Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata,...

Van valakinek tapasztalata, hogy az első személyigazolvány mennyi idő alatt készül el?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, ma voltunk a Központi Okmányirodában személyigazolványt csináltatni neki, aminek elkészülésére 30 napos hivatalos határidőt adtak. Mi viszont július 19-én vagy 20-án indulnánk nyaralni Horvátországba. Izgulok, hogy biztosan készen lesz-e?! Mert ugye az nincs 30 nap... Nem hivatalos forrásból azt mondták, hogy általában 1-2 héten belül megvan! Gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata...

(Tudom a kérdés nem feltétlenül ebbe a kategóriába illik, de nem találtam jobbat:o)Előre is köszönöm a válaszokat!)


2012. jún. 25. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
30 napot mondtak, és pont 1 hét után itt volt. Kb 3 hónapja csináltattuk.
2012. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi aprilis kozepen csinaltattuk 9 honapos lanyomnak, majus kozepen utaztunk kulfoldre. Nekunk is 30 napot mondtak, de a 10. nap mar hpzta a postas. Szerintem 1-2 het alatt mindenkinek elkeszul altalaban.
2012. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de mire kell a személyi egy kisgyereknek? A külföld miatt? Nekem azt mondták, h nekik az anyakönyvi kivonat az olyan, mint egy személyi.

Fényképet is ugyanúgy csinálnak, mint egy felnőttnek?

2012. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a külföld miatt kell a személyi. Lehetett volna útlevelet is csináltatni, de az pénzbe kerül, míg a személyi ingyenes illetve előbbi csak 2 évig, utóbbi 3 évig érvényes. Az anyakönyvi kivonattal nem lehet külföldre utazni sajnos...
2012. jún. 25. 20:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah igen, fényképes igazolvány kell az utazáshoz, így róla is csináltak fotót az okmányirodában. Az anyakönyvi kivonaton ugye nincsen fénykép, nem tudják az alapján azonosítani.
2012. jún. 25. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
az anyakönyvi nem jó külföldre utazáshoz.
2012. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem úgy, hogy bementem érte egy hét volt, míg elkészült a fiamé.

Macerás a fénykép, de kell, annyi, hogy aláírás nincs, de teljesen olyan, mint a felnőtt személyi.

És igen EU-s utazáshoz kell a személyi. A gyermek belföldi igazolására alkalmas csak az anyakönyvi kivonat.

2012. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!