Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Értelmes, laza, nyitott...

Értelmes, laza, nyitott anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Feljárogatok az oldalra néha olvasgatni,rengeteg olyan kérdés van,hogy ki rossz ki jó anya.Kérdem én mégis hogyan lehetne megítélni,és most arra gondolok,hogy aki szereti a gyereket ,gondoskodik róla,foglalkozik vele,a gyerek semmiben nem szenved hiányt,rendesen neveli,nem a szélsőséges példákra gondolok.

Az oldalon folyton megy az irigykedés,ítélkezés,egymás leszólása,ezért is kérdezem azokat akik nem ilyenek.

Minden anyuka már nem?

Miért gondolják sokan,hogy aki anya lett,az már nem ember annak nem lehetnek igényei,álmai,céljai,nem szórakozhat,nem pihenhet,nem lazulhat?

Attól,hogy megszületik egy kicsi baba, aki törődést igényel,nyilván némi lemondással jár,több szervezéssel is.De Ő bele születik a családba hol a családtagok egymáshoz alkalmazkodnak, az elején persze jobban kell a babához,mert ugye többször eszik,szüksége van alvásra,babusgatásra stb. De ahogy növekedik,alkalmazkodik ő is a szabályokhoz,a családhoz,az élethez is.

Miért az lenne a normális ha az ember 24 órában csak a gyerekkel van házimunkát csinál,nem kapcsolódik ki,és jajj mert gyerek van a barátaival nem fut össze,nem megy el egyszer-egyszer szórakozni,már ő anyuka kizárólag semmi más.

Számomra az anyaság nem azt jelenti,hogy akkor jó most anya vagyok,akkor nem érdekel hogy nézek ki,nem érdekelnek már az álmaim, a céljaim, a barátaim,a férjem, semmi más csak a gyerek.

Úgy gondolom Ő része az életemnek egy különálló személy aki életem végig a része lesz,nem a tulajdonom,nem valaki aki körül szolgaként kell ugrálnom teljesítenem minden óhaját,és engedni neki mindent,az én dolgom,hogy szeressem,gondoskodjak róla,neveljem,jó felé terelgessem. Úgy gondolom a szülőknek ugyanúgy megvannak az igényeik,és szerintem teljesen természetes ha ezek kielégítik,legyen szó arról,hogy kikapcsolódnak,elmennek a barátokkal együtt vagy külön-külön,magukra is költsenek,magukkal is törődjenek,kettesben legyenek.

Szerintem ugyanúgy jó anya aki lazábban kezeli ezt a kérdést,aki a nagyszülővel is hagyja agyereket,aki kikapcsolódik,törődik magával, dolgozik,van hobbija,terve,álma,nem csak a gyerekkel való törődés elégíti ki.Ti hogyan gondoljátok? Igazam van?

Meg kérném csak azok válaszoljanak akik képesen értelmes felnőtt emberhez méltóan válaszolni ítélkezések,rosszindulatú megjegyzések nélkül,Előre is köszönöm!


2012. jún. 25. 12:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
igazad van!
2012. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Elnézést, az egerem sokat ugrál "Minden anyuka más,nem?" helyesen
2012. jún. 25. 12:58
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igazad van. Szerintem csak a 2 végletbe nem kell beleesni , vagy abba h valaki CSAKIS anya, és nem létezik neki semmi más csakis a gyerekei (mert abba bele lehet zakkani, viccen kivül), a másik meg hogy ugyanúgy eljár a barátnőivel, plázázik, ráhagyja a gyerekét vkire, már 1 évesen bölcsibe rakja /Úgy h semmi értelme, van pénzük/ stb.

Amúgy pedig két külön személy az anya és a gyermeke igen, és ennek meg kell mutatkoznia idővel az alvásnál, etetéseknél stb., nagyon-nagyon szeretni kell, de nem szabad összenőni vele!

2012. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
49%
Igazad van!
2012. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy itthon robotolós anyuka vagyok, van egy 10 éves nagy és egy fél éves kisfiam. A 10 évestől már mehetnék szórakozni, de a kicsi még szopizik 3 óránként, ezért sem lehet. Lehetne éppen, de én nem tudnék nyugodtan szórakozni úgy, hogy tudom,hogy majd a mamája megeteti. Mindig csak rá gondolnék. Amíg ilyen kicsik még szerintem nagyon kötődünk hozzájuk. Én legalábbis nagyon. Ha valamit el kell intéznem nélküle, akkor természetesen a mamák szívesen vállalják, de akkor is sietek vissza, egyszerűen mindig úgy érzem, hogy vár és sietnem kell hozzá.
2012. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!

Ez nálam is így van, kb. 10 percig:) De anyukám, anyósom jópár esetben bizonyította már, h megállják a helyüket, ha kell etetik, pelenkáztatják, "szórakoztatják" a kicsit, a naggyal meg játszanak./ Általában ők még túlzottan is odafigyelnek rájuk./

De néha muszáj nem anyának lenni, csak elmenni egy kicsit csavizni, vásárolni, ide-oda szabadon, gyerekek nélkül:)

2012. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
Szia. Nekem 3 gyermekem van. 27 éves vagyok. Hasonlóan gondolkodom, mint Te. Elsősorban ember vagyok érzesekkel. Utána nő, anya, társ... igen sok lemondással jár az anyaság, ez tény. De minden szervezés kérdése. Pl. nemsokára rock koncertre megyünk. A nagyszülők vigyáznak a gyerekekre. Csak a 4 hósat viszem magammal. Ez elég laza?:D
2012. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Persze nem arra gondoltam,hogy egy újszülött mellöl mész el szórakozni,mert nyilván az első 3-4 hónapban szerintem idő sem lenne rá,de kedv sem,bár mikor a fiam 6 hónapos volt elmentem egyszer este a barátnőimmel,Ő addig apukájával volt itthon aludt,teljesen szolid kis szórakozás volt 12-1 re itthon voltam másnap ment minden tovább,csináltam a dolgom.Nem is arra gondolok,hogy ez rendszeres meg sűrűn megtörténik max 3-4 alkalommal egy hónapban,de ez sok mindentől függ,volt olyan,hogy egész hónapban nem vigyáztak rá a nagyszülők egy órát sem mert így jött ki.
2012. jún. 25. 13:19
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom Ő része az életemnek egy különálló személy aki életem végig a része lesz,nem a tulajdonom,nem valaki aki körül szolgaként kell ugrálnom teljesítenem minden óhaját,és engedni neki mindent,az én dolgom,hogy szeressem,gondoskodjak róla,neveljem,jó felé terelgessem. Úgy gondolom a szülőknek ugyanúgy megvannak az igényeik,és szerintem teljesen természetes ha ezek kielégítik,legyen szó arról,hogy kikapcsolódnak,elmennek a barátokkal együtt vagy külön-külön,magukra is költsenek,magukkal is törődjenek,kettesben legyenek."


Számomra ez a kulcsmondatod, és ezzel maximálisan egyetértek. :)

Ezek mellett úgy gondolom, a gyermekemmel egy pluszt kaptam az élettől, de én nem szűntem meg létezni.

Sok-sok anyukát látok magam körül, akik szülnek 4-5 gyereket, csak nekik élnek, és pár év múlva szinte gyűlölettel tekintenek a gyerekeikre, mert mindent szó szerint feladtak értük (karrier, hobbi, barátok, szabadidő és sok esetben a férjet is). (Akinek nem inge, kérem, ne kezdje el felvenni...)

2012. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
13:10esnek írtam
2012. jún. 25. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!