Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az anya vagy az...

Szerintetek az anya vagy az apja a fontosabb egy gyerek számára?

Figyelt kérdés

és kinek van több joga hozzá?

szerintem egy anyának, gondolom el tudjátok képzelni miért.


2012. jún. 12. 12:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok különbséget.
2012. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

" és kinek van több joga hozzá?

szerintem egy anyának, gondolom el tudjátok képzelni miért."


Nem, én nem tudom elképzelni, úgyhogy magyarázd el nekem..


Egyébként mindkét szülő fontos kell hogy legyen. Hogy az életben a gyereknek mégis melyik szülő a fontosabb ez a szülőktől függ.

Nekem az apám a fontosabb. Anyám agresszív alkoholista és állandóan vert ,megalázott minket.

Nem mindig az anya fontos.

2012. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden családban attól függ, hogy melyik szülő milyen viselkedésű. Mert van ahol az apa, de van, ahol az anya a normálisabb. Így gondolom ezek függvényében változik az, hogy a gyereknek melyik a fontosabb. De talán azt mondanám, hogy azért egy anya fontosabb a gyermek számára, hiszen végülis mégiscsak a nőknek jutott a gyermekek kihordásának és felnevelésének a szerepe a világban. De pl ha mind a 2 szülő normális és elválnak, akkor mind a kettőnek ugyanannyi joga van hozzá, sőőt, helyes ha az apa minél többet akar a gyerekkel lenni.
2012. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

nem olyan helyzetre gondolok ahol az egyik szülő normálatlanabb,mint a másik,hanem egy rendes családmodellnél.

a te válaszodat nem is tekinteném alternatívának,mert úgy döntesz,hogy az anyád rossz volt hozzád és így a válaszod is egyértelmű.


az anyában növekszik a gyerek,ő szüli meg, ő szoptatja,ő van vele otthon évekig és ő neveli

az apa koránt sem tölt be ilyen fontos funkciókat.

2012. jún. 12. 12:18
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Annak, aki jobban akarta, jobb szülője, el tudja tartani. Nőként mondom, hogy egy gyereket összerakni semmiség. Megszülni szintén az, egy 15 éves kislány is képes kihordani és megszülni egy gyereket, az extrém eseteket leszámítva szinte magától történik. Ez ideiglenes feladat. JÓ szülőnek lenni viszont állandó. Nagyon kevesek képesek (és hajlandóak!)erre, és számos családban előfordul, hogy az apa teszi jobban a dolgát. Szóval ezt nem lehet kijelenteni, hogy ki a fontosabb. Joga mindkettőnek ugyanannyi van hozzá. És állítom neked, hogy sok családban pont ez a probléma.
2012. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
4%
szerintem fiú esetében kb. 6 éves korig az anya, utána az apa, hogy "embert neveljen belőle"
2012. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Pedig nem a szülés a lényeg. Oké.A férfiak nem tudnak szülni. de nem mindig az anya van otthon a gyerekkel. ismerek olyan családokat ahol az apuka van otthon gyesen,az anyuka dolgozik. Ismerek olyat ahol az anyuka szült,majd kisétált a kórházból, soha nem nevelte 1 percet sem a gyerekét.

Nőként mondom én is.

Azért mert mi nők tudunk szülni, még nem vagyunk különlegesek. Nagyobb feladat felnevelni,szülőnek maradni akár 40-50 éven keresztül. Sokszor egy apa sokkal nagyobb áldozatot képes adni mint egy anya..

2012. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Annak ellenére írtam mindezt, hogy sokkal anyásabb vagyok, és joggal.
2012. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
egy átlagos család modellben amig a gyerekek picik fordított helyzet van: anya-fiú apa-lánya kapcsolat, ez később megfordul apa-fiú anya-lánya kapcsolatra
2012. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
5%

anya!

egy anya teljesen más sztem,felelősségteljesebb!

meg hat ő hordta ki,sztem eleve szorosabb a kapcsolat egy anya és gyermek között.

2012. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!