan joga van a gyerekhez mint nekem. Szóval teljesen elszigetelte tőlem, nem engedi látni sem, csak hétvégén, de nem foghatom meg, napközben nem viszi bölcsődébe, mert tudja elvinném magammal, ilyenkor a nővéréhez viszi, ő vigyáz a fiamra. Most lesz az ideglenes gyerekelhelyezési tárgyalás, a legdrágább ügyvédet felfogadta , aki állítólag a legjobb is.

Ő jó anyagi körülmények között él, mert a nővére szponzorálja. Egyébként nem tud teljes mértékben gondoskodni a gyerekről, pl. nem tud főzni sem, jelenleg nővére hordja oda neki, az előre megfőzött ételt.

Van munkahelyem, egészségügyben dolgozom, kivettem közben egy albérletet, a környezettanulmány rendben volt, nem iszok, drogozok, stb. De nagyon félek...hogy elveszik tőlem a kisfiamat...Szerintetek van esélye?


2012. jún. 4. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy esélye van apukának de csak azért mert elköltöztél és otthagytad a gyermeket, ha a gyermekkel együtt mentél volna akkor esélye se lett volna.
2012. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akaratom ellenére kellett elköltöznöm...rendőrség is kint volt, nem akartam elmenni, ő dobott ki.
2012. jún. 4. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem költözött el,hanem elküldte a volt párja,és gyereket nem hagyta ott,hanem a volt pasija mondta,hogy nem viheti el. Szóval lehet anyának is esélye van,h megkapja a gyerekeit is.
2012. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi nem gyerekeit,hanem gyerekét!
2012. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Másképp kellett volna eljönnöd. Először mindent el kellett volna rendezned, munka, albérlet, bölcsiben bejelenteni hogy az apja nem viheti el a gyereket. Mikor nincs otthon a párod elköltözni, suttyomban.

Nem kellett volna bevallani a megcsalást.

Elköltöztél volna a gyerekkel, beadod a gyermek elhelyezési kérelmet és kész. A bölcsiből nem adhatták volna haza csak neked!


Bízni kell hogy nálad helyezik el, mást nem tudsz tenni.

2012. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a bölcsődében hiába szólsz hogy nem viheti el az apja...a bevallást én is megbántam, bár neki is volt már akkor valakije, de igen lehettem volna óvatosabb. Egyszer már eltudtam tőle hozni a bölcsődéből a fiamat, de amikor legközelebb vittem bölcsibe, ő előbb elment érte, és visszavitte, azóta a nővére vigyáz rá napközben...ezért mondom a bölcsibe nem tudsz mit tenni, amíg nincs határozat, kötelesek kiadni mindkét szülőnek.
2012. jún. 6. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne mire jutottatok, ha esetleg vagy még itt?!
2013. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyire hulye hogy lehetsz? Mire szamitottal? Elore kellett vna mindent elrendezni, ha gondolkodtal vna akk eleve nem hagyod ott a fiadat, engem ki nem rakna senki sehonnan a fiam nelkul az hetszentseg. Egyebkent ha elore gondolkodsz Te magad akk idobe van ugyveded, lehet kerni hogy apa 4 eves koraig ne vihesse el toled csak nalad lathassa, mivel Te voltal otthon vele csed-en, gyeden nyikvan hozzzad kotodik jobban. Ez tenyleg nagyon nagy butasag volt!
2020. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok meg azt se ertem hogy hogy nem engedi latni csak hetvegen? Mig nincs birosagi rendelet addig tovabbra is kozos a felugyeleti jog, ergo nem szigetelheti el toled,mivel az mar ellened neveles, amiert elvehetik az apatol a lathatasi jogot!

Erdekel mi lett azota!

2020. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!