Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A második baba után ugyanannyi...

A második baba után ugyanannyi GYED-et fogok kapni, mint az első után? Mikor megszületik a kistesó,18 hós lesz a "nagy"lányom, akivel most max GYED-et kapok (a munkaviszonyom még fennáll).

Figyelt kérdés

Csak nem tudom, hogy ebből számolják-e a második GYED-et, vagy a korábbi fizuból? Mire számíthatok, és mit tudok tenni, hogy a legjobban járjak anyagilag?

(Az első baba után csak a csp fog járni igaz?)


2009. júl. 5. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én felhívtam az Államkincstárt Szociális Minisztériumot is, azt mondták, hogy ha fenn áll a munkaviszony akkor abból számolják az újabb gyedet, és szerintem ( bár ezt nem kérdeztem meg, de logikusnak tűnik)igen, az első után csak családit kapsz.
2009. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanannyi lesz a gyed-ed, mint az első babával.

Változás a tgyás összegében lesz, mivel az igénylést megelőző évben gyed-en voltál, abból nem lehet számolni, így a mindenkori minimálbér 2szeresének a 30ad része lesz az egy naptári napra eső jövedelmed és ennek a 70%-a mínusz szja fog járni. 2009-ben az így kiszámított tgyás összege bruttó 100.100 Ft, azaz nettó 82082 Ft. Ezzel viszont nem éred el az adójóváírás plafonját, így az is járni fog.

2009. júl. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam most 18 hónapos, én 11 hetes terhes vagyok. :)

Én is GYED-en vagyok, méghozzá aktív GYED-en (tehát megvan még a munkaviszonyom).

Nekem azt mondták így járok a legjobban:

-visszamondom a GYED-et

-apuka GYES-re megy a picivel (dolgozhat mellette)

-kiveszem a 2 év alatt összegyűlt szabikat

-aztán elmegyek táppénzre

Így újból a fizetés után fogják számolni a GYED-et, nem pedig a mostani GYED-ből.

Az első babával pedig valóban csak a családi fog járni (valamivel több lesz, mint most, mivel akkor 2 gyerkőc után számolják).

Boldog babavárást!

2009. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszolónak:

Így is úgy is a fizetésedből (illetve a minimálbérből) számolják a gyedet, ugyanis egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás.

Amíg meg nem szülsz, addig tényleg így jársz jobban, hiszen nem csak a gyes, hanem a szabis fizetésed (illetve utána a táppénz) lesz, viszont ha megszülsz, akkor ugyanúgy kapsz majd mindent, mintha nem mentél volna vissza. Azért, mert a két gyerek között nem lesz meg a kellő aktív napod (itt sem számít bele a táppénzes időszak), ezért mindenképpen a minimálbér kétszeresének a 30ad része lesz a tgyás és a gyed alapja. Illetve ha a fizetésedből számított kevesebb, akkor az.

2009. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!


Pont az anyagi nehézségek miatt nem akartunk még kistesót, de fogi gátló mellett becsúszott a kis cseles és így most legalább tudjuk, hogy mivel számolhatunk a jövőre nézve.

18 hónap lesz köztük, kicsit meg is vagyok szeppenve :) - de majdcsak lesz valahogy.


Kösz még 1x

2009. júl. 6. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, negyediknek köszi! :)
2009. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok


Harmadiknak: szívesen, azért írtam, hogy ne lepődj meg, ha a tgyás-od kevesebb lesz, mint amit a fizetésed alapján számítottál, gondolom ezt a részét a nem hangsúlyozták annyira ki :(


Kérdezőnek: :D Ezek a kis hamisak már csak ilyenek. Nekem a spirálomat cselezte ki, 18 hónap lesz a két gyerkőc között.

2009. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!