Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Mirena és...

Mi a különbség a Mirena és egy normál spirál között?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
a normál spirál csak egy műanyaggal bevont fémdarab, nem bocsát ki hormont, enyém pl. rézből van
2012. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért részesítik sokan előnyben a hormonos Mirenát, a normállal szemben? Azért mert fémből van? Vagy mert kevésbé tartós?
2012. jún. 19. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:

A hagyományos spirál csak a beágyazódást akadályozza meg. A mirena kibocsájt egy hormont, ami megakadályozza a peteérést is. Így jobban véd. Ha a mirenából "kifogy" a hormon, akkor hagyományos spirálként is funkcionál tovább.

Szóval két oldalról is véd, így jóval biztonságosabb. (ismerek olyan anyukát, akinek a 3. babája sima spirál mellett fogant)


nekem azért sem szimpatikus a hagyományos spirál, mert akkor tulajdonképpen megfogan a baba, megtermékenyül a petesejt, csak nem tud beágyazódni... Ezért én inkább mirenát tetetek majd fel.

2012. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aham, értem! Köszönöm!
2012. jún. 19. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mirena van.45 e ft volt 1 éve.Én szeretm azt benne meg nem is hogy kevés a vérzés, néha nincs is, de mmennyire jó hogy mimcs vérzés, hiszen így ,,tisztul, újul a nő".Amúgy semmi bajom vele.
2012. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mirena nem kevesbe tartos, de jobban ved. Ha ot ev utan sincs vele semmi gondod, de mar nem fontos a hormonalis vedelem, akkor fent maradhat es mukodik tovabb.

Nekem februarban raktak fel, kb ket honapig enyhe pecsetelgetesem volt par naponta es gyenge mensi, aprilis eleje ota se mensi, se pecseteles.

Sima spiralnal elvileg meg erosebb es fajdalmasabb lehet a mensi.

2012. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért tetetek fel Mirenát, mert a normál spirál mellett megfogan a baba, csak beágyazódni nem tud. Sajnálnám a sok-sok megfogant kis életet aki aztán elpusztul az évek alatt.

A Mirena hormont bocsát ki a méhbe, átjárhatatlanná teszi a méhnyak nyákját is, gátolja a peteérést is, és leépíti a méh nyálkahártyáját is, így a baba eleve meg se fogan! De ha mégis, akkor nem tud beágyazódni. Viszont nem csak a beágyazódás gátlásával véd.

Nekem ez fontos.

2012. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!